Skocz do zawartości
crusader

Zaleznosci Karta Graficzna=procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

przymierzam sie do update'u mojego PC i skomponowalem sobie taki zestaw:

 

GIGABYTE GA-P35-DS3L (przykladowo-czekam na propozycje do 250zl)

Intel Petium E7200

Radeon HD4850 512mb

...hdd i te sprawy...

 

i pytanie czy karta lub procesor nie beda sie nawzajem ograniczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC raczej nie bedzie z dwoch powodow

-przesiadam sie z znacznie starszej jednostki (athlon 2600mobile)

-czytalem ze 7200 nie kreca sie juz tak fajnie jak 8200

 

...no moze minimalny ;]

 

chetnie wyslucham propozycji plyt glownych

 

@Fahaheel - dzieki za aprobate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poczytalem nieco wiecej na temat E7200 i faktycznie :) kreca sie przyzwoicie:)

 

Czyli przy takim zestawie wypadaloby przekrecic proca na te 3,2Ghz?

 

Wtedy wzrost wydajnosci biorac pod uwage wyzsza czest proca i 'uwolnienie' sie grafiki wynioslby okolo(w zestawieniu z fabrycznymi zegarami proca i lekko przyhamowana grafa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj można zobaczyć wyniki w grach i nie tylko niepodkręconego E7200

2 strony dalej można porównać z wynikami podkręconego na 3,6 i 3,8 GHz

Przy podkręconym na 3,2 GHz różnica powinna być mniej więcej proporcjonalna

(kata użyta w tych testach to GF 9800GTX czyli ~podobna wydajność)

 

W każdym razie warto delikatnie podkręcić na te 3,2 GHz, spokojnie bez zmiany chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

przymierzam sie do update'u mojego PC i skomponowalem sobie taki zestaw:

 

GIGABYTE GA-P35-DS3L (przykladowo-czekam na propozycje do 250zl)

Intel Petium E7200

Radeon HD4850 512mb

...hdd i te sprawy...

 

i pytanie czy karta lub procesor nie beda sie nawzajem ograniczac?

W wysokiej rozdzielczości i przy dokładnym renderingu (4-8x AA i 16xAF) karta graficzna będzie wąskim gardłem ... w niskiej rozdzielczości bez lub z niskim AA i AF hamulcem będzie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wysokiej rozdzielczości i przy dokładnym renderingu (4-8x AA i 16xAF) karta graficzna będzie wąskim gardłem ... w niskiej rozdzielczości bez lub z niskim AA i AF hamulcem będzie procesor.

Ta odpowiedź jest najbliższa prawdzie. Do tego dodam jeszcze, że zależy od specyfiki gry (niektóre mocno obciążają CPU i średnio GPU, inne na odwrót), jak i od miejsca testu w samej grze.

Podany kilka postów wyżej test E7200 został tak przeprowadzony, aby wydobyć różnice pomiędzy procesorami. Testy kart graficznych tak się przeprowadza, aby na relatywnie słabym procesorze wydobyć różnice pomiędzy kartami graficznymi.

Edytowane przez pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie dzsiaj olatalem pol dnia po sklepach komputerowych i slyszalem rozne opinie sprzedawcow... naprawde mozna uslyszec ciekawe bajki i ciekawe fakty :)

 

co do ograniczania gpu przez cpu to w pewnym renomowanym i zaufanym sklepie gosc powiedzial mi ze do tego intela 7200 ta karta- radeon 4850, jest za mocna troche i polecil dorzucic te 100-150 zl i zakupic sobie intela 8400, przy ktorym rozwinie skrzydla i bedzie wszystko gralo jak trzeba... wiec ja sie zastosuje najprawdopodobniej do tej wskazowki, bo rezygnowac z tej grafy na rzecz slabszej - no nie wypada :)

 

btw. naprawde ciekawe opinie mozna uslyszec po wizycie w 5-10 sklepach :D polecam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'pan sprzedawca' owszem nie sugerowal sie OC chociaz gdy go o to pytalem dosc zachowawczo mowil tj. polecal do takiego zabiegu juz drozsza plyte na p45 i jakies lepsze chlodzenie a tak na dobra sprawe wole juz te pieniadze wydac na fabrycznie mocniejsza wersje no i jeszcze wiecej cache'u... ewentualnie tego bedzie mozna w przyslzosci podkrecic...

 

i pytanie skierowane do osob posiadajacych radka 4850 czy to prawda ze potrafi sie mocno grzac i zahuczec chlodzeniem przy wyzszym wysilku ;d?

Edytowane przez crusader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pytanie skierowane do osob posiadajacych radka 4850 czy to prawda ze potrafi sie mocno grzac i zahuczec chlodzeniem przy wyzszym wysilku ;d?

To racja, lecz jak nastawisz fanfixa na przynajmniej 35% (normalnie to działa na 20%) to wszystko będzie miało temp. z 50-60' a nie tak jak normal z 70-90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...