Skocz do zawartości
Alieno

Router Wi-fi Do Neo 2mb

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym powiedziec wam tyle, ze kompletnie się na tym nie znam, potrzebuję internetu do komputera stacjonarnego, laptopa oraz iphone, mam neostradę. Do tej pory miałem liveboxa, ale rozłączało go kilka razy dziennie, potrzebny mi jest jakiś router, w miarę tani który nie będzie się rozłączał!

 

I pytanie jeszcze, bo nie znam się na tym : potrzebuję tylko routera zeby miec siec wi-fi w domu? To cos jak livebox? czy jeszcze cos musze kupic?

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz routera z aneksem a, ponieważ masz internet na łączach TP.

 

Zeby odbierac internet wi-fi powineś miec w laptopie karte wi-fi, na stacjonarnym

 

>>kartę sieciowo jeżeli chesz mieć internet niebezprzewodowo

albo

>>karte wi-fi na usb jeśli chcesz mieć bezprzewodowo

 

Polecam

 

http://allegro.pl/item408357274_pentagram_...w_5lat_qos.html

 

Dom mam duży śmiga po całej chacie, pomimo dużo przeszkód.

Edytowane przez lemoniada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem liveboxa, ale rozłączało go kilka razy dziennie, potrzebny mi jest jakiś router, w miarę tani który nie będzie się rozłączał!

Polecam

PENTAGRAM Cerberus P 6331-042

Jest duża szansa że na słabej linii Pentagram w ogóle nie złapie synchro. A rozłączenia świadczą o tym że linia nie jest za dobra.

 

Alieno - podaj parametry linii telefonicznej (SNR / Attenuation).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to chyba nie tak, bo dopóki miałem te zwykłe modemy TP Thompsona i Sagema, to nie rozłączało wcale często, a terraz jak przerzuciłem się na liveboxa to mi rozłącza.

 

Parametry linii telefonicznej? A skąd to wziąc?

 

Aha, i mam neo 2mb, jesli to ma jakies znaczenie. Nie zalezy mi na jakims tam wielkim zasięgu, router ze stacjonarnym może byc połączony przewodowo, moze byc bezprzewodowo, nie wiem jak lepiej, chcę zeby poprostu nie rozłączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce miec porządny router który sie nie rozłącza, jak kupie taki do 100zł to dobrze, jak kupie do 200 już troche mniej dobrze, ale też może byc, a jak do 200 nie kupie to powiedzcie mi jaki i będę zbieral fundusze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No on moze byc do stacjonarnego podłączony kablem, i głównie na stacjonarnym zależy mi żeby nie rozłączało, wifi na laptopie to już swoją drogą, dla mamy do przeglądania stron tylko, więc od czasu do czasu może rozłączyc :P

 

http://allegro.pl/item408589263_linksys_ro..._neo_slask.html

 

Ten?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który byłby najlepszy, jeśli chodzi o QoS? Lubię sobie w coś pyknąć i nie chcę lagów- patrzyłem na http://ui.linksys.com/files/WAG200G/1.00.09/QoS.htm - podanie portu i ustawienie wyższego priorytetu załatwi sprawę? Jest możliwe bezlagowe granie i normalna praca na innym kompie? Pomijam zabawę z Tomato itp. Lepiej WAG200G-EU czy WAG200G-E1 (czy to po prostu błąd na skąpcu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam również tego routera do dawna, dzieli neta (neo1MB) na dwa kompy - oba przez wifi, sygnał idealny mam w całym domu jak i na podwórku, net jest u mnie wykorzystywany na maxa i jeszcze mi się nie zdarzyło by router się zawiesił czy coś w tym stylu. Zresztą tematów takich było od groma i każdy jak na razie poleca ten router - kupuj w ciemno na pewno się nie zawiedziesz. Instalujesz raz i zapominasz że masz jakiś router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Mam duzo komputerów w domku po wifi i polecam rownież linksys wag200g ! - dziala idealnie zero zwieszeń itp itd.. bardzo dobry ruter... POLECAM!

 

Zapomniałem napisac.. smiga na neo 6mbit.

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...