Skocz do zawartości
win32

Grafika 9600 Gt Vs 8800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Troszkę już wypadłem z rynku więc proszę o poradę :D . Chcę w moim sprzęcie wymienić GPU (7600GT) na coś nowszego. Wacham się pomiędzy 9600GT a 8800 GT , a dokładniej która będzie lepiej pasować do konfigu :

 

A64x2 4200 non OC (939)

2 GB DDR 400 2-2-2-5

Asus A8N SLI Premium

Tagan 530 Watt

 

(pozostałe szczegóły w sigu)

 

zestaw nieco leciwy, ale dalej daje radę w grach (COD4 np :D) , jendak już powoli brakuje mu FPSow.

 

CPU w razie potrzeby można podkręcić ( daje radę 2.6 GHz stabilnie) .

Tak więc pytanko którą grafę lepiej ?? . Nie chcę zmieniać całej platformy na C2D , jedynie nieco poprawić ten co mam ;)

 

i może od razu pytanie numer 2 : Jaki polecilibyście monitor LCD 20'' WIDE ? - zastososowanie j/w gry, multimedia, net itp.

jeżeli ma to jakieś znaczenie to dwa pozostałe monitory to 17'' Acer AL1715 i Benq T705

 

P.S

musi być NV ze względu na drugie GPU do obsługi 3ciego monitorka.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem tyle że nie opłaca Ci się brać ani 9600GT ani 8800GT. Praktycznie w tej samej cenie dostaniesz radeona 4850 który jest o niebo wydajniejszy od tych kart, a do takiego GF 260 niewiele mu brakuje z tym że GF kosztuje praktycznie drugie tyle :)

procek będzie troche go blokował ale jak będziesz miał pare zł. to kupisz sobie jakiegoś athlona 6000 i będzie cacy lub w przyszłości zmienisz platforme na intel'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem tyle że nie opłaca Ci się brać ani 9600GT ani 8800GT. Praktycznie w tej samej cenie dostaniesz radeona 4850 który jest o niebo wydajniejszy od tych kart, a do takiego GF 260 niewiele mu brakuje z tym że GF kosztuje praktycznie drugie tyle :)

procek będzie troche go blokował ale jak będziesz miał pare zł. to kupisz sobie jakiegoś athlona 6000 i będzie cacy lub w przyszłości zmienisz platforme na intel'a :)

 

No niezle zes do pieca dowalił....

On ma socket 939 wiec co gadasz o 6000?

88gt wyłapiesz za 300-330zł a 4850 minimum 430...wiec bez komentarza w dodatku pisze ze potrzebuje NV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 GT np asusa mogę mieć za 369 zł

 

układ GeForce 9600GT (G94); rdzeń @ 650 MHz, pamięć 512 MB - 256bit @ 1800 MHz DDR3 , magistrala PCI-E x16, 2x DVI, wyjście S-Video / composite oraz HDTV (component); Built for Vista, DX10, Shader Model 4.0, OpenGL2.0 , SLI technology support, chłodzenie aktywne

 

natomiast 8800GT od Gigabyte za 469 :

 

układ GeForce 8800GT; rdzeń @ 600 MHz, pamięć 512 MB @ 1800 MHz DDR3 (pamięć z interfejsem 256-bit), magistrala PCI-E x16, 2x DVI (przejściówka na D-sub 15-pin w komplecie); wyjście S-Video / composite oraz HDTV (component); sygnał DVI zgodny z HDCP

 

chyba bardziej oplacała by się ta 9600 GT do mojego kompa... , generalnie 8800 GT jest już dość słabo dostępna jak patrzę po sklepach i hurtowniach...

 

Ok, a jak wygląda kwestia z monitorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam jedną propozycję. 9800GT można dostać tanio. To jest 8800GT ale w technologi 55nm i z nową nazwą. Wejdź na ceneo.pl i skapiec.pl i wyszukaj sobie 9800GT, można znaleźć w cenie 340-350zł a takie pieniądze myślę, że warto zapłacić za tę kartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...