Skocz do zawartości
cartoon1

Athlon xp 2200+

Rekomendowane odpowiedzi

brałeś coś dzisiaj? :?: jakby było fsb 500 to też byś od razu walnął na default multiplier i się dziwił że płyta się WYKOLEIŁA ? :lol:

chłopie , setki topiców o podkręcaniu Athlonów XP - poszukaj sobie

a jak ci sie nie chce szukać , to podpowiem : zwiększając fsb procesora zwiększasz też fsb pamięci - czyli 250x2=500MHz DDR :!:

obudź się , albo nie ćpaj - która pamięć ci to wytrzyma 8O , bo chyba nie masz GEIL'a albo CORSAIR'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałeś coś dzisiaj?  :?:  jakby było fsb 500 to też byś od razu walnął na default multiplier i się dziwił że płyta się WYKOLEIŁA ? :lol: 

chłopie , setki topiców o podkręcaniu Athlonów XP - poszukaj sobie

a jak ci sie nie chce szukać , to podpowiem : zwiększając fsb procesora  zwiększasz też fsb pamięci - czyli 250x2=500MHz DDR  :!: 

obudź się , albo nie ćpaj - która pamięć ci to wytrzyma  8O , bo chyba nie masz GEIL'a albo CORSAIR'a...

Pamiec, pamiecami ale podkrecanie proca AMD o 87% jest mozliwe z bardzo dobrym chlodzeniem np. cieklym azotem :) Pomijam inne aspekty jak wszelkie inne komponenty plyty powiazane z czestotliwoscia FSB.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze dodac ze ustawilem na swojej plytce fsb na 250 MHz z mnożnikiem standardowym 12,5 co spowodowalo wykolejenie plyty.

plyta to soltek sl-75-frn2

250 x 12,5 = 3125 big :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze dodac ze ustawilem na swojej plytce fsb na 250 MHz z mnożnikiem standardowym 12,5 co spowodowalo wykolejenie plyty.

plyta to soltek sl-75-frn2

No ladny z Ciebie hardcorowy LAMER. Stary fsb defaultowo jest 133 MHz, jak zwiekszylbys je ponaddwukrotnie na AC to bylbys wielki masta :P

Ale to jest kurna niemozliwe

Radze Ci poczytac FAQ - i nie dawac takiego wysokiego fsb. Probuj max do 180 MHz :)

Ale mnoznik zmniejsz na 10 :)

Poczytaj posty o podkrecaniu Atlonow na EpoXach dowiesz sie wszystkiego, a nawet wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne skąd on jest i tak musisz do niego jechać :P ale jak tak piknie mu ta SUPER MEGA płyta chodzi (prawie, jak zrobi VDD mod + FC to pewnie i więcej bedzie :P) to pewnie i z 5000MHz wyciśnie :P Co ty takie te wyniki cienkie podałeś??? Ja na RivaTNT 2 mam 33K 3dmarkóff :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam i mozemy poprobowac w sumie nie ma zeczy niemozliwych moze amd nie ma pojecia jakie zasoby drzemia w ich prockach

Mysle jednak ze masz kolego za malo wiedzy na ten temat. Probujesz dokonac niemalze niemozliwego, jak widzisz kazdy sadzi ze poprostu sobie robisz zarty.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam i mozemy poprobowac w sumie nie ma zeczy niemozliwych moze amd nie ma pojecia jakie zasoby drzemia w ich prockach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: rzeczy pisze sie przez "rz" :P Człowieku, z proca (1700+ 2100+ itp.) wycisnąć 3Ghz to jest bardzo trudna sprawa a co dopiero 4 czy 5!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doskonale o tym wiem z mojego athlona xp 2200+ czyli defakto z zegarem 1800MHz mozna ponoc wycisnac jedynie 200MHz wiecej czyli podbujac go do 2000MHz co daje taki sam zegar jak o ile sie nie myle w Athlonie XP 2600+ nie jestem do konca pewny.

A to ze podkrecilem FSB do 250 bo tak rzeczywiscie bylo spowodowane bylo tylko i wylacznie moja glupota. nie zwrocilem uwagi na mnoznik i padla mi plyta zreszta nawet przy mniejszym mnozniku poszlaby plyta albo pamieci z FSB ustawionym na 250MHz. Nie zwrocilem uwagi ze Athlon pomimo tego ze w opisie ma wspolprace z FSB 266MHz to ta czestotliwosc, conajmniej ja to tak rozumiem nalezy podzielic przez mnoznik i wtedy uzyska sie czestotliwosc mag FSB ale to tylko moja prywatna opinia. Nie jestem jakims specem. To moj pierwszy Athlon i mam nadzieje ze uda mi sie z nim popracowac a to ze ustawilem taka a nie inna FSB to powod jest podany wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doskonale o tym wiem z mojego athlona xp 2200+ czyli defakto z zegarem 1800MHz mozna ponoc wycisnac jedynie 200MHz wiecej czyli podbujac go do 2000MHz co daje taki sam zegar jak o ile sie nie myle w Athlonie XP 2600+  nie jestem do konca pewny. 

A to ze podkrecilem FSB do 250 bo tak rzeczywiscie bylo spowodowane bylo tylko i wylacznie moja glupota. nie zwrocilem uwagi na mnoznik i padla mi plyta zreszta nawet przy mniejszym mnozniku poszlaby plyta albo pamieci z FSB ustawionym na 250MHz. Nie zwrocilem uwagi ze Athlon pomimo tego ze w opisie ma wspolprace z FSB 266MHz to ta czestotliwosc, conajmniej ja to tak rozumiem nalezy podzielic przez mnoznik i wtedy uzyska sie czestotliwosc  mag FSB ale to tylko moja prywatna opinia. Nie jestem jakims specem. To moj pierwszy Athlon i mam nadzieje ze uda mi sie z nim popracowac a to ze ustawilem taka a nie inna FSB to powod jest podany wyzej.

FSB 266 MHZ w DDR, czyl normalnie masz 133 MHz, a ty dales 250 MHz czyli 500 w trybie DDR, jeszcze nikomyu na swiecie sie to nie udalo. Najpier zanim cokolwiek podkrecisz to moze poczytaj ten dzial i FAQ. Bo zjarasz proca szybciej niz Ci sie zdaje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...