Skocz do zawartości
f3nikz

Problem Z Gf 9800gtx+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj odebrałem swojego 9800GTX+ od EVGA [512mb]. Mam problem. Przesiadłem się z Radeona HD4850, zrobiłem formata wiadomo, włożyłem nową kartę i klops tej postaci, że w ocenie VISTA wydajność pulpitu AERO równa jest 2.8 a wydajność w grach 3.7 kiedy.. na radku miałem wszędzie 5.9 i kiedy nawet na mojej starej 7300GT te wyniki były wyższe więc co jest do jasnej cholery bo już nic nie rozumiem.. Wiem, że się nie patrzy na ocene visty ale tak nie powinno chyba być prawda ?? Pomóżcie.. czy z kartą jest coś nie tak ? Mam nadzieję, że nie będę musiał jej wrzucać na gwarę..

 

Stery świeże, windows vista sp1 czysty.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem formata, przewaliłem sys więc stare stery nie wchodzą w grę;/

#2

myślę, że wyraziłem się jasno. Nie oczekuję waszych życiowych mądrości tylko rady i wsio, jak ktoś nie wie niech nie pisze i tyle

 

dopatrzyłem się, że GPU-z wykrył przepustowość pamięci na poziomie ~25,6GB/s a powinno ono oscylować koło 70 a poza tym ten GF powinien być w technologii 55nm a nie 65nm;// ktoś przyciął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszystkie.. Intelowskie od chipsetu, directx, forceware itp itd zainstalowałem przed chwilą benchmarka 2006 i już na pierwszym teście ma przycinki straszne i mizerną ilość fps.. Coś chyba jest nie tak z tą kartą;//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nowa, wczoraj odebrana z proline/poznań.. Myślę, że fakt wrzucenia na Xp nic nie zmieni zresztą ta karta powinna dobrze działać zarówno na XP jak i na Vista bo z moim kompem i szyną pcie jest na pewno wszystko dobrze ponieważ jeszcze dziś rano miałem wrzuconego radka hd4850 i radził sobie git zarówno w benchmarku jak i w grach a to wszystko na vista sp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Driverki cosik kiepskie, takie cos wykopalem w inym temacie:

Te sterowniki są gorsze od 177.72 , większe obciażenie cpu , jedynie w crysisie minimalnie lepiej. Ale w pod xpeka 177.79 mogą być :wink:

Sproboj na jakichs starszych nieco.

Kurcze wczoraj sam mialem lyknac ta karte. Moze to dobrze ze chwile sie wstrzymalem... Trzeba by poszukac po sieci czy ona ma juz wlasciwy bios. Z tego co pamietam nieco pojawienie tycsieli je flashowac jeszcze raz, bo jakies bledy podobno bylyh graf sie opoznilo wlasnie przez to ze producenci mu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes tego pewien? Bo ja niebardzo ze bios w idle skacze na tryb 2D...

Na 100% nie jestem pewien ale mozna to sprawdzic, albo zgrac biosa na dysk i sprawdzic w nibitorze albo puścic furmarka w trybie okienkowym i wtedy wlaczyc gpu-z albo monitor z rivie tuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wyjaśniłem z ludźmi zenfist. Zasilacz daje radę ze wszystkim;))) Zatem nie muszę się pozbywać mojego GF a zegary i wszystko wróciło do normy, jest tak jak trzeba ;)) Karcie brakowało mocy ponieważ jeden kabel remic był niepodpięty a linia za bardzo obciążona, teraz wszystko jest na jednej linii i hula aż miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie delikatnie poszedłem - 812 rdzeń/2014 shadery/1213 pamięć i o dziwo cisza w budzie ;p ta karta wcale taka zła nie jest ale mój c2d 6300 ewidentnie ją blokuje by w pełni rozwinęła skrzydełka.. ;// aktualnie lata na 2.6ghz.. musiałbym go podciągnąć do 3ghz bądź więcej... Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...