Skocz do zawartości
mendelmax

"bad Disk" W Pm8, Typowe Rozwiązania Nie Pomogły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Ostatnio dostałem dysk Toshiba MK2046GSX, wyjety z laptopa z Vistą po niespełna miesiącu użytowania. Na tamtym laptopie dysk chodził bez najmniejszego problemu, wszystko było jak trzeba. Przepracował może parę godzin w sumie.

 

Tymczasem, po umieszczeniu w obudowie zewnętrznej, chciałem sobie go sformatować i założyć nowe partycje za pomocą PartitionMagic i kicha- wywala tylko "bad disk". W tym miejscu dodam, że mam Wina XP Home (wszystkie SP wgrane).

 

Poszperałem więc w necie i podjąłem się standardowych prób naprawy problemu- najpierw instalką windowsa XP wywaliłem wszystkie partycje i założyłem nową. Pomimo, że windows widział dysk bez problemu, PM ciągle zgłaszał "bad disk". Przez opcję "formatuj" w "Mój komputer" również bezproblemowo formatuje i wszystko gra, a PM swoje.

Spróbowałem więc intstalką linuxa- też podzieliłem na partycje, wszystko ładnie i bez problemu, znowu windows elegancko wszystko widzi, chodzi jak trzeba, nagrywa, czyta itd, a PM8 zgłasza błąd.

 

Dodam jeszcze, żeby było ciekawiej, że pod drugim kompem (też z XP), sytuacja identyczna- windows nie widzi problemu, ale PM8 już tak.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Bo mnie ręce opadają. :sad: Jedyne co przychodz mi do głowy to jakaś ukryta partycja visty, ale powinna przecież być widoczna przy użyciu płytki instalacjnej XP, mylę się?

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą w Partition Info (z pakietu PM8) zauważyłem, że jest jedna bootowalna partycja o pojemności 1.5GB na tym dysku, której instalki XP i linuxa nie widziały. Jak to możliwe? Podejrzewam, że właśnie to myli PM8- fizyczne wymiary dysku nie pasują mu do tych które widzi windows.

 

Pytanie brzmi, jak tą partycję usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

partition magic to syf od momentu odkad podkupil go symantec - a z dyskami sata zawsze mial problem - jak zle nazwy to pokaszanione partycje albo wogole nierozpoznane

 

generalnie jak nie masz nic waznego to wyzeroj dla swietego spokoju i korzystaj z acronisa - on dziala jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...