Skocz do zawartości
ath

Radeon Hd 4650/4670

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Kupilem dla znajomego zestaw z polecanych (ten do 1500zl) mimo, ze nie mialem przekonania i chyba sie przejechalem. Po instalacji Win7 32bit kiedy np. ruszam myszka, cos otwieram monitor wlacza sie i wylacza, instalowalem rozne sterowniki, patrzylem czy cos w opcjach zasilania jest nie tak, NIC, monitor tak samo miga. Dodam, ze na moim kompie z siga wszystko jest ok.

W ogole w ATI Tool nie dziala mi "show 3d view", jak wejde w catalysty i tam mozna ustawiac AF, AA to monitor bardzo czesto mi sie restartuje, co jest?

 

----

 

Oddalem ta 4670, byla uszkodzona, na defaultowych taktach sie kaszanilo i zadnego bencha nie mogla przejsc. Mam nowa, ta dziala juz ok ale drugi raz jakbym wybieral dla kogos sprzet to bym tego nie kupil. Straszna padlina ta PowerColor, glosna, nie da sie regulowac wiatraka, nie wiem czemu ona dostala sie do "zestawow komputerowych na luty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem tu nowy :).Mój problem związany jest najprawdopodobniej z kartą graficzną.Polega on na "nieprawidłowych" sterownikach dodanych przy kracie graficznej.Z bliska,sprawa wygląda tak,że stara karta graficzna została uszkodzona,czyli praktycznie żadne 3D nie chodziło.Kupiłem Sapphire ATI Radeon 4650 HD,pomyślałem że wreszcie będę mógł odpalić wszystkie gry.Jednak tak się nie stało,albo gry w ogóle się nie włączały,lub wyświetlał się błąd z OpenGL,w Wolfenstein ET QW pisało tak:

The OpenGL doesn't support wglChoosePixelFormatARB.W Doomie 3-ce było podobnie,tylko nie tak bezpośrednio.Wyświetlała się informacja,z której wynikało,że moja karta graficzna nie obsługuje OpenGL...

I do Was kieruję pytanie co z tym zrobić?Lamy z PCLab oczywiście nie były w stanie rozwiązać tego problemu.Mam nadzieję,że tu są prawdziwi fachowcy,a nie fałszywi "wielcy" geniusze komputerowi.Jeśli chodzi o sterowniki to jakie? Dodam,że wgrywałem jeden hotfix,próbowałem różne Catalysty,sterowniki ekranu,uaktualnianie DirectX'a 9.0c.J,jednak bezskutecznie.Proszę Was o pomoc.

 

Pozdrawiam ekipę i użytkowników PurePC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj "katalizatory" 9.12, u mnie działa na nich nawet pierwszy Unreal (win XP Home, SP3), instaluje same sterowniki (z CCC), żadnych hotfixów itp.

System oczywiście dokładnie wyczyściłeś (Driver Cleaner) ze starych sterowników? Jeśli to nie pomoże to postaw na nowo system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

po pierwsze,

wybaczcie posta pod postem ;)

 

po drugie,

założyłem dziś mojemu HD4670 v-moda wg. opisu z tego forum (post 26):

4670 VGPU MOD, anyone? - Page 2 - XtremeSystems Forums

Masę podłączyłem pod czarny kabel wentylatora.

Od razu po przylutowaniu potencjometru 100k napięcie podniosło sie z 1,32V do ok 1,42, rdzeń ładnie poszedł na 940MHz (pamięci dałem na 1150MHz), przy 950 w Furmarku następowało zawieszenie się i reset kompa.

Wyniki w trzech smarkach widać tutaj:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I na zakończenie pytanie, ile volt można w miarę bezpiecznie dać na rdzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura rdzenia pod Furmarkiem to ok 65*C (bez O/C to ok 60*C), więc nie ma tak źle, na czas testów na kartę wieje wentylator 120mm @ ~3000rpm (głośny jak suszarka), więc PCB, pamięci i inne elementy są chłodne.

Znajde więcej wolnego czasu to karte dalej pomęcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki drobny problem niejako związany z podkręcaniem 4650. Może już ktoś z Was się z tym spotkał i zna rozwiązanie ;)

 

Ustawiam wyższe zegary w ATI Overdrive, zmieniają się, działa też tryb 2D (taktowanie rdzenia spada) - włączam grę/3d marka, taktowania spadają do domyślnych :blink: , wychodzę z gry, taktowania wracają do ustawionych przeze mnie...

 

Natomiast przy podkręcaniu poprzez Riva Tuner taktowanie cały czas utrzymuje się na ustawionym przeze mnie poziomie, ale brak trybu 2D i karta niepotrzebnie podgrzewa mi wnętrze komputera.

 

Nie wiem jak się zachowa Ati Tray Tools, gdyż nie mogę go zmusić do działania (mam Win7 x64).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Tray Tools to wymarły program. Co do pracy w 2D : sprawdz nazwe producenta i wrzuć tutaj. Np. Gigabyte ma własny program do O/C (Gamer Hud Lite), w którym można nadzorować pracę zarówno w 2D jak i 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ radi86

HIS HD4670 1GB BIOS - nie biorę odpowiedzialności jeśli coś się zjara ;-)

 

@ Temat

 

Też myślałem nad zamontowaniem v-moda do swojej karty (GV-R467D3-512l), ale znalazłem inną opcję. Wyszukałem program Radeon Bios Editor (RBE v 1.25) + WinFlash (brak podanej wersji) i zflashowałem vbios karty. Co ciekawe do zmiany napięcia podany był zakres okolo 0.8V do 1.25V. Ręcznie wpisałem 1.26V i "zaskoczyło". Na def. napięciu (1.25V) karta szła max na 829/1081. Po zmianie napięcia na 1.26V (podniesienie o 0.01V było testem) poleciała bez problemu na 900/1200. Zrobiłem test furmarkiem (dobijałem do ~80 stopni, podłożyłem dodatkowo wentylator pokojowy) około 1h i wszystko było ok. Więcej nie kręciłem, bo nie mam dobrego chłodzenia. Do kręcenia użyłem Riva Tuner. Po nowym roku kupię jakieś chłodziwo, to się odezwę i wrzucę screeny.

Edytowane przez Snups

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko 1,25V na rdzeniu? Na moim Radku zauważyłem różnice między trybem 2D (~1,28V) a 3D (1,32V), mierzone oczywiście miernikiem.

Na dniach kartę troche pomęcze, będzie stare, dobre "zima OC" (wspomnienia z kręcenia Radeona 9800 PRO IceQ)

 

Edycja

Dziwne... GPU-Z pokazuje w spoczynku 0,9V (miernik 1,28) a pod obciążeniem 1,25 (miernik 1,32), osobiście wierzę bardziej miernikowi

Edytowane przez Chemik4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Chemik4

 

1.25, które podałem wziąłem z biosu - defaultowe ustawienie. Trochę się zdziwiłem jak napisałeś, że w GPU-Z sprawdziłeś napięcie. Okazało się, że mam starą wersję programu. Ściągnąłem najnowszą i trochę zonka złapałem. GPU Core Clock w zakładce "Sensors" się nie zmienia, VDCC też nie. Lipa jakaś. 0.8-0.9V to dla tej karty napięcie dla 2D. Po OC system wykrywania 2D/3D pewnie przestał działać, a karta chodzi na pełnych obrotach cały czas. Przynajmniej u mnie tak jest. Najciekawsze jest to, że wczoraj dałem 1125MHz (max w Riva Tuner) na rdzeń i... poszło. Odpaliłem Fallout : New Vegas i trochę pobiegałem (z 40 min) i wszystko było ok. Niby fajnie, ale sam w to nie wierzę ;]. Po nowym roku kupię miernik, to sprawdzę "to i owo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zebranych:)

Mam małe pytanie do Was. Posiadam kompa - staruszek:

abit nf7 v2

barton xp 2500@3200 (11x200, 2,2ghz)

2GB Ramu

gf6800gt (oczywiście agp;)

zasilator Chieftec 360

2xhdd 80GB

win xp

 

Teraz pytanie, chciałbym pograć w fear'a 2 project origin, żona mi kupiła gdzieś tam, jednak na moim sprzęcie nie można komfortowo śmigać, tym bardziej, że komp jest podłączony pod tv 1080p (40") i niskie rozdzielczości nie za dobrze mu wychodzą (lipa), a gra mnie wkręciła.

Czy jak zmienię kartę graficzną na HD4650 lub 4670, będę mógł w tego fear'a pograć? Wiem, że tutaj to mi blokuje procesor, ale czy będzie duży przyrost wydajności w porównaniu z tym gf, którego posiadam?

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką płytę i proca jak Twoje, pamięć też i nie poszła gra na HD4670 Powercolor, blokuje za słaby procesor.

Tyle!

Co idzie to można sprawdzić

sprawdzenie konfiguracji kompa

 

Są nowe stery do radka (AGP też) z dnia 04.01.2011 TU

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi ta gra działa na gf6800 (800x600 wszystko full z aax2)- czasem tak klatkuje, że szok ;p, ale czemu ma nie działać na Radku? Bardziej mi chodziło o to, czy zauważę dużą różnice pomiędzy moim gf6800gt a tym Radkiem i czy opłaca się zapłacić te 250zł, więcej kasy w tego kompa nie wkładam i na razie nie kupuję nowego.

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi ta gra działa na gf6800 (800x600 wszystko full z aax2)- czasem tak klatkuje, że szok ;p, ale czemu ma nie działać na Radku? Bardziej mi chodziło o to, czy zauważę dużą różnice pomiędzy moim gf6800gt a tym Radkiem i czy opłaca się zapłacić te 250zł, więcej kasy w tego kompa nie wkładam i na razie nie kupuję nowego.

 

Nie działa i tyle! (u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi ta gra działa na gf6800 (800x600 wszystko full z aax2)- czasem tak klatkuje, że szok ;p, ale czemu ma nie działać na Radku? Bardziej mi chodziło o to, czy zauważę dużą różnice pomiędzy moim gf6800gt a tym Radkiem i czy opłaca się zapłacić te 250zł, więcej kasy w tego kompa nie wkładam i na razie nie kupuję nowego.

 

A w momencie gdy tak klatkuje, jest różnica w działaniu pomiędzy np. 640x480 bez AA, a 800x600 AAx2? Jeśli niezależnie od rozdzielczości i AA fps'y spadają tak samo, to zmiana karty nic nie da. Jeśli w takich momentach w 640x480 jest znacznie lepiej, zmiana karty coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się porobiło, chyba jednak będę musiał wydać te parę zł na tego Radeona. Otóż, już sobie dałem spokój nawet ze zmianą gpu. Grałem w FEAR2 na ustawieniu 1024x768 (prawie w full detali) i było w porządku - około 25fps średnio. Jednak mój gf6800gt jakby zaniemógł. Chciałem go trochę podkręcić, aby uzyskać dodatkowe fps'y. Przypomniał mi się rok, w którym go zakupiłem - 2005, leciał spokojnie na taktowania Ultry czyli 400rdzeń i 600(efektywnie1200) pamięci. Wczoraj podniosłem takty na 380 i 550. Niestety. Coś przez ten czas z ową kartą się stało. Przestała być podkręcalna - szachownica na innych taktach niźli oryginalne. No nic - pomyślałem, będę grał na standardowych. Dzisiaj odpalam grę (FEAR 2), zrobiłem dwa kroki i komp się wyłączył. Włączam ponownie, jednak monitor nie odpala, wszystko niby działa - brak obrazu. Wstawiłem GF FX5500 (lol). Działa. Porażka, nie wiem czy dla tej jednej gry opłaca się kupować tego radka (AGP oczywiście), bo na tym FX5500 to jedynie sobie mogę w pasjansa pograć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się porobiło, chyba jednak będę musiał wydać te parę zł na tego Radeona. Otóż, już sobie dałem spokój nawet ze zmianą gpu. Grałem w FEAR2 na ustawieniu 1024x768 (prawie w full detali) i było w porządku - około 25fps średnio. Jednak mój gf6800gt jakby zaniemógł. Chciałem go trochę podkręcić, aby uzyskać dodatkowe fps'y. Przypomniał mi się rok, w którym go zakupiłem - 2005, leciał spokojnie na taktowania Ultry czyli 400rdzeń i 600(efektywnie1200) pamięci. Wczoraj podniosłem takty na 380 i 550. Niestety. Coś przez ten czas z ową kartą się stało. Przestała być podkręcalna - szachownica na innych taktach niźli oryginalne. No nic - pomyślałem, będę grał na standardowych. Dzisiaj odpalam grę (FEAR 2), zrobiłem dwa kroki i komp się wyłączył. Włączam ponownie, jednak monitor nie odpala, wszystko niby działa - brak obrazu. Wstawiłem GF FX5500 (lol). Działa. Porażka, nie wiem czy dla tej jednej gry opłaca się kupować tego radka (AGP oczywiście), bo na tym FX5500 to jedynie sobie mogę w pasjansa pograć.

Pozdrawiam.

 

Jeśli karta złom to można spróbować piekarnik tuning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a temperatury sprawdzałeś po OC ? z tego co wiem ten układ się mocno grzeje, sam spaliłem 6600GT a niby wszystko ok było ...

 

Karta padła, to pewne. Kompa odkurzam (zmieniam paste itp) raz na jakiś czas, temp w stresie ten gf miał w granicach 74*C, więc jest to wynik bardzo dobry. Coś mi się wydaje, że padła śmiercią naturalną.

I dalej się zastanawiam nad kartą, coby skończyć tego FEAR'a ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam pewien problem z moim świeżo zakupionym Radeonem HD4650. Jest to konkretnie egzemplarz Vertex 3D z 1 GB RAMu DDR3. Zainstalowałem sterowniki z płyty, wszystko działa jak trzeba. Nieco zmartwił mnie jedynie performance, który w niektórych gierkach nie okazał się szałowy (Battlefield 2, Sid Meier's Railroads!, Bet on Soldier). Sprawdziłem sprzęt GPU-Z, otrzymałem następujący wynik:

http://gpuz.techpowerup.com/11/04/02/ap8.png

 

To co najbardziej mnie zaniepokoiło, to MEMORY BANDWIDTH, który oscyluje wokół 12.8 GB/s. Jak na kartę z GDDR3 to troszkę mało - zgooglowałem troche i wyszło mi, że taką przepustowość mają te karty ale w wersji z DDR2.

 

Czy to normalne że taki Radeon z GDDR3 na pokładzie miał tak niską przepustowość pamięci?

 

Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja tak ma, ddr3 taktowana efektywnie... 800mhz, to nawet gorszy wynik niż wersja z ddr2, gdzie jest 1ghz - VERTEX Radeon HD4650 1GB DDR3 128bit PCI-E (471250502-7111) - Ceneo.pl

Trzeba uważać co się kupuje. :)

 

Potwierdzenie specyfikacji ze strony producenta - VTX3D Official Website - Graphics, Multimedia Cards, MXM, XGP -- VTX3D HD 4650 1GB DDR3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czegoś tu nie rozumiem... HWCompare pokazuje, że referencyjny 1GB DDR3 ma 700 MHz - zakładam, że to częstotliwość bazowa i efektywne jest wtedy 1400 MHz? Czy to oznacza, że Vertex 3D montuje jakieś chore, mega wolne pamięci 400 MHz?

 

Nie jestem specem od grafik i pamięci - jeśli dobrze rozumiem, zamontowane kości działają tylko na konkretnych częstotliwościach i nie ma opcji, żeby podkręcić te 400 MHz do referencyjnych wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...