Skocz do zawartości
lecter66100

Potwór Do Gier Do 2000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, dopiero wstalem zaraz bede czytal testy tego hd4850, w miedzyczasie co sadzicie o

 

http://www.allegro.pl/item413145793_extra_...zestochowa.html

to samo

http://www.allegro.pl/item416900015_19_del...ekny_black.html

 

za +/- 120 zl monitor della 19', specyfikacji nie ma, moze ktos znajdzie?

 

mi sie wydaje ze to to samo co

 

http://www.allegro.pl/item416397477_dell_p...aygoricom_.html

 

bo ten pierwszy 19' wyglada tak samo jak 21', bo jednak nie zdobede biurka i niedalo by sie grac na 21' w odleglosci 2cm od oczu :razz: :razz:

 

co sadzicie o nim, moze ktos ma?

 

@goru

jedyny szkopul to to chlodzenie tych radeonow no i to ze ich nigdy nie krecilem nie wiem co sie da wycisnac z niego ;p bo brakuje mi 100-200zl na chlodzenie, przesylke i woglole nie wiem czy mi starczy na zasilacz albo dysk :D a przyplywu sary nie widze, jakbym mial wiekszy budzet to bym bral 4850 ale tak?

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz bardzo dobry monitor kineskopowy 19'' to jest troche drogo na allegro, ale polecam NEC FE991SB: http://allegro.pl/item414894513_19_monitor...nc_fe991sb.html

 

Miałem poprzednika, bardzo dobry monitor. Jak cena Ci nie pasuje to szukaj monitorów tylko na kineskopach Diamondtron i Trinitron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz bardzo dobry monitor kineskopowy 19'' to jest troche drogo na allegro, ale polecam NEC FE991SB: http://allegro.pl/item414894513_19_monitor...nc_fe991sb.html

 

Miałem poprzednika, bardzo dobry monitor. Jak cena Ci nie pasuje to szukaj monitorów tylko na kineskopach Diamondtron i Trinitron

no za drogi dla mnie, ale jest gitara bo ten 19' za 110zl ma ten kineskop co tamta polecana 21' (99% pewnosci) czyli Trinitron ;-)

 

thnx

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale Ci chodzi o to zeby na tej grafie wykrecic jak najwiecej mhz ponad standardowe taktowania, czy o to zeby na niej grac? Jak bys nie wykrecil tego gf'a to i tak bedzie slabszy od 4850 wiec nie wiem za bardzo nad czym sie zastanawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braknie mi na chlodzenie, na radeona mam ']

 

jak nie jest zle jak podobno bez krecenia ma 90 stopni w stresie, a fan fixa nie zrobilbym bo mi zalezy na ciszy, a osiagi to imho jak karta ma nizsze taktowania i PODOBNO sie duzo gorzej kreci to jak to mozliwe zeby byla lepsza od wykreconego gf'a ??

 

pzdr i no offence bo moze to to ze nigdy radka w rekach nie mialem za mna przemawia ;]

 

edit: a chodzi mi o skrecenie na maxa i dopiero graniu na max we wszystko ;p

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One wcale się nie kręcą źle, a nawet całkiem ok, a to że jakaś karta jest lpsza od innej to nie bierze się taktowań i temperatut tylko zastosowanej architektóry, weź sobie np HD3650 który robi 900MHz na GPU, przecież on nie ma podlotu do HD4850, który ma w standardzie 625MHz a zrobi ok 730-740 (zależy od sztuki), a jak zrobisz pencil moda to 800MHz to lajt. Chłodzenie możesz później dokupić przecież a na początku na standardowym jechać, też będzie bardzo cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jak znajde sare to biore hd4850 z chlodzeniem

 

Przypuszczam że z lekkim wskazaniem na Accelero S1 + wentyle. U siebie mam w idle ok 35*C, po kilku godzinach gry w Grida (rodzinka sie zjechała icon_biggrin3.gif) max temp zanotowana przez AMD GPU Clock wynosiła 51*C. Furmark w ciagu 30min testu rozgrzal kartę na 61*C przy taktowaniach 730/1125

bo to mnie w sumie przekonuje. ']

 

to teraz co z tym w.w monitorem za 110zl? znajdzie ktos specyfikacje? :razz:

 

a i czym sie roznia te a-date'y 800 extreme edition od Vitesta Extreme Edition Plus bo cena w sumie ta sama???

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niczym.... podejrzewam że to te same pamięci. No chyba że były w jednym sklepie to może się jednak czymś różnią.

 

A co do tego monitora.... przy CRT nie patrz na specyfikacje, tylko na zastosowany kineskop, ten dell jest na LG na flatronie chyba.... czyli całkiem ok, to bardzo dobre kineskopy.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten test z egieldy i tego nie dowierzalem ze jest taki dobry bo miejscami okropnie wypadl ale pokminilem troche i postaram sie kupic tego radka z chlodzeniem :razz:

 

a skad wiesz NeoMagNeT ze na Flatronie?, myslalem ze na takim jak ten polecany 21' bo wygladaja jak ta sama seria tylko inny rozmiar czyli kineskop Trinitron?

 

pzdr.

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor bierz 21". Lepsze odświeżanie obrazu. O GPU nie ma co mówić. Radek only. Szczególnie przy 21" radek opłacalniejszy bo wydajniejszy w wyzszej roździałce ;)

Edytowane przez goru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor bierz 21". Lepsze odświeżanie obrazu. O GPU nie ma co mówić. Radek only. Szczególnie przy 21" radek opłacalniejszy bo wydajniejszy w wyzszej roździałce ;)

nie moge ORT: ORT: wziąć 21' bo taka kobyla nie zmiesci mi sie na biurku ;p

 

z rana sie popytam o ta 19' w dziale monitorow.

 

zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo bylem w vico, koles probowal mi wcisnac zamiast corsaira 650w - ocz'a chillstreama 600w

 

co sadzicie o tym?

 

ale to nic

 

bo zamiast radka chce mi wcisnac twintecha gf9800gt 1gb za 500 zl

 

i nie wiem k***a co myslec o tym??? czy brac czy radka hd4850 czy tego twintecha ?

 

bo imsho radek z polowa pamieci tego gf'a i tak jest sto razy lepszy, pod koniec wakacji bede mial przyplyw sary to za ta +/- setke kupie chlodzenie i bede krecil, co myslicie, bardziej sie hd4850 oplaca?

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mu, że niech Cie cmoknie w jajka i nie wciska kitu. 9800GT za 500zł toż to śmiech na sali za tę kasę, mimo 1gb. Radeon I koniec kropka. Weź zasilacz Corsaira bo lepszy, ale mimo wszystko ja bym się jeszcze nad Pentagramem CAV 500 lub 620w zastanowił, chyba że owych nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt przekonują mnie zasilacze OCZ.

 

9800GT nie bierz, bo to nic innego jak 8800GT z inna nalepką. Nie muszę chyba mówić, że mało wydajny (porównując do 4850).

 

 

 

Aha, i nie pisz na tym forum, że ściągasz gry - możesz się nabawić bana. I nie przeklinaj.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, i nie pisz na tym forum, że ściągasz gry - możesz się nabawić bana. I nie przeklinaj.

Spoko, ale gdzie napisalem ze sciagam gry? :blink: :wink:

 

no wlasnie, biore radeona hd4850

 

a co do zasilki to ta sama seria te pentagramy tylko o innych mocach? bo w tej cenie co ten ocz to moge spokojnie brac Pentagram Silent Force PSF 620-A12S o ile lepszy ;p (a kable ma odpinane bo nie moge sie doczytac?)

 

pzdr.

 

ps. strasznie drogie to vico

 

edit: chociaz jak juz bede bral hd4850 to po co mi zasilacz 620, nawet po kreceniu caly konfig powinien ciulac na 500w nie? jak tak to bym zaoszczedzil troche i wzial Pentagram'a CAV 500, ??

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze na starej 15' crt, potestowal bym pc'ta, popodkrecal, zostawial na nocki, sciagal gry a jak przyjdzie sara to sie zmieni i odrazu bede mial szrot maszynke ready to play. thnx

Speszial for ju.

Nie kupuj pentagrama PSF, tylko CAV.

 

 

Sprzęt bierz w esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

 

ok, to biore CAV'a, btw dlaczego nie psf?

 

final:

 

cpu Intel Core2Duo E7200 2,53GHz BOX + Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

mobo Asus P5Q Pro

gpu Asus Radeon eaHD4850 512/156 ddr3

ram 4GB A-DATA EXTREME EDITION 2x2GB 800MHz CL4

hdd Samsung f1 640GB 7200 SATAII 16MB Cache

zasilacz Pentagram CAV 500

nagrywarka dvd Pioneer DVR-215 SATA

buda Sharkoon Rebel 9 Black

pasta Zalman STG-1

 

monitor DELL 19' FLAT

 

i jak? ']

 

a co do esc.pl to jak tam z ratami, mozna przez neta zalatwic? ale raczej nie bo bez okazania dowodu i zaswiadczenia o zarobkach?

 

zdrowie.

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie Seagate ST3640323AS [640 GB, 32 MB cache, 5 lat gw.,2 talerze, SATA 2] ?

bo wczesniej mi go 2 osoby polecily:

Dysk Samsung 320gb lub 640gb
No a twardzie.... na cache nie patrz bo te dodatkowe 16MB prawie nic nie dają, a tak będziesz miał więcej miesjca i większą wydajność. Samsungi F1 są w tej chwili najszybsze, ale tylko wersje 320GB, 640GB i 1TB, reszta jest na starych talerzach oraz są wolniejsze i głośniejsze.
nie wiem co wydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wczesniej mi go 2 osoby polecily:

Dysk Samsung 320gb lub 640gb
No a twardzie.... na cache nie patrz bo te dodatkowe 16MB prawie nic nie dają, a tak będziesz miał więcej miesjca i większą wydajność. Samsungi F1 są w tej chwili najszybsze, ale tylko wersje 320GB, 640GB i 1TB, reszta jest na starych talerzach oraz są wolniejsze i głośniejsze.
nie wiem co wydajniejsze?
Nie wiem co ale samsungowego syfu po ostatnim doświadczeniu już nigdy nie kupię ... no i tylko 3 lata gw. od szajsunga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ale samsungowego syfu po ostatnim doświadczeniu już nigdy nie kupię ... no i tylko 3 lata gw. od szajsunga .

ja mam sajsunga tyle lat i bez przypalu ;p

 

NIE POLECAM ZADNEGO VICO W LUBLINIE

 

kupilem tam dzisiaj szrota, na samej jednostce zamiast 2000 zaplacilem 2300

 

nie dosc ze nie maja ZADNEJ czesci, ktora bedziecie chciec tylko akurat te "lepsze" ktore im zalegaja na pólkach to koles wciska szajs i non stop twierdzi ze ma najtaniej [sic!]

 

monitor tak samo, nie maja zadnego ktory chcialem ale chcial mi wcisnac jaks illiame za 800 zl, wzialem ale zamienie ja na tego lg tanszego

 

http://forum.purepc.pl/temat/monitory/57/r...pf-foto/263954/

 

wzialem tam bo mialem najblizej i nie chcialem zalatwiac rat przez neta.

 

NIE POLECAM.

 

ogolnie za sprzet warty moze 2500 mialem zaplacic 3200 ale dal mi upust na 3000 lol

 

przepadlo ale nikomu na przyszlosc nie polecam, biora z hurtowni gdzie radeon 4850 kosztuje blisko 600 zl!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... to juz w komputroniku by chyba taniej wyszlo?

Napisz dokladnie co kupiles, a raczej co Ci sprzedali ;)

to bedzie ;]

 

mobo asus p5q pro, chcial mi wcisnac p5q zwykla jak roznica 30zl ;/

 

procek e7200 z karakourem, powiedzial ze karakorum zly bo zobaczyl ze AlCu i zaczyna mi dawac wyklad ile dzuli przechodzi do miedzi ile do alu i ze lepiej kupic bude z wentylem 25cm lol ;/

 

grafike najpierw chcialem 8800gts 512, oczywiscie NIE MA. Ale jest 9800gt, 10x lepszy. lol. wzialem radka hd4850 od asusa, cud ze byl.

 

zasilacza nie bylo zadnego dobrego, chcial mi dac ocz'a 600, wzialem duzo tanszego corsaira 520 bo oczywiscie pentagrama cav 500 NIE MA.

 

dysk byl 640 ten co chcialem, f1'ynka, wzialem.

 

ram ten co chcialem. Prawie, bo chcialem vitesta extreme edition 800+ bo sie najlepiej kreca z seri ee. Nie bylo oczywiscie w 'najlepiej wyposazonej hurtowni'. Wzialem bez plusa, A-Data 2x2Gb 800mhz CL4 extreme edition.

 

buda sharkoon rebel 9 economy (bez wentyli) ktora na allegro kosztuje 110 zl, u nich kosztuje 180 czyli tyle co na allegro value edition z wentyle 25 cm, ktory bym bral ale by mi sie nie zmiescil karakorum.

 

nagrywarka ta co chcialem Pioneer DVR-215 SATA, nagradzana na roznych portalach, tu cena fenomen bo tylko 10zl drozej jak na necie.

 

pasta Zalman STG-1, powiedzial ze bez sensu bo pentagram dodaja bardzo dobra wlasna. :lol2:

 

i 2 wentyle 120mm Akasa Amber Ultra Quiet, tu bylo dobre koles mowi ze o takiej firmie nigdy nie slyszal i ze nie ma zadnego ich produktu w hurtowni. Chcial mi wcisnac jakies noname'y, ale po targowaniu obiecal ze znajdzie akasy chociaz wedlug jego to jakis wynalazek a wszystkie testy sa sponsorowane.

 

i najgorsze: monitor

 

mialem brac Benq E900 z dvi za 500

 

wcisnal mi a raczej staremu bo on chcial lcd zamiast della 19 na flatronie :rolleyes: lcd illimay 20' za 799zl, spuscil 100 na 700zl ale to jest do wymiany zara bede dzwonil i wymienial na tanszego lepszego lg bo na miejscu nie pamietalem nazwy

 

http://forum.purepc.pl/temat/monitory/57/r...pf-foto/263954/

 

 

i to by bylo na tyle, nie polecam vico.

 

zdrowie.

 

a za calosc dalem 3000zl :mur:

 

i co sadzisz? bo zestaw na fest w sumie, monitor po wymianie bedzie ciulac ale cena szok nie? ;p

Edytowane przez lecter66100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...