Skocz do zawartości
pysiul86

Bardzo Tani Komputer Dla Dzieciaka Do Gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam właśnie dzieciakowi komputer typowo do gier, nie wiem co mam wybrać wiem że komputer musi być tani ponieważ nie posiadamy dużo kasy

 

STARY KOMPUTER NA KTÓRYM OBECNIE GRA DZIECIAK JEST TAKI:

 

PROC - Intel Pentium 4, 3066 MHz

MOBO - DFI

RAM - 2x256 MB Kingstone

GRAFIKA - NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

DYSK - WDC WD800JB-00FMA0 80 GB

 

Potrzebujemy złożyć komputer typowo do gierek, częśći ze starego komputera chche sprzedać na allegro, ae nie wiem ile za to wezmę. Mamy obecnie 500 zł i dołożymy ze sprzedanych części pieniądze, chce zakupić

 

PROC

MOBO

ZASILACZ

DYSK

GRAFIKA

RAM

 

Czy da się coś taniego złożyć aby dzieciak w miarę mógł grać, co polecacie zakupić i za ile mogę sprzedać te częsci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycena sprzedaży części - na Allegro.pl.

 

Kupno (ESC.pl) :

 

Procesor : AMD Athlon X2 4600+ - 170 zł

Mobo : Foxconn A690GM2MA-8KRS2H - 130 zł

Ram : Kingston 2GB 800MHZ - 99 zł

Zasilacz : Modecom MC-350ATX 2.0 - 90 zł

Grafika : Palit 9800GT Super 512MB - 349 zł

 

RAZEM : 838 zł (500 zł + 338 ze sprzedanych części)

 

 

HDD zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję podobnie ale:

 

Athlon X2 5000+ - 169zł

Gigabyte GA-MA74GM-S2H Gigabyte GA-MA74GM-S2H - 156zł

Goodram 800MHz CL5 2GB - 86zł

Modecom MC-350 - 79zł

Palit 9800GT - 359zł

 

Suma: 846zł, 8 zł drożej ale procek lepszy, a wątpię żeby dzieciak podkręcał, ceny z agito.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tk sobie analizowałem ceny na allegro i wydaje mi się ze wezmę maksymalnie za to wszystko około 200 zł, poniedizałek bede miał doklanie podane ile dostane od mamy tego chłopca na te cześci.

Z tego wnioskuje że to raczej nie jego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przeprasza ze przerwie", ale kiedy ja mialem 10 lat to gralem we wszystko co tylko mozliwe. Na pewno takiego chlopaka nie interesuje pasjans czy Barbie Horse Adventures, ale raczej crysis, bio schock i filmy xxx:] patrzycie chyba juz za bardzo z perspektywy 'doroslych', a zapominacie jakie rzeczy robiliscie w wieku 10ciu lat;P

 

dajcie dzieciakowi poszalec na full detalach:D(86gt nie daje tej frajdy, imho lepiej zainwestowac w 3850)

 

ramy tanie 2GB(np goodramy czy kingstony)

procek praktycznie kazde 2 jajka(jakby kolega skladacz poswiecil pol godzinki to moglby te 2 jajka podciagnac do 2.6GHz i wiecej "dzieciakowi" nie trzeba;)

 

nie wiem czy konieczne jest oszczedzanie 100Giga na dysku dla 10PLN:]

 

ps - najlepiej zapytac w co dzieciak gra i w co chcialby grac:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grac bedzie doklanie w to co powedziałes, pes 2008 fifa 2008 crysis bioschock cod 4, dlatego kurcze zastawnaiwam sie jak to zrobic zeby mu wszystko dobrze zrobic, a co do krecena to nie bede krecił bo sie nie znam komletnie, dzis nie otrzymałem od jego mamy jaka kwotę posiada ale już w srode napsize na forum moze bede dysponował wiekszymi troszke pieniążkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem co wszyscy polecają drogie 9600GT jak jest GSO 768MB...

...

Nikt nie proponował drogiej 9600GT tylko tanią 9800GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mysle ze taki zestawik co polecił dzikidaniel plus do tego ta grafika która polecacie i chyba bedzie odpowiednio dobry komputer prawda ?? tylko teraz musze znalesc to aby od jednego sklepu zakupic zeby na przesyłki nie zaplacici fortuny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu to juz ci polecili fajne platformy na AMD, tak w ogole to moze sie zainteresujesz, bede mial na sprzedaz palita 9600gt zakupiony w marcu (dokladnie sprawdze) z gwarancja etc, niekrecony (chlodzenie nie bylo za dobre by sie pobawic) :P jak jestes zainteresowany do pisz na pm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...