Skocz do zawartości
satou

Batman: Arkham Asylum

Rekomendowane odpowiedzi

Postacie bardzo fajne przedstawione, postac jokera i finalowa walka sa swietne (zreszta jak wszystkie inne),

No właśnie -czuć, że kolesie mają swoje "ja". Zwierzgane psychiki i życiorysy. Mimo ogólnie lajtowej tematyki gra ma coś co można nazwać "mrocznym tłem", choć może to za mocne określenie.

co prawda nic nowego bo wzorowane na innych mediach ale naprawde dobry klimat ma gierka.

Nie musi być nowe -ma być dobre i jest. Głupawy i wyświechtany frazes "odgrzewany kotlet" choć ma tu niejakie zastosowanie to...smakuje :wink: . Ciągle jestem zdziwiony, że ta gra mi ciszę nocną znacznie przesunęła. Facio w rajtuzkach i pelerynce to chyba rekompensata za pogodę w lipcu....psia ją mać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wystarczy wrzucic do kompa taka karte liczącą fizykę nawet do PCIx8? Trzeba cos w ustawieniach gry zmieniac albo w panelu nVidia?

 

Czy sensowne byłoby zostawienie 8800GTS-512 do liczenia fizyki i wrzucenie czegoś pokroju gtx260/275? Ile fps moznaby zyskac?

Podłączenie karty dodatkowej do liczenia fizyki jest bardzo proste, przynajmniej w wypadku dwu kart nVidia (prawdopodobnie tak samo jak w przypadku SLI). Kiedy karta jest w środku stery automatycznie wybierają drugą kartę do obliczeń physx.

 

Co do wzrostu wydajności, to ja na znacznie słabszym zestawie ( 8800 GTS 512 + 8800 GT do physx) na benchmarku z gry uzyskiwałem wzrost w minimalnym fps z 15 klatek do 29 a, w średniej wzrost był z 38 do 51 klatek. Mam na mysli ustawienia physx na HIGH.

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam polską pudełkową wersję dvd .

Posiadacze kart z physx powinni ,jeśli chcą korzystać z efektów zaaplikować pathe :

http://eidos.http.internapcdn.net/eidos_vi..._v1.1_EFIGS.exe

 

Taki drobny zgrzyt ,odpakowujesz grę otwierasz ,instalujesz i patrzysz :yyy czemu nie ma wszystkich efektów?! ;)

Edytowane przez AveVanHell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam polską pudełkową wersję dvd .

Posiadacze kart z physx powinni ,jeśli chcą korzystać z efektów zaaplikować pathe :

http://eidos.http.internapcdn.net/eidos_vi..._v1.1_EFIGS.exe

 

Taki drobny zgrzyt ,odpakowujesz grę otwierasz ,instalujesz i patrzysz :yyy czemu nie ma wszystkich efektów?! ;)

eidos nie zaleca instalowanie tego patcha na PL wersję od Cenegi, dla nas ma być osobny patch

nie bez powodu widnieje tam EFIGS: English, French, Italian, German, Spanish ;)

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eidos nie zaleca instalowanie tego patcha na PL wersję od Cenegi, dla nas ma być osobny patch

nie bez powodu widnieje tam EFIGS: English, French, Italian, German, Spanish ;)

 

 

Jednak działa a wersje poza US są skupione pod szyldem International version , gdzie mieści się wersja PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Nosi się na czarno, poluje wyłącznie w nocy, prowadzi ekscytujące podwójne życie, nie cierpi kryminalistów i jest wiecznie wkurzony. Jego imię budzi postrach wśród rzezimieszków, oblicze zaś przyprawia o palpitację serca zwykłych obywateli. Sumienna walka ze złoczyńcami przysporzyła mu wielu sympatyków, jednocześnie poszerzając krąg śmiertelnych wrogów. Jednak żadne przeciwności losu nie są w stanie złamać ducha człowieka, którym kierują osobiste pobudki. W swojej pracy może polegać wyłącznie na wypracowanych sprawnościach, refleksie, instynkcie oraz fantastycznych gadżetach. Jest indywidualistą, mścicielem i rycerzem nocy. Batman... któż go nie zna? Najbardziej ludzki ze wszystkich komiksowych bohaterów gościł wielokrotnie na małym i dużym ekranie, szybko zyskując status postaci kultowej. O ile filmy w reżyserii Tima Burtona zapisały się na stałe w umysłach kinomanów, tak naprawdę ciekawych gier z „Nietoperkiem” w roli głównej ze świecą szukać. Sytuacja rychło może ulec zmianie za sprawą Batman: Arkham Asylum, produkcji która od dłuższego czasu elektryzuje fanów Człowieka-Nietoperza. Solidny miks kilku gatunków, sporo akcji, atrakcyjna oprawa graficzna oraz specyficzny klimat. Czego chcieć więcej? W tym roku przypada również siedemdziesiąta rocznica publikacji pierwszego numeru komiksowych przygód Batmana, zatem Arkham Asylum byłoby pięknym zwieńczeniem dotychczasowej historii. Ale czy gra traktująca o superbohaterze ma szansę czymkolwiek zabłysnąć?

Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba

ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI

 

 

PS: Gierka jest naprawde 1 klasa - pewnie sporo osob nie wierzylo w sukces, ale warto sie nia zainteresowac bo to murowany hit tej jesieni :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

co do physix w grze to nie jest tak tragicznie jak mówicie. u mnie bez physix i bez aa jest średnio 60fps jak włącze physix na high to mam od 35 do 45 fps zależy czy się dużo dzieje na raz. nie którzy pisali o spadku fps o połowe po włączeniu. mójk konfig to:

8800gts512 oc 770/1900/2200

e8200 oc 3,8ghz

monitor 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś zawody, kto lepiej? Nie dawno była recenzja tej gry na pclabie .. Ogólnie w grę nie grałem i nie mam zamiaru :P. Dlaczego? Fabuła "Batmana", super bohatera ubranego w kostium jak na halloween mnie śmieszy xD. Po za tym nigdy nie lubiłem Batmana (nawet w dzieciństwie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do braku PsyhX'a na radeonie dochodzi również brak AA. Gierka mnie zbytnio nie interesuje, ale taka sytuacja to komedia.

Jak dobrze czasami miec GeForce :rolleyes: Hmm mnie zastanawia, dlaczego ludzie stawiają na niej krzyżyk skoro jest naprawdę świetna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desperacja zielonych jest żałosna, brąz cieknie im po nogach patrząc na poczynania AMD-ATI, więc zaczynają wymierzać ciosy poniżej pasa, źle im nie życzę ogólnie, ale nagle po ostatnich newsach zamarzyło mi się, aby GT300 był porażką

 

wracając do gry... hit tego roku, tu nie ma nad czym się zastanawiać, czy lubimy B-mana czy nie, każdy powinien w nią zagrać

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja. Wszystko co istotne wypisane. Nic dodać nic ująć. Gierka miecie. Sam już gram. Obecnie mam 28 % i jest lepiej niż dobrze. Gra daje dużo funu. Szkoda tylko że niektórzy powierzchownie oceniają grę z góry zamiast w nią zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge szczerze powiedziec, ze to chyba jedna z najlepszych o ile nie najlepsza gra tego roku. Po niespelna 60% nie znalazlem jeszcze niczego, co doprowadzalo by mnie do szalu, ba jak narazie to wszystkie szczegoly gry sa switne. Fabula, wyraziste postacie, sterowanie (w koncu gra, ktora nie jest przekletym portem zywcem z konsoli >.>). Najwiecej frajdy daje chyba polowanie na zbirow i sciaganie ich po cichu jeden po drugim, nigdy sie nie nudzi. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przechodzę 3 raz z rzędu. Polecam grać na najwyższym poziomie trudności. To dopiero jest wyzwanie jak 10 zbirów w ciasnym pomieszczeniu i do tego mega zbir (np stacja pomp koncówka) lub 10 chłopa przy pierwszym wejściu do rezydencji, nabiłem perfekt combo 67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jak gra typowy średniak. Ale w sposób w jaki potraktowano posiadaczy radeonów to kpina. Podobnie jest nowy NFS. To tylko potwierdza mnie w przekonaniu ze wymienię na 5850 swoje 2x4850. Rozumiem tą fizykę jak to określają ale wygładzanie krawędzi tylko dla zielonych, tu przesadzili. Widać wracają czasy FX-ów i znikających samolocików.

Swego czasu kupiłem nawet 8500GT by mieć ta fizykę ale nic to nie dawało prócz poszerzonego ekranu, żadnych efektów czy wzrostu wydajności.

 

Polecam bojkotowanie takich skrajnych "optymalizacji" przez posiadaczy kart ATI/AMD

Edytowane przez dysan112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysci z programu NVIDIA - The Way it's Meant to be Played dla użytkowników kart ATI/AMD ;)

 

http://pclab.pl/news38776.html

 

o tym, że jesli bedziemy chcieli zaprzac karte GeForce tylko do PhysX , a do grafiki Radeona , to jest to zablokowane programowo , tez chyba nie trzeba wspominac :)

 

NVIDIA wie jak uprzykrzyc zycie konkurencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A po co NVIDIA ma umożliwić korzystanie z PhysX z kartami ATI, nawet w przypadku dodatkowej karty? Raczej mniejsze zyski by mieli niż gdy trzeba kupić do kompa tylko karty NV.

 

Co do AA - no cóż, widać program TWIMTBP nabiera nowych znaczeń. Dlatego też do gier korzystam tylko z kart NV, zdecydowana większość gier jest nim objęta i po prostu chodzi sprawniej, nawet jeśli cenowo karty wypadają podobnie. Dlatego tak jak nie wybrałbym 4890 zamiast GTX 275, tak samo nie wybiorę 5870 zamiast GTX 300, zwłaszcza że kompa i tak będę składał w przyszłym roku więc nie będę musiał czekać specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV to ciach!o... Oby gt300 okazał sie chłamem. Tak czy inaczej nowy radosław bardzo dobrze się sprzedaje a przecież o to chodzi ;). To takie OT. Co do Batmana no ni mam kasy i czasu na niego. Spadnie do dobrej ceny, bedzie czas to kupie. Nie jestem ani fanem ani anty fanem człowieka "nietopera".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja w niego (fulla) jeszcze nie gralem , ale tak patrzac na gry z komiksowymi bohaterami to chyba ta gra jest milym wyjatkiem po ostatnich crapo-portach z PS2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co NVIDIA ma umożliwić korzystanie z PhysX z kartami ATI, nawet w przypadku dodatkowej karty? Raczej mniejsze zyski by mieli niż gdy trzeba kupić do kompa tylko karty NV.

 

Co do AA - no cóż, widać program TWIMTBP nabiera nowych znaczeń. Dlatego też do gier korzystam tylko z kart NV, zdecydowana większość gier jest nim objęta i po prostu chodzi sprawniej, nawet jeśli cenowo karty wypadają podobnie. Dlatego tak jak nie wybrałbym 4890 zamiast GTX 275, tak samo nie wybiorę 5870 zamiast GTX 300, zwłaszcza że kompa i tak będę składał w przyszłym roku więc nie będę musiał czekać specjalnie.

To teraz zobaczysz jak ochoczo producenci gier będą korzystać z PhysX. Producent gier na PC nie ma żadnych istotnych korzyści z wykorzystywania/wspierania danej technologii więc tym bardziej NV tylko kopie dół dla PhysX niż faktycznie wspiera go marketingowo.

 

PhysX w rękach Ageia poniósł klęskę właśnie ze względu na ograniczenia (w tym przypadku sprzętowe), NV powtarza ten błąd tylko w nieco inny sposób, choć w sumie PhysX dalej wymaga osobnej karty bo główne GPU nawet bardzo silne potrafi nieźle zadusić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...