Skocz do zawartości
Hugo

Subiekt 5 - Praca W Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy może mi ktoś pomóc w skonfigurowaniu Subiekta 5 w sieci? Mam dwa kompy i na jednym XP, na drugim 2000. Jak ktoś może napisać jakiś poradnik to będę wdzięczny...

Edytowane przez Hugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym końcu opasłej instrukcji do tego insertowskiego programu jest taki rozdział jak praca w sieci, może coś tam znajdziesz ja już nie pamiętam jak to sie konfigurowało bo aktualnie większość poprzechodziła na programy z serii insertGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym końcu opasłej instrukcji do tego insertowskiego programu jest taki rozdział jak praca w sieci, może coś tam znajdziesz ja już nie pamiętam jak to sie konfigurowało bo aktualnie większość poprzechodziła na programy z serii insertGT

A lepiej pracuje się w sieci na Sbiekcie GT??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho tak bo tu mamy do dyspozycji już Microsoft SQL Server co daje sporo możliwości, no ale wiadome, serii insertGT nie odpalisz na windowsie98 czy starszych komputerach wiec różnie to jest jedni są zwolennikami 5 inni GT, w firmie u mojego ojca już dawno przeszliśmy na serie GT ze względu na dosyć rozbudowaną bazę danych z czym produkty insertu z starej serii sobie nie bardzo radziły (nie wspominając już o aktualizacjach), co prawda pracujemy na Rachmistrzach GT ale swego czasu jak obsługiwaliśmy firmy z pełną księgowością był to też subiekt.

 

Jeżeli będziesz jednak rozkręcał jakiś większy biznes poszperaj trochę w ofertach innych firm np. CDN, bo z insertem to bardzo różnie bywa, zwłaszcza z pomocą techniczną...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho tak bo tu mamy do dyspozycji już Microsoft SQL Server co daje sporo możliwości, no ale wiadome, serii insertGT nie odpalisz na windowsie98 czy starszych komputerach wiec różnie to jest jedni są zwolennikami 5 inni GT, w firmie u mojego ojca już dawno przeszliśmy na serie GT ze względu na dosyć rozbudowaną bazę danych z czym produkty insertu z starej serii sobie nie bardzo radziły (nie wspominając już o aktualizacjach), co prawda pracujemy na Rachmistrzach GT ale swego czasu jak obsługiwaliśmy firmy z pełną księgowością był to też subiekt.

 

Jeżeli będziesz jednak rozkręcał jakiś większy biznes poszperaj trochę w ofertach innych firm np. CDN, bo z insertem to bardzo różnie bywa, zwłaszcza z pomocą techniczną...

Obecnie właśnie posiadam Subiekta 5 i nie wiem czy nie kupie Subiekta GT bo zawsze ta zniżka wchodzi w grę ale muszę przetestować demówkę na tym moim słabszym kompie....jak sie nie sprawdzi no to muszę poczekać aż ktoś mi pomoże, bo jak pisałem maila do inseru to odpisali, że nie pomagają w takich sprawach. Pisałem do lokalnych dystrybutorów ale oni jakieś wdrożenie przygotowują i cuda nie widy tylko po to żeby kase mieć... jakby ktoś mógłby mi pomóc będę niezmiernie wdzięczny...

 

Puki co to zabieram się do testowania Subiekta GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję zaopatrzyć się w dużą ilość ramu, serwer MSSQL ogólnie lubi ram i jest mu bardzo na rękę (pracuje szybciej i wydajniej), jak może sobie ze 2GB łyknąć :).. a ram tani jak barszcz.

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wyglada praca sieciowa w subiekcie 5, ale wiem jak to bylo w subiekcie dla windows - praca w sieci tylko i wylacznie poprzez wspoldzielony folder sieciowy z jedna instancja subiekta odpalona na raz. w gt zdecydowanie przyjemniej pracuje sie z siecia, jak pisali koledzy jest serwer mssql a to duzo zmienia. niestety subiekt gt w porownaniu z subiektem dla windows to nadal jakas niedorobka - jest juz 17 duzy update a moj ojciec ktory spedzil 5 lat na subiekcie dla windows caly czas klnie jak mogli zrobic nowy program nie zachowujac funkcji starego. zatem zanim wydasz kase przejzyj dokladnie wersje demo i upewnij sie czy nowa wersja na pewno pokrywa sie z funkcjonalnoscia z 5 (czasami moze chodzic o podstawowe rzeczy bez ktorych da sie zyc np zbiorcza realizacje zamowien).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...dzięki za poradę

 

Muszę teraz spędzić troszkę czasu nad tym...Szkoda tylko, że przy Subiekcie dla Windows nie da się ocalić bazy z Subiekta 5 no chyba, że wiecie jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

subiekt dla windows to stary kawalek softu, przesiadka na niego z 5 jest nieoplacalna. jesli chodzi o migracje bazy to insert w miare dba o userow, ale: sam robilem migracje w styczniu przy otwarciu nowego roku, bo procz bazy kontrachentow i produktow oraz listy zobowiazan nic wiecej nie jest przenoszone (mozliwe ze cos jeszcze, juz nie pamietam). zapomnij o historii sprzedazy, zamowien ect - te wiadomosci nie ulegaja transferowi. zatem zwroc rowniez na to uwage przy ewentualnej migracji na subiekta gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...