Skocz do zawartości
Genon

Problem Z P5b Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Pomóżcie mi rozwiązać problem, przed wczoraj wymieniłem kartę graficzną na radeona 4850 i natrafiłem na pewien problem podczas OC. Wiem że dobrze jest wam znany problem z przestawianiem sie Pci-e na x1, niestety nie umiem sobie z nim poradzic :/ Chce mojego c2d 6420 2,1 podkręcic do 3,2 ( co nie jest żadnym wyczynem), zrobiłem wszystko wedle wskazówek z głównego tematu o P5B jednak dalej cały czas tryb pracy pcie przestawia sie na x1 :/ Z moim starym GF 7900 GS tez mialem ten problem lecz występowal on sporadycznie a teraz po przesiadce na radka zawsze jest x1 <sciana> POMÓŻCIE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ustawiałeś częstotliwość PCI-E na 101 MHz ?

 

 

cytat z pierwszego postu z http://forum.purepc.pl/temat/socket-423-47...premium/210332/

 

Q: Płyta sama przestawia mi kartę graficzną w tryb PCI-E x1. Co się dzieje ??

A: Jest to przypadłość płyt głównych z chipsetem P965 więc nie musisz się martwić, że płyta jest uszkodzona.

Aby rozwiązać ten problem musisz wyłączyć komputer na 10 minut i powinno być OK, a jak nie, to powtarzać czynność aż do skutku. Jak to nie pomoże to należy ustawić taktowanie Pci-e w zakresie 101-104MHz

Są też słuchy, że problem ten występuje gdy ustawimy za wysokie napięcie na NB=1.65V w tym przypadku rozwiązaniem również może być ustawienie napięcia SB=1.7V

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...