Skocz do zawartości
dzej

Drgajacy Monitor Crt

Rekomendowane odpowiedzi

od dluzszego (pewnie juz z rok sie to dzieje) czasu obraz w monitorze mi czasami drga. nie jest to non stop, ale dzieje sie to dosc czesto. slyszalem ze zbliza sie koniec baniaczka. monitor to nec fe700+ crt 17 a jego staz to 7 lat. blisko monitora sa ustawione glosniki, ale to chyba nie one to powoduja, bo odstawilem je na kilka dni a to nadal wystepuje. nie powoduje to tez komorka, bo jej nigdy nie trzymam blisko monitora, ani glosnikow. aaa i podobno ten monitor tez mruga, ale szczerze mowiac to ja tego nie widzialem, tylko kiedys moja siostra. ja moze tego nie widze, bo wzrok juz mam do tego przyzwyczajony. i jeszcze jedno. jesli to koniec to ile "zycia" mu zostalo? bo jak 1-2 miesiace to bym skorzystal z promocji z MM i kupil lg l192ws za 444zl w ratach 0%, a jezeli dluzej to bym kupno monitora jeszcze odstawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z moim, od jakiegos czasu. Tez drga czasami i czasem "miga". Szczerze sie nie interesowalem co to moze byc i ile mu zostalo, ale nie jestes jak widac sam, bo objawy sa identyczne ;).

 

moj pacjent to Hyundai Q770 '17 crt

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to takie malutkie drganie to wydaje mi się że może to być spowodowane zbyt niskim odświeżaniem... Ja naprzykład po formacie dysku jak mam domyślnie ustawione 65Hz to obraz jak dla mnie cały drga leciutko... po ustawieniu na 85Hz - zero drgań. Zobacz jakie odświeżanie masz ustawione i jeżeli w granicach 65Hz zwiększ je do maksimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci w mojej odpowiedzi nie pasuje? Jest wielu ludzi którzy nie potrafią sobie tego ustawić i nawet nie mają pojęcia o istnieniu takiej opcji więc wybacz, że chciałem pomóc :o

 

BTW: nie jestem wróżką ani jasnowidzem żeby wiedzieć dokładnie o jakie drgania wam chodzi więc daruj sobie swoje żałosne komentarze.

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1152x864@75Hz jest u mnie czyli tyle ile fabryka dala. no to jak? jest sens kupowac nowke, czy staruszek jeszcze pochula?

 

jezeli to wazne to drgania zawsze zaczynaja sie w lewym gornym rogu i pozniej przechodza na caly ekran

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drgania obrazu mogą być spowodowane silnym polem magnetycznym. I nie chodzi tylko o głośniki. Może to być również transformator w leżącym w pobliżu zasilaczu do jakiegoś urządzenia. Popatrz też może w pobliżu jest jakiś przewód z prądem, czasem wystarczy zmienić tylko jego ułożenie. Jeżeli czsami monitor mignie to może być to spadek napięcia wywołany pracującym w pobliżu jakimś urządzeniem o dużym poborze prądu (spawarka, rozruch dużego silnika elektrycznego np. w pile).

Nie wykluczam również, że monitor czasy świetności ma już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, ze odkopuje, ale wiem co powoduje drgania monitora. jest to czajnik elektryczny i piekarnik elektryczny w kuchni. kazde ich wlaczenie powoduje drgania, kazde wylaczenie te drgania likwiduje. dla jasnosci komputera nie trzymam w kuchni :D monitor jak i caly komputer jest podlaczony do pradu przez listwe acar axon 504W. piekarnik i czajnik sa podlaczone do gniazdka na tej samej scanie co komp, tylko ze z roznych stron. nie wiem czy to ma cos do tego, ale nie wiem jak jest zbudowana siec elektryczna w moim mieszkaniu.

wiecie w czym problem? gdzie sie udac po pomoc? i czy takie drgania w przypadku nie rozwiazania tego problemu moga takze wystepowac na lcd'ku? bo przymierzam sie do kupna jakies 22" panoramy.

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje chyba tylko kupno UPSa typu online. Line-interactive raczej nie przefiltruje zakłóceń. Niestety jest to drogie rozwiązanie. Może ktoś inny wpadnie na lepszy pomysł.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...