Skocz do zawartości
piaskoon

Jfl92 - Jak Odblokować Wirtualizację Sprzętową?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem chyba już wszystkie fora w sieci i jestem w kropce. Chciałem skorzystać ze sprzętowej wirtualizacji, niestety domyślnie jest wyłączona w firmware.

W VPC2007 wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

Procesor na pewno posiada VT - model c2d t5750.

 

Co robić? Między innymi dla wirtualizacji zdecydowałem się na zakup nowego sprzętu a tu taki klops :unsure:

 

Aha, bios posiadam z 12.2007, upgrade możliwy jest do czerwca 2008, ale changelog nic nie mowi o wirtualizacji, więc wolałbym nie flashować nie mając pewności - nowy komp, gwarancja, te sprawy ;)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, widze ze nie mozecie dotrzec do zrodla danych gdzie byloby napisane czy ma czy nie. Oto ono:

http://www.intel.com/products/processor_nu...rt/core2duo.htm

http://ark.intel.com/cpu.aspx?groupID=33915

 

moge jeszcze zamiescic zrzut z Sandry :)

 

Nie musze chyba dodawac ze jest to dla mnie co najmniej frustrująca sytuacja? Nie rozumiem po co to blokują w gotowych kompach? :mad:

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie temat już na tyle przegryzłem, że wiem, że taki stan rzeczy w vpc oznacza, że trzeba najpierw odblokować gdzieś coś w biosie. Przykładowo, w przypadku Asusów na VBI, plik biosu trzeba zedytować hexeditem i wgrać :lol2: Zgroza!

No ale ok, zobacze vmware i jeszcze ten darmowy (nazwy nie pomne)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada VT, koniec i kropka! Nie dyskutujmy na ten temat.

Proszę o odpowiedzi związane z odblokowywaniem wirtualizacji w compalach :rolleyes:

Aha, fajnie. Skoro wiesz najlepiej ze wszystkich, że procesor wspomaga wirtualizację to może podyskutuj sam ze sobą.

Zgroza :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że SGJ i anx239 mają rację. O ile dobrze pamiętam informacje o wprowadzeniu nowych procesorów VT była jedną z funkcji, których pozbawiono serię T5xxx. Intel jak widzisz sam sobie zaprzecza, chociaż sama funkcja może być blokowana z poziomu BIOSu. Sprawdź inne maszyny wirtualne jak radzi SGJ, albo kup lepszy procesor/komputer. Samodzielną modyfikację BIOSu odradzam ;)

Edytowane przez seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory T5600 i T5750 na pewno obsługują wirtualizację. T5600 wszedł do sprzedaży później i był pierwszym z serii T5xxx wspierającym VT. Jedyna różnica między T5500 i T5600 to właśnie obsługa wirtualizacji, bo FSB, zegar i L2 mają identyczne. T5750 wyszedł w ogóle jakoś na samym końcu i jest to nic innego jak T7200 z zablokowaną połową L2. Tak więc problem tkwi po stronie biosu.

Edytowane przez ChamRyszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi a szczególnie dla sgj :)

 

Dzięki virtualboxowi zacząłem szukać informacji nt wydajności sprzętowej wirtualizacji i przypomniałem sobie, że jakiś czas temu już przeglądałem testy. Wynikało z nich, że to wszystko funta kłaków warte :P Naprędce udało mi się znaleźć taki test (w komentarzach ludzie potwierdzają wyniki) :

http://tombuntu.com/index.php/2007/10/01/s...-in-virtualbox/

Jak widać system gościa działa znacznie sprawniej bez vt. Jak tylko znajdę bardziej wiarygodne testy, zamieszczę tutaj linki.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...