Skocz do zawartości
ath

Radeon Hd 4650/4670

Rekomendowane odpowiedzi

za 220-230zł to jeszcze ale nie za 270zł ich pogięło? W Komputroniku jest HIS IceQ za 289zł co i tak jest o 20zł za dużo

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku jest HIS IceQ za 289zł co i tak jest o 20zł za dużo

już nie ma ;) , poza tym ATI ustaliło ceny adekwatnie do cen 9600GT/GSO, które są wydajniejsze i droższe.

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Accelero S1 na Gigabyte. Chłodzenie pasuje, może troche wadzi o radiator mobo przez co nie wchodzi cały w PCIE, ale działa :). Temparatury spadły z idle/stres 32/74 na chłodzeniu Gigabytea do 30/51 na chłodzeniu pasywnym przy zamkniętej obudowie i wyciągającym wentylatorze. Hałasu to teraz wogole nie ma suszarka Gigabytea wylaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku jest HIS IceQ za 289zł co i tak jest o 20zł za dużo

Udalo mi sie zalapac na ta promocje, jeszcze wizalem jakies drobiazgi za 11zl i dostawa byla gratis :D No nie powiem, komputronik sie popisal, rzadko mu sie zdarza tak konkurencyjna oferta.

Sama karta rewelacja, cichutka, szypciutka i chlodniutka. Planowalem poczekac az bedzie w cenie nieco bardziej adekwatnej, ale po miesiac obserwacji mi sie znudzilo :D Szkoda tylko ze tak ubogo z wyposazeniem, na cd same sterowniki, mogliby kurcze wrzucic chociarz jakies dema technologiczne ATi.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu wzialem sie za testy praktyczne gierek i jestem w ciezkim szoku, bez krecenia procka grafika ciagnie na full/max wiedzmina/assasin creed w 1650x1080. Nie spodziewalem ze graficzka za 300zl bedzie tak roxic, jeszcze przy moim cienkim procku.

 

 

Witam , jak ktoś z posiadaczy 4670 ma gta 4 , uprzejmie poproszę o wyniki z benchmarka:)

Litosci, po prostu to mnie rozkladada. Juz nie wnikam w gusta kto w to gra, bo sam gralem kiedys w 1/2, pomijajm ze to wtedy byly inna gra. Mnie bierze zalosc jak widze jak sie ludzie tym "jaraja", a gierka uchybia wszystkim zasadom przyzwoitosci. Jak mozna wydawac tak ciach!iany produkt, nie wspierajacy aa/af nie wspominajac o dx10, z nieistniejaca optymalizacja, gierka wyglada jak crap i tak wymga bajecznego sprzetu by dzialalo jako tako. Ja bym polozyl kreche na takim producencie co jedzie na naiwnosci ludzkiej, ze frajerzy i tak kupia, bedzio hicior, po co sie starac. Dla mnie to prostu karygodne jeszcze ze ludzie mimo tego ze doskonale o tym wiedza ze sa olewani i tak z piesnia na usta wynosza takiego producenta/wydawce i jego szaisowaty produkt. Marnosc nad marnosciami.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna wydawac tak [ciach!]iany produkt, nie wspierajacy aa/af nie wspominajac o dx10, z nieistniejaca optymalizacja, gierka wyglada jak crap i tak wymga bajecznego sprzetu by dzialalo jako tako. Ja bym polozyl kreche na takim producencie co jedzie na naiwnosci ludzkiej, ze frajerzy i tak kupia, bedzio hicior, po co sie starac. Dla mnie to prostu karygodne jeszcze ze ludzie mimo tego ze doskonale o tym wiedza ze sa olewani i tak z piesnia na usta wynosza takiego producenta/wydawce i jego szaisowaty produkt. Marnosc nad marnosciami.

Tutaj az sie prosi o zacytowanie posla Kurskiego "ciemny lud to kupi" ;) Przykra sprawa, ze coraz wiecej kontynuacji znanych gier to tytuly jadace na fame-ie poprzednikow. No ale to nie temat o tym. Chciałem spytać czy ktoś coś wie/widział o pasywnych 4670. Jechanie na integrze troszke już mi się daje we znaki. A w święta miłoby było w coś pogierczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie temat o tym. Chciałem spytać czy ktoś coś wie/widział o pasywnych 4670. Jechanie na integrze troszke już mi się daje we znaki. A w święta miłoby było w coś pogierczyć ;)

Pasywna wersja to chyba w wykonaniu home-made, i to raczej bardzo home-made bo nie widzialem jeszcze zadnego zestawu pasujacego do tego modelu. Wedlug mnie wersja HIS IceQ jest bardzo cichuta, i sam nic nie znalazlem o zblizoenj wydajnosci z cichszym chlodzeniem w tej cenie.

 

EDIT

Ale masz wyczucie, HIS zapowiedzial wczoraj pasywke, ale u nas pewnie bedzie ciezko z dostepnosc przynajmniej w najblizszym czasie. Niestety HD4670 tylko w wykonaniu 1gb(be)z oczywiscie o wiele nizszym taktowaniem pamieci.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno właśnie tą kartę, wydawała mi się ze średniej półki, nie droga no i nie jakiś najnowszy wynalazek. Chodzi o to, że mam płytę główną Asrock'a 775dual VSTA, na której są dwa sloty AGP x8 i PCIe x16 ale działający jak x4. I właśnie tu wydaje mi się jest problem, ale może nie koniecznie. Dlatego liczę, że ktoś mi pomoże właśnie na forum. Opis problemu: na starej karcie Radeon 9550 na moim monitorku 22'' [LG M228WA BZ] rozdzielczość 1680 x 1050 chodziła bez problemu, po wymianie karty gdy przełączam na tą właśnie rozdzielczość obraz robi się czarny. Problem jest też z innymi z przedziału od 1280 x 768 wzwyż - obraz także robi się czarny ale przynajmniej po jakiś 6s powraca do starej rozdzielczości. Każdy wie, że na takim monitorze rozdzielczość 1280 x 768 to trochę mało, dodam że ten monitor to nie jakieś cudo bo omawiana najwyższa rozdzielczość to max. Zrobiłem update BIOS, gdzie niestety jest tylko poprawka do wspomagania radeonów z serii HD 3xxx. Ale koleś z pomocy technicznej Asrock napisałam mi, że nie ma problemu, że wsparcie jest też dla HD 4xxx. Używam sterowników Catalyst 8.12 - najnowsze, bo innych nie znalazłem. Nie robiłem jeszcze formata może to pomoże ale jeśli nie to co może być przyczyną - uszkodzona karta czy slot na płycie. Dodam, że przed włożeniem tej karty usunąłem wszystkie sterowniki ATI za pomocą programu NFR. Niestety zostawiłem RAD Linkera, który służył do podkręcania tamtego Radeona. Sprawdzałem gry na rozdzielczości 1280 x 768 i chodzą dużo lepiej niż na tamtej karcie, jakość też się poprawiła. Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze teraz ja coś dodam od siebie

 

nie wiem jak ludzie potrafią wytrzymać z tymi suszarkami od MSI itp.

 

ja nie wytrzymałem i dokupiłem accelero s2

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

temperatury niestety tylko w Idle

 

przed wymiana 34 stopnie

po wymianie na accelero ~37 stopni pasywnie. W obudowie 2X noiseblocker puszczone na 5 V (w tym jeden w zasilaczu)

 

potem dodam tempy w stresie

 

Ok tempy w stresie : moze nie pełnym ( COD 5 )

wiec : po godzinie grania max 56 stopni

 

 

a jeszcze mam pytanie

 

widzicie tą cewkę na zdjęciu ? czy możne ona dotykać radiatora ???

Edytowane przez ciemak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już kompletnie nie wiem co się dzieje. Zrobiłem formata i reinstalkę systemu. Dla próby postawiłem Windows Vista, zainstalowałem catalyst 8.12 dalej tylko jedyna możliwa najwyższa rozdzielczość to 1280 x 768. W kurzyłem się, wywaliłem Vistę, instaluje Windows Xp. I tu kompletny szok. Po zainstalowaniu sterowników Catalyst 8.12 windows nie ładuje się a później już tylko czarny obraz. To samo w przypadku oryginalnych sterowników z płyty. Włączyłem tryb VGA - poszedł - a tu mi pisze, że te sterowniki nie od tej karty, proszę o pomoc!!!

 

płyta główna Asrock 775dual Vsta

procesor Celeron D 351 3,2GHz

pamięć RAM DDRII 1,5Gb 667

zasilacz Tracer 4Life 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to nie on ( ale w 90% to on jest winowajco ), to wymień go tak profilaktycznie, dla świętego spokoju.

hmmm, może i to zasilacz ale czemu wcześniej tylko po wymianie starej karty i podłączeniu nowej tej na PCIe system się uruchomił i nie było problemu, że sterowniki nie pasują, dodatkowo Vista się uruchomił i sterowniki mu pasowały, oba ściągane z tej samej strony amd ati, tylko pod różnie systemy. W innym temacie ktoś mi poradził, że mogę zaryzykować zrobić update'a biosu, który wspomaga omawianą kartę, tylko że bios jest nieoficjalną wersją. Zaryzykowałem i komp się włączył i dalej to samo. Zostaje mi tylko jeszcze raz postawić Vistę i zobaczyć czy tam może pójdzie. Jeśli nie to wymiana sprzętu zasilacz+płyta główna z normalnym PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy instalowałeś od nowa sterowniki do chipsetu VIA, jeszcze przed instalacją sterów od graficznej? Jeśli nie, to zrób tak. Najpierw od chipsetu, później od grafiki.

 

Nie chcę zniechęcać, ale na tym celeronie D i tak w wymagające nowsze gry będzie kiepsko.

Edytowane przez pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy instalowałeś od nowa sterowniki do chipsetu VIA, jeszcze przed instalacją sterów od graficznej? Jeśli nie, to zrób tak. Najpierw od chipsetu, później od grafiki.

 

Nie chcę zniechęcać, ale na tym celeronie D i tak w wymagające nowsze gry będzie kiepsko.

 

a myślisz, że to pomoże, bo ja już się zniechęciłem, w dodatku wywaliłem tą kartę i jadę na starej. Ale spróbuje jeszcze raz, dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

co brać - Asus 3870 Magic za 320 zł, czy Gigabyte 4670 za 290 zł ? Karta będzie działać z E2180@2.66Ghz - nie za słaby dla nich ?

grafa ma być dla moje ojca. gra w zasadzie tylko w fps`y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

co brać - Asus 3870 Magic za 320 zł, czy Gigabyte 4670 za 290 zł ? Karta będzie działać z E2180@2.66Ghz - nie za słaby dla nich ?

grafa ma być dla moje ojca. gra w zasadzie tylko w fps`y.

3870 chyba będzie trochę mocniejszy, ale jednocześnie sporo cieplejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się przymierzam do kupna 4670 głownie ze względu na niski pobór prądu :) i dobrą wydajność jak za tę cenę z resztą wydajność jest drugoplanową sprawą na oku mam dwa modele His IceQ albo Ausa jak myślicie opłaca się dorzucać do Hisa ?

 

ps. nieważne kupiłem 3870 palita

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci na różnych stronach/forach bardzo rozbieżne informacje dotyczące poboru prądu idle/stress :huh:

mógłby mi ktoś wyklarować sytuację i powiedzieć ile karta bierze papu w idle/stress.

Pzdr

Edytowane przez JaX_CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetem od dziś posiadaczem HIS'a 4670 512 IceQ Turbo. Karta świetna, wyśmienicie cicha i wydajna. Mam jednak zapytanie odnośnie 3Dmark'a 06 i Vantage. Odnoszę wrażenie jakby co kilka sekund następowało takie szarpniecie. Wynik niby w normie, ale napatrzyłem się na benchmarki setki razy i to od razu przykuło moja uwagę i wzbudziło niepokój. W grach to nie występuje. Może jest coś o czym nie wiem. Dawno nie miałem karty czerwonych.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Jetem od dziś posiadaczem HIS'a 4670 512 IceQ Turbo. Karta świetna, wyśmienicie cicha i wydajna. Mam jednak zapytanie odnośnie 3Dmark'a 06 i Vantage. Odnoszę wrażenie jakby co kilka sekund następowało takie szarpniecie. Wynik niby w normie, ale napatrzyłem się na benchmarki setki razy i to od razu przykuło moja uwagę i wzbudziło niepokój. W grach to nie występuje. Może jest coś o czym nie wiem. Dawno nie miałem karty czerwonych.

 

Pzdr.

Jak dla mnie to ona jest słyszalna a nie wyśmienicie cicha.

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...