Skocz do zawartości
FistWist

D-link Di-524 + Port Forwarding(virtual Server)=problemy Z Internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem prezentuje sie dosyc nietypowo, gdyz nie slyszalem wczesniej o tego typu problemie u zadnego z posiadaczy podobnego routera.

Mianowicie - gram w Warcraft 3 na eurobattlenecie i w celu hostowania serwera konieczne jest przekierowanie portow. Zgodnie z instrukcja na tej stronie przy czym w moim wypadku ekran

Dołączona grafika

 

Wyglada tak:

Dołączona grafika

 

 

Znaczaca roznica tu jest fragment odpowiadajacy za lokalny adres IP. W moim przypadku jestem zmuszony do wpisania go, podczas, gdy w sytuacji opisanej na stronie - mozna zostawic to pole puste.

 

 

 

 

Do rzeczy. Odblokowalem sobie port 6112, w wyzej opisanej rubryczce IP wklepalem adres swojego komputera w sieci lokalnej, zatwierdzilem i prosze - dziala (moge hostowac serwy na w3). Jednak pare minut pozniej przyfruwa do mnie siostra proszaca o pomoc z niedzialajacym internetem. Poszedlem schodkami do gory i prosze - internet rzeczywiscie u niej nie dzialal. Sprawdzam na laptopie matki i siostry - DZIALA. U mnie tez wciaz dzialal. Wniosek z tego taki, ze komputery podlaczone do routera przewodowo (oprocz mojego) nie sa w stanie polaczyc sie z internetem (wyskakuje "kabel sieciowy jest odlaczony"), podczas gdy laptopy dzialajace na wi-fi nie maja z tym problemu.

 

Cofnalem wiec kroki, ktore postawilem na stronie routera (usunalem wpis dotyczacy portu 6112) i sprobowalem jeszcze raz - bez zmian, internet dziala u mnie i na laptopach, na PC siostry - nie.

 

 

Nie mam sily sie nad tym dluzej glowic... Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie bardzo widze zwiazek miedzy przekierownaiem portu a nie dzialaniem internetu

 

moze po prostu cos z sieciowka sie stalo u siostry, sprawdz czy mozesz od niej pingowac router lub na odwrot

 

Golym okiem rzeczywiscie nie powinno byc zwiazku, ale to juz drugi raz w takiej samej sytuacji dzieje sie to samo. Ostatnim razem moj ojciec to naprawial ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swojego kompa przydziel stałe IP. Ten router umożliwia rozpoznawanie kompów po MAC adresie, ale ponieważ w D-Linkach są z tym różne dziwne problemy to na wszelki wypadek wpisz ten sam adres we właściwościach połączenia sieciowego (zamiast "automatycznie pobiraj"). A potem przekieruj port (przez "Virtual Serwer"), albo włącz dla tego IP DMZ -> masz firewalla? ;)

Pamiętaj że zmiany obowiązują dopiero po ponownym podłączeniu do sieci ;) znikną ci też DNS-y, bedziesz musiał wpisać ręcznie (i bramę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...