Skocz do zawartości
win32

Nowy 9600gt Padł :|

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż nabyłem gf 9600 GT , asusa. Kartę zainstalowałem dzisiaj, i zaraz po włączeniu zasilania w pokoju pojawiła się siwa chmura , oraz smród spalenizny :blink:

 

Po oględzinach stwierdzam że spaliła się sekcja zasilania , poniżej foto. Nic więcej nie ucierpiało.

 

I teraz :

 

Kartę podpiąłem do złącza PCI-E z zasilacza (tagan 530 W) , nie sądze aby to była wina tej złączki ale pytam

 

Mało prawdopodobne aby PSU nie uciągnął tego sprzętu (komp dalej działa, na nim piszę) ,

A64x2 4200

A8N SLI

4x 1 GB DDR corsair XMS 2-2-2-5

4x HDD SATA II (120,160 2x 250 GB) wszystkie od Seagate

2x Napęd optyczny (DVD i DVD RW)

GF 6200 (do 3 monitora)

GF 7600 GT (ten miał być zastąpiony przez 9600)

Sound Blaster XFi-Elite pro (ma oddzielne złącze zasilania)

reszta to parę duperelków pt wentylatorki (noctua 2x92 , 3x80 , 1x 120) i 2 panele do ich kontroli (Scythe Kazee Master)

 

Zasilacz to tagan 530 W U15 , z dwoma złączami do Grafik PCI-E.

 

Dołączona grafika

 

Ustawiony na split , czyli dwie linie 12v

 

Wydaję mi się że grafika od nowości była padnięta, ale w sklepie nie było tego widać. Teraz pytanko co z tym zrobić . Gwarancja to minimum 2tyg czekania , dodatkowo trzeba toto wysłać na WŁASNY koszt do poznania (kupione w komputroniku - wiem że drogo , ale brałem tam kilka rzeczy i nie chciało mi się biegać :P )

 

Czy mogę się domagać wymiany GPU od ręki na nowy w sklepie ? ( od zakupu nie minęło wiele czasu ( 2 dni robocze) , czy muszę się pogodzić z dodatkowymi kosztami wysyłki i oczekiwaniem ?

 

 

post-127853-1218814369_thumb.jpg

post-127853-1218814568_thumb.jpg

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam durne pytanie. To jest nowa grafa? Moze zle widze , ale tam wedlug mnie jeden element ma slady kalafonii , tak jakby bylo w niej juz grzebanie. Wedlug mnie to nie jest zadna nowosc , zobacz ze te ktore Ci padly - wyjaraly sie wygladaja jakby byly juz wymieniane , a pozniej przyjrzyj sie na te dwa , ktore nie sa spalone. Widac , ze cyne kladli maszynowo bo stopki sa ideanie rowne , zas te zjarane wygladaja juz jakby byly wimieniane. W tych dwoch stopki sa idelanie rowne , zas w spalonych krzywe , nierowne - nie zrobi sie to od temperatury. Ktos imho to ruszal , przerabial.

 

Jesli to ze sklepu to moze niezgodnosc towaru z umowa? Ale tez 2tyg , niektore sklepy wymieniaja od reki w jakims tam przedziale czasowym jesli np. kupie dzis , stwierdze ze nie dziala i oddaje zaraz po.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ze sklepu to moze niezgodnosc towaru z umowa? Ale tez 2tyg , niektore sklepy wymieniaja od reki w jakims tam przedziale czasowym jesli np. kupie dzis , stwierdze ze nie dziala i oddaje zaraz po.

 

 

Z Opisu wnioskuje że nowa kupiona w komputroniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa, tzn miała być nowa i jako taka była kupiona :blink:

 

Wydaje mi się że to powstało po zjaraniu się (a może w sklepie nie zwróciłem uwagi tak dokładnie) - następną już obejrzę pod tym kątem...

 

fajny numer :/ .

 

Oglądałem jeszcze tą przejściówkę do zasilania która jest w zestawie 2x Molex -> PCIE . Ona nie ma jednego pinu ( środkowego w drugim rzędzie) , natomiast mój przewód z PSU ma wszystkie piny , może to mieć jakieś znaczenie ? . Bo do tej pory wydawało mi się że pinout jest standardowy , a przelotka tylko dla tych którzy nie mają zasilaczy z PCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wtyczki to chodziło o to że ta dostarczona nie ma jednego pinu , a ta którą podłączyłem ma wszystkie, ale znalazłem rozpiskę pinoutu n w grafice i odpowiadający pin nie jest podłączony do niczego. :)

 

No cóż, zobaczymy co powiedzą w poniedziałek w sklepie... , generalnie zastanawiam się nad zmianą producenta karty , bo coś mam chyba pecha do asusa :P :P ( jak kupowałem 7600 , to też miałem 'drobny problem' z tym producentem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...