Skocz do zawartości
Karol

Nowy Komputer Za 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym kupić nowy komputer i mam na to jakieś 2000zł (ewentualnie można trochę więcej :wink: ).

Przeglądając forum wybrałem coś takiego, brakuje jedynie paru rzeczy:

 

Procesor: Intel Core 2 duo E8400

Płyta główna: Asus P5k, i tu nie wiem jaka wersja <_< , P5k czy P5Q ? czym sie to różni? no i po co jest to WiFi? będę łączył komputer do sieci z innym komputerem, czy może mi sie to przydać ?

Grafika: Radeon HD4870 i tu nie wiem jaki producent? Sapphire, Gigabyte, Gainward, Powercolor, Asus???

Dysk: Samsung Spin Point F1 HD502IJ 500GB

Zasilacz: i tu nie wiem, jakiś tani i cichy który da radę z tym zestawem.

Pamięć: też nie wiem :blink: ,wystarczy mi 2Gb czy kupić 4 ? Brać 2x1Gb,1x2Gb,2x2Gb,4x1Gb ? jaka jest różnica?? Ramy ddr2 do lekkiego OC.

Pozdro

Edytowane przez Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 000zł ? :D

 

E8400

Asus P5Q Pro

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

HD4850

Samsung 320GB F1

Corsair 650W [CMPSU-650TXEU]

Cooler Master Elite 331 (Black)

Pioneer DVR-215 SATA

 

Całość w esc.pl wyjdzie około 2050zł... idealny sprzęt jak dla mnie ;)

 

BTW... w 2000zł nie zmieścisz się z HD4870 i E8400. Musiałbyś pomyśleć wtedy nad e7200, tańszą płytą główną (coś na P35) i wtedy jest szansa się zmieścić

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400

P5Q PRO

2x2GB A-Data EE

Samsung F1 640GB

Najtańszy Radeon 4850

Pentagram CAV 620W

CM Elite

 

Wi-Fi (Wireless Fidelity) czyli możliwość połączenia się z siecią bezprzewodowo.

 

Jeżeli o pamięci chodzi, to do użytku domowego najlepsze są moduły 2 GB.

 

ugiugi mnie wyprzedził ;)

 

edit2. nie po polsku to napisałem ;)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale P5Q chyba nie ma wersji z WiFi? czyli lepiej połączyć komputery normalnie kablem niż przez Wifi? co do tego potrzebuje? tylko router? Chciałbym połączyć 2 komputery żeby obydwa miały dostęp do internetu.

Obudowa i napęd sie nie liczą bo mam ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytę kup na intelu p35 ale nie baw się w drogie cuda - nie ma najmniejszego sensu bo intel zmienia podstawke pod koniec roku

 

zasilacz w zupełności wystarczy 450 wat (mam 400 modecoma i jest wystarczająca)

 

ram jak najbardziej polecam a-data - tani i wydajny

 

obudowe wedlug gustu ale pchanie sie w budy za 300 nie ma sensu

 

ps.do polaczenia dwoch kompów juz nawet nie trzeba crossa - wiekszosc kart wykrywa to automatycznie

 

a zeby obydwa mialy dostep to kup router kablowy(gdy masz neta z ikablowki) ,adsl (gdy z linii telefonicznej) albo zwyklego switcha gdy operator pozwala na podlaczenie wiekszej ilosci kompow

 

 

aha nie bierz dysku 320 - srednio sie oplaca - kilkanascie zeta wiecej i masz 640 a wiadomo od przybytku glowa nie boli(chyba ze to alko :) )

Edytowane przez zbynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że kolega dokupi kolejnego Radeona celem przedłużenia żywotności zestawu - wtedy kupno płyty na P45 jak najbardziej się opłaca.

 

Zasilacz podaliśmy 620W, ponieważ... jest tani :) W swoim przedziale cenowym najcichszy, najstabilniejszy (chyba że nie wiem o jakiejś perełce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...