Skocz do zawartości
satou

Batman: Arkham Asylum

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się twojemu kontu nie stanie.

 

To są klucze z promocji do kart nVidia, w pełni legalne ale może je aktywować na Steam tylko do dzisiaj do 24.

 

To samo było z DiRT2 i mnóstwo ludzi też kupowało te klucze.

 

W przyszłości pewnie inne gry dadzą do GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj oficjalne info Valve:

 

http://forums.steampowered.com/forums/show...ad.php?t=967970

 

Batman: Arkham Asylum nVidia OEM Activation

The key provided with your graphics card will allow you to download the game through Steam. The first time you launch the game, Steam will present you with a Games for Windows Live key, which you will use to activate the game with SecuROM and register to your Live account.

__________________

-chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem na chwilę i zapowiada się obiecująco, ładna grafika, chodzi bardzo dobrze na sprzęcie z podpisu @ all max, aax4, sterowanie nie jest złe jak na port. No i ten klimacik szpitala Arkham. ;)

 

Mam pytanie: jak skonfigurować pada od PS2 do współpracy z Batmanem?

Chciałem pograć na nim, ale domyślne ustawienia są totalnie zrypane... np prawy analog: w lewo -> batman patrzy się w dół, w górę -> patrzy się w prawo. W opcjach gry jest możliwość invertowania, ale mi nie o to chodzi, tu należałoby zamienić osie. W konfiguratorze gry przed włączeniem daje się tylko ustawiać opcje sterowania z klawiatury.

 

Pamiętam, że miałem taki sam problem z Overlord II.

 

 

EDIT:

znalazłem gdzieś rozwiązanie problemu, trzeba ręcznie edytować plik

BmGame\Config\DefaultInput.ini

 

Cztery linie odpowiedzialne za analogi powinny wyglądać tak:

.Bindings=(Name="XboxTypeS_LeftX",Command="Axis aStrafe Speed=1.0 DeadZone=0.3 | Axis aRawLHJoyRight Speed=1.0 DeadZone=0.0")   .Bindings=(Name="XboxTypeS_LeftY",Command="Axis aBaseY Speed=-1.0 DeadZone=0.3 | Axis aRawLHJoyUp Speed=-1.0 DeadZone=0.0")   .Bindings=(Name="XboxTypeS_RightX",Command="Axis aLookup Speed=1.0 DeadZone=0.2 | Axis aRawRHJoyRight Speed=1.0 DeadZone=0.0")  .Bindings=(Name="XboxTypeS_RightY",Command="Axis aTurn Speed=1.0 DeadZone=0.2 | Axis aRawRHJoyUp Speed=1.0 DeadZone=0.0")

Za prawy analog odpowiedzialne są tylko dwie, ostatnie linijki (right x, right y), jak się wrzuci Twój cfg to invertuje się lewa oś y. ;)

Przynajmniej u mnie tak się robi, na podróbce DS2.

 

Btw używasz x360 gamepad emulatora, czy normalnie gra wykrywa pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, próbowałem różnych kombinacji i ta konfiguracja działała dobrze z włączonymi invertami. Wrzuciłem do poprzedniego posta poprawioną wersję, z moim padem nie wymaga żadnych invertów.

 

Nie używam żadnego emulatora, normalnie wykryło pada. Chociaż gra na nim jest dla mnie męcząca i jednak zacząłem z klawiaturą i myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, próbowałem różnych kombinacji i ta konfiguracja działała dobrze z włączonymi invertami. Wrzuciłem do poprzedniego posta poprawioną wersję, z moim padem nie wymaga żadnych invertów.

 

Nie używam żadnego emulatora, normalnie wykryło pada. Chociaż gra na nim jest dla mnie męcząca i jednak zacząłem z klawiaturą i myszką.

A gdzieś w necie czytałem, że obsługuje tylko pada od x360. :)

Mi też się wygodniej gra na klawie+myszy, szybszy czas reakcji i w ogóle przyzwyczajenie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 rzut oka gierka wydaje sie swietna, ale ... sa motywy w grze takiego typu , ze jak na nie wpadniesz to nie ma innej opcji jak zaczynac rozgrywke od nowa, trafilem na cos takiego wychodzac z jaskini batmana, wysoko na skale znajdowal sie szyb prowadzacy do sciekow, trzeba bylo sie tak zawiesic i podciagnac, dalo rade, pare sekund pozniej powalilem grupke ludzi i mialem twardy reset kompa, prad mi w chacie wylaczyli, po krotkiej chwili odpalam gierke na nowo, niby wszystko ladnie pieknie sie zaladowalo, wychodze z owej jaskini i ... nie moglem sie podciagnac na tym szybie, z tego co czytalem na roznych forach sporo wystepuje takich bugow, jezeli na jakis traficie to macie pograne, ja sie zatrzymalem na 15% gry, i to by bylo na tyle mojej przygody, ogolnie gra bardzo wciagajaca ale strasznie mnie ten bug zniechecil, dodam ze gralem na najnowszym patchu.

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem :D

Drugą połowę przeszedłem na pececie w hd z wygładzaniem i fizyksem, jednak po krótkiej chwili przestałem na to zwracać uwagę. Grało mi się podobnie, jak na lapku, bo gra po prostu wsysa :D.

Dla mnie to odkrycie na miarę Bioshock'a (mało oryginalna uwaga, jak widzę z wcześniejszych postów, ale coś w tym jest), chociaż gra bardziej zręcznościowa. Podobnie jednak jak Bioshock ma swój klimat. Właściwie to dobry film. Aż żal, że się skończył.

I pomyśleć, że po przejściu demka grę uznałem za płytkie mordobicie, które spokojnie można ominąć ;)

 

ps. UnrealEngine rządzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie UnrealEngine rządzi i jest nieśmiertelny. Co lepsza gierka to właśnie on wchodzi na obroty.

Nie masz co się martwić - druga część Batmana z tego co słyszałem została zapowiedziana.

Będzie trzeba w końcu wyjaśnić na poważnie kwestię z Crockiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko z Crockiem, a i z Dr Jonathanem Crane. W sumie bardziej podoba mi się psychodeliczny styl Crane'a. Ciekaw jestem czy w kolejnej części pojawi się Dr Freeze i czy Caly Face jakoś się wydostanie.

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Kurde, wydawało mi się że w końcowym filmiku właśnie Crane łapie ręką skrzynkę z Titanem. Akurat kończę grę na poziomie hard to się wyraźnie przyjrzę.

###############

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Hehe - skrzynkę łapie Bane
Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie tak w skrócie podsumować, co widzicie w tej grze? Bo grając w demko nic ponad przeciętnego/dobrego nie zobaczyłem, ale nie wiem, czy to wina złego dobrania przez producenta momentu w demie, czy może cała gra jest taka jak w demie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super klimat, chociaż poruszamy się tylko po wyspie Arkham (polecam lokację w kostnicy i psychiatryku, ryje banie na max :) to czuć mrok, jaki obecny jest w samym Gotham. Bardzo fajnie zaprojektowane lokacje, super grywalność, wielki fun z gry, bardzo ładna grafiki przy na prawdę małych wymaganiach, bardzo dużo bonusów do odblokowania co wydłuża grę i zachęca do odkrywania nowych tajemnic. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się wciągnąłem w grę z trybem dla pojedynczego gracza...

 

Dużo osób pisało, że po demku się nie przekonało dopiero w fulla trzeba zagrać. :)

Ja na prawdę polecam, nie jako fan batmana, tylko jako koneser porządnie zrobionych gier. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze opinie przekonały mnie do kupna Batmana(Demko mnie nie zachwyciło).

Kapitalna gra, polecam KAŻDEMU graczowi.

Na plus zasługują:

- bardzo ładna grafika(Choć u mnie okrojona o PhysX'owskie efekty),

- dobry dźwięk, głosy,

- zróżnicowane zadania(Znajdź, pomóż, otwórz, zniszcz, omiń, odłącz itd.),

- możliwość walki lub ominięcia przeciwników,

- ładna kamera akcji,

- dobre ulepszenia ekwipunku, ten także jest ciekawy,

- "zryty", mroczny klimat psychiatryka, polecam wsłuchiwać się w gadki przeciwników,

- świetny system walki z bossami(Nie ma tylko "bij, bij, bij", jest bicie, jest ogłuszanie, jest wykorzystywanie mutanta przeciw przeciwnikom, są ucieczki, pułapki, gonitwy),

- genialna, zrozumiała i nieliniowa fabuła,

- ciekawe nawiązania do dzieciństwa i lęków Batmana, w obecności Stracha(Nic więcej nie zdradzam).

 

Minusy:

- Parodia z efektami PhysX, na ATI mamy naprawdę widoczne okrojenie efektów(A moglibyśmy je mieć...).

 

2 razy Batman mi się wyCRASHował do Windowsa w jednym momencie, ale to nic wielkiego, przynajmniej jak dotąd.

 

Aktualna ocena: 9,5/10

 

Mam pytanie. % ukończenia wskazują na % ukończonej fabuły, czy wykonane misje/zagadki? Dużo mi jeszcze zostało gry, jeżeli teraz niespoilując fabuły, zakręcam dopływy Tytanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze opinie przekonały mnie do kupna Batmana(Demko mnie nie zachwyciło).

Kapitalna gra, polecam KAŻDEMU graczowi.

Na plus zasługują:

- bardzo ładna grafika(Choć u mnie okrojona o PhysX'owskie efekty),

- dobry dźwięk, głosy,

- zróżnicowane zadania(Znajdź, pomóż, otwórz, zniszcz, omiń, odłącz itd.),

- możliwość walki lub ominięcia przeciwników,

- ładna kamera akcji,

- dobre ulepszenia ekwipunku, ten także jest ciekawy,

- "zryty", mroczny klimat psychiatryka, polecam wsłuchiwać się w gadki przeciwników,

- świetny system walki z bossami(Nie ma tylko "bij, bij, bij", jest bicie, jest ogłuszanie, jest wykorzystywanie mutanta przeciw przeciwnikom, są ucieczki, pułapki, gonitwy),

- genialna, zrozumiała i nieliniowa fabuła,

- ciekawe nawiązania do dzieciństwa i lęków Batmana, w obecności Stracha(Nic więcej nie zdradzam).

 

Minusy:

- Parodia z efektami PhysX, na ATI mamy naprawdę widoczne okrojenie efektów(A moglibyśmy je mieć...).

 

2 razy Batman mi się wyCRASHował do Windowsa w jednym momencie, ale to nic wielkiego, przynajmniej jak dotąd.

 

Aktualna ocena: 9,5/10

 

Mam pytanie. % ukończenia wskazują na % ukończonej fabuły, czy wykonane misje/zagadki? Dużo mi jeszcze zostało gry, jeżeli teraz niespoilując fabuły, zakręcam dopływy Tytanu?

Wszystko łącznie.

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "nietoperek"
sporo ;)

Btw u mnie na liczniku ~22h gry, doszedłem do finałowego przeciwnika. Pewnie z 1/3 sekretów nie odkryłem, wszystkich trybów walki nie przeszedłem, pod względem długości rozgrywki na prawdę ogromny plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze, bo Batmana przechodzi się bardzo przyjemnie. :) Martwiłem się, że to już końcówka, bo troszkę już wydusiłem na niej pada.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ukończenie gry w 100% składa się:

 

- ukończenie głównego wątku

- odnalezienie wszystkich sekretów

- ukończenie wszystkich wyzwań otrzymując najwyższą notę

 

Chyba o niczym nie zapomniałem. Swoją drogą - pozostają jeszcze osiągnięcia :)

 

post-2619-1263915228_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ktoś z Was zaliczył "stówkę"? :)

Ja teraz chyba z 49% mam.

BTW to zależy od stanu portfela. Jak nie będę miał za co grać, to postaram się zrobić 100%, ale jakoś mnie specjalnie nie ciągnie do tego(Po prostu już nie lubię samotnej gry bez fabuły).

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś fabułę skończyłem.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Końcówka"
Jednak sporo gry już nie było. Dziś zasiadłem na 2 godzinki i dokończyłem. ;)

Końcówka jak dla mnie niespodziewana. Niby wchodzimy na imprezę, ale wydaje się, że to po prostu kolejne show dla Jokera. A tu nagle walka z nim, która jest szybka i łatwa. Dłużej już się trzeba było męczyć z Trującym Bluszczem(Była łatwa, ale długo się ją biło z batarangów).

Na końcu dobra scenka z Jokerem z brakami w uzębieniu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś fabułę skończyłem.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Końcówka"
Jednak sporo gry już nie było. Dziś zasiadłem na 2 godzinki i dokończyłem. ;)

Końcówka jak dla mnie niespodziewana. Niby wchodzimy na imprezę, ale wydaje się, że to po prostu kolejne show dla Jokera. A tu nagle walka z nim, która jest szybka i łatwa. Dłużej już się trzeba było męczyć z Trującym Bluszczem(Była łatwa, ale długo się ją biło z batarangów).

Na końcu dobra scenka z Jokerem z brakami w uzębieniu. :D

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "
Dla mnie właśnie walka z Klaunem była o wiele bardziej upierdliwa niż z Bluszcz. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaliczyłem 100% fabuły i sekretów i kiedy wziąłem się za misje zauważyłem ze kiedy naliczają mi się combosy po zakończeniu walki to się nie sumują. Niby piszę że mam 7x2000 za różne kombinacje a dostaje tylko 2000. No i... tak przeszedłem misje na 100% ale się zastanawiam czy to tak polska wersja jest spartolona bo np. pisze że trzeba zdobyć pkt. 25000 a w rzeczywistości tak jak znalazłem w poradniku do angielskiej wersji trzeba tych pkt. zdobyć już 30000. Gram na polskim patchu 1.1 i czuję się oszukany dostając niedorobiony produkt, nie wspomnę ile musiałem się namęczyć żeby zdobyć te punkty właśnie bez bonusów.

 

P.S. Przy okazji z okazji akcji "Nie przerabiam - nie kradnę" (co prawda to akcja Xbox ale X to Microsoft a M to Games for Windows Life) pragnę pozdrowić wszystkich z mojego konta Games for Window Life "Offline" którego nie mogę zarejestrować na Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...