Skocz do zawartości
KvM

Eco Driving

Rekomendowane odpowiedzi

moje osiągnięcie ecodrajwingu: 50zł za pb + 52zł za lpg. / 300km po mieście raz w korku raz nie, mondeo v6, jazda zdecydowanie dynamiczna ale bez duszenia na maksa. daje to jakieś 11,5l pb i 21l lpg, biorąc pod uwagę odcinki raczej dużo poniżej 10km i zimę z klimą jestem very happy. to 4l pb i 7 lpg /100 w ważącym półtorej tony samochodzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje osiągnięcie ecodrajwingu: 50zł za pb + 52zł za lpg. / 300km po mieście raz w korku raz nie, mondeo v6, jazda zdecydowanie dynamiczna ale bez duszenia na maksa. daje to jakieś 11,5l pb i 21l lpg, biorąc pod uwagę odcinki raczej dużo poniżej 10km i zimę z klimą jestem very happy. to 4l pb i 7 lpg /100 w ważącym półtorej tony samochodzie.

 

Bardzo dobry wynik. Często ecodriving jest mylony z PSJ. Aby mieć niskie spalanie w mieście trzeba jechać względnie szybko. Nie chodzi o łamanie przepisów, ale właśnie o dynamiczne przyspieszanie, dynamiczne pokonywanie łuków, generalnie "trzymanie" prędkości. Bardzo dużo daje wybór optymalnej trasy. Czasem "na około" oznacza nie tylko szybszy dojazd na miejsce, ale i mniej spalonego paliwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...