Skocz do zawartości
Tranquility

Vista Problem Z Właściwościami - Eksplorator Windows Error

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż - od kilku dni mam zainstalowaną Vistę na kompie stacjonarnym i wszystko było ok aż do dzisiaj... Na dniach zainstalowałem tylko 2 gry Frontlines Fuel of War (plus patche) oraz BF2142 plus patch i dodatek Northern Strike i problem zaczął się w momencie kiedy chciałem aby w BF2142 była rozdzielczość 1680x1050 więc chciałem dodać do skrótu odpowiednie parametry aby wymusić tę rozdzielczość i w momencie jak klikam na skrót prawym myszki wyskakuje mi błąd:

 

"Program Eksplorator Windows Przestał działać"

 

 

I tak za każdym razem jak klikam prawym myszki na skrótach oraz na plikach wykonywalnych "EXE"

 

Naprawdę nie wiem co się dzieje :hmm: spotkaliście się już z takim problemem, macie jakieś rady ? Fotka błędu poniżej:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy ten sam problem, u mnie dzieje się dokładnie to samo !!

pisałem już o tym w topicu i Viście.

dodam, że problem pojawił się chyba po instalacji grida + patche i DMC4... "chyba" dlatego bo instalowałem też sporo innych rzeczy w tym dniu i nie jestem pewien.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy ten sam problem, u mnie dzieje się dokładnie to samo !!

pisałem już o tym w topicu i Viście.

dodam, że problem pojawił się chyba po instalacji grida + patche i DMC4... "chyba" dlatego bo instalowałem też sporo innych rzeczy w tym dniu i nie jestem pewien.

Zgadza się ogólnie problem pojawia się jak widać po jakimś czasie gdy już poinstalujemy trochę programów / gier ... znalazłem ten sam problem na jakimś innym forum (link podaję poniżej) gdzie też wystąpił ten sam problem, podano kilka możliwych rozwiązań z rejestrem - ja sprawdziłem póki co tę poprawkę ale nie zadziałało :-( , zostało jeszcze ręczne zmodyfikowanie rejestru oraz "reg gwquvw.dll" jeśli to nie pomoże to już nie wiem co robić :damage_wall:

 

Inne Forum z tym samym problemem

 

Naprawdę dziwny problem z tą Vistą i nikt nic nie wie konkretnego w zasadzie :blink: ...

 

P.S. Dodam tylko że odinstalowałem wszystko co zainstalowałem po instalacji Visty i nic nie pomogło :-( w dodatku w trybie awaryjnym jest prawie tak samo tzn. zamiast wyskakującego błędu gdy klikam prawym myszki na skrótach lub plikach exe to nic się nie dzieje... żadne właściwości nie wyskakują ...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem w styczniu, poinstalowalem drivery, troche softu i sie wywalilo w ten sam sposob, nie udalo mi sie naprawic tego bledu i wrocilem do XP. Wczoraj zainstalowalem Viste jeszcze raz i mam nadzieje ze podziala dluzej. Natomiast mam inny problem. A mianowicie przy probie wejscia i odpalenia plikow na innej partycji z foldery Downloads, w sumie ten folder jest taki jak inne, przy prawie kazdym pliku mam komunikat:

 

Windows cannot access the specified device, path or file. i zadnego pliku nie moge odpalic, glownie exe, zip, rar.

 

Wie ktos moze jak to naprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mówcie mi, że to problem nie do rozwiązania... przecież miesiąc temu instalowałem tą viste, szlak mnie trafi jak będę musiał to wszytko od nowa instalować :/

nie ma jakiś programów typu vista repair ? do xp takie coś istniało...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...