Skocz do zawartości
ath

Radeon Hd 4650/4670

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem fajna zabaweczka.. Skromna, ale chłodna.. Zastanawiam się tylko, czemu Asus na rdzeń daje coś czemu bliżej do konsystencji farby olejowej jak zaschnie a nie pasty termicznej.. Po jednym dniu, nie wytrzymałem hałasu oraz temperatur na wersji EAH 4670 512MB i wymieniłem na Accelero S2 - tempy w stresie zmalały z 67st (!!) przy chłodzeniu aktywnym Asusa do 52 w totalnie pasywnym wydaniu i to jeszcze przy słabym wietrzeniu obudowy.. Jeżeli macie dobrych znajomych, co zakupili tą samą kartę co i ja, to zmieńcie to coś "ala pasta" bo tylko szkoda tego fajnego chipka :wink:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się coś zrobić z wentylatorem w Gigabyte 4650 ? Cały czas chodzi bardzo głośno. SpeedFan w ogóle nie wyświetla informacji o obrotach wentylatora na GPU, a w CCC ręczna zmiana prędkości obrotów nic nie daje, zarówno na 20% jak i 100% kręci się on z taką samą prędkością, czyli stanowczo za głośno. Zmiana chłodzenia racze nie wchodzi w grę (karta na gwarancji). Są jakieś jeszcze sposoby na przykręcenie tej suszarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się coś zrobić z wentylatorem w Gigabyte 4650 ?

Odepnij wtyczkę od wiatraczka co wchodzi do grafiki i podłącz bezp pod zasiłkę - kombinacja

1) zółty + czerw (od zasiłki) to 7V (podłączasz odpowiednio czerwony grafiki do żółtego od zasilacza - czarny zasiłki do czerwonego od zasilacza)

2) czerw + czarny (od zasiłki) to 5V (czerw grafy do czerwonego zasiłki i czarny grafiki do czarnego od zasiłki).

Tylko uważaj, byś jakimś cudem nie zrobił zwarcia - komp wyłączony i ładnie po izolowane wszystko ! ;)

Po takiej zabawie obserwuj tempy! U mnie przy takim seryjnym glucie co był rdzeń posmarowany, to bym podpiekł moją grafę :/

Lub jak radził poprzednik - przez jakiś regulator obrotów..

Ale i tak namawiam na zmianę chłodzenia.. O ile nie masz plomby z tyłu, to poszukaj kogoś, co ładnie i fachowo podmieni chłodzenie, a jak się "spsuje" to ponowna podmianka i serwis..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie 4670 bardziej przekonuje, cichszy, chłodniejszy, mniej prądu bierze (wydajność ma dla mnie mniejsze znaczenie - gram od święta), ale jak sie znajdzie 9600GSO w podobnej cenie to sie jeszcze raz zastanowie.

 

Grzeją sie pamięci na HD4670 (nie mają radiatorów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Zalmana Fanmate2, ale mam pytanie;

Czy to, że wentylator na moim Asusie ma 2pin, ma jakieś znaczenie? Na zalmanie jest wejście 3pin, stąd moja wątpliwość.

 

EDIT:

Zaryzykowałem, kupiłem, działa.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie napięcia rdzenia jest chyba rozwiązaniem - innej możliwości nie widze. Mój Radek działa bez problemów na 880/2300MHz - przy 890MHz po kilku minutach w Furmarku następuje reset kompa, pamięci nie sprawdzałem ile maksymalnie robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IceQ - Zalmany z reguły są głośne. Tylko regulatory obrotów skręcone na min im pomagają, ale wtedy to do wydajności nie bardzo.

 

 

panowie - ostatnio pojawiło się sporo takich 4650 w cenach ~ 150zł - jak dla mnie rewelacja, tylko nie testowałem długodystansowo jak wypadają względem 8600/9500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nooo iiii ? Przecież wiem, na czym polega różnica między 4670 a 4650.

Mówie o opłacalności. Na alledrogo ludki lecą masowo na 9500, a to jest tańsze i wydajniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IceQ - Zalmany z reguły są głośne. Tylko regulatory obrotów skręcone na min im pomagają, ale wtedy to do wydajności nie bardzo.

Ok, w takim razie wybiorę HIS-a. Teraz tylko pytanie która wersja sprawdzi się lepiej przy rozdzielczości 1440x900? 1GB taktowane 1600 MHz czy też 512MB 2000 MHz?

Może tego 1GB da się bezproblemowo podkręcić? Bo ta wersja posiada złącze HDMI, które może się kiedyś przydać.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar sprzedać swojego 8800GTS 640 i kupić coś pasywnego w cenie do 300zł. Od roku nie odpaliłem żadnej gry na PC i pewnie już tego nie zrobię (może jakieś starocie) dlatego wydajność nie jest najważniejsza - tylko cisza.

Myślę nad zakupem Sapphire 4670 Ultimate (pasywne). Dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ USB,

wersja 512 MB będzie wydajniejsza, w zestawie dostajesz przejściówke DVI na HDMI.

Dzięx, karta już kupiona. Co prawda znalazłem jeszcze TEST, w którym oba modele były brane pod uwagę i widać, że właściwie nie ma różnicy. 1-2 fps raz na korzyść jednej karty, a raz na korzyść drugiej. Ale wybrałem ostatecznie mniejszą pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma ta karta do starszych gierek ? (half-life, dsj itp.) Nie będzie problemów ze sterownikami ?

 

Kiedyś na zajęciach mieliśmy kompy z ati "x300 series" i pamiętam że tam trzeba było testować kilka wersji sterowników zanim znalazło się te które nie wyświetlały pionowych pasów na monitorze :)

Wiem że to stara karta, ale podałem tak dla przykładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa, że akurat gram w H-L Blue Shift na HD4670 i nie mam najmniejszych problemów (Catalyst 9.10, Win XP Home SP3), na dniach jeszcze wypróbuje pierwszego Unreala i Unreal Tournament '99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum :)

 

I ja dorzucę swój dylemat .. (oczytalem sie dużo ale mam nadal mętlik w głowie jest dużo plusów po obu stronach):

 

1. (250zł) HIS 4670 512mb ICQ Turbo:

- czy ta karta rzeczywiście jest znośna z głośnością ? (np. ASUS x1950pro z turbinką w idle mnie zadowala jest niesłyszalny)

- uważam że zaletą jest wyciąganie ciepłego powietrza poza obudowę (obecnie mam karte z accelero S2 i podnosi mi ona temp w obudowie).

- czy przejściówka HDMI nie powoduje strat sygnału ? Ponieważ noszę się z zamiarem podłączenia zamiast monitora LCD telewizora 32" w rozdzielczości FullHD (windows / www / czasem jakiś film).

- ma wyższe taktowanie pamięci 2000mhz co myślę że jest ok.

 

2. (275zł) Sapphire 4670 Ultimate PASYWNA:

- karta może nagrzewać mi wnętrze komputera podnosząc obroty na chłodzeniu procesora (a mam je na styk niskie tak jak chce)

- posiada wszystkie 3 wyjścia/złącza co jest bardzo komfortowe.

- posiada wolniej taktowane pamięci 1750mhz co byłbym w stanie powiedzmy zaakceptować.

 

I teraz tak głównie mam pytanie o te złącze HDMI , i pobocznie również o chłodzenie (głośność) i nagrzewanie obudowy wewnątrz. ---- co panowie myślicie o tym?

 

Nie ukrywam że stwierdzam iż raczej nie ma sensu dodawać dodatkowych 25zł do wersji ultimate. Ale jeśli napiszecie mi że chłodzenie jest słyszalne przy zamknietej obudowie (powiedzmy jak w 7600GS Zalman) to zrezygnuje z HIS i kupie Sapphire. Natomiast jeśli wyrazicie opinie że chłodzenie HIS możnaby domniemać że jest takie jak w X1950PRO Asusa (turbina) lub X1950PRO Powercolor (AC chłodzenie) - to wybieram się i kupuję karte HIS , bo akurat karte HIS mam bez problemu w ciagu 24h możliwość zakupu.

 

I ciekawi mnie bardzo ta kwestia HDMI , bo jeśli na Ultimate miałbym mieć ładnie czcionke wyświetlaną a np. w wyniku zastosowania przejściówki na HIS miałbym mieć utratę jakości zdecydowaną to również wole zakupić Sapphire. Ale jeśli przejsciówka nic nie zmienia i śmiało mogę windowsa sobie puścic na LCD 32" i doczytać się co np. napisane jest na tym forum to wole HIS.

 

Nastawiam sie wstępnie na zakup HIS.a ale proszę o włączenie się w moje rozważania i możliwie obszerną wypowiedz.

(przeczytalem wszystkie strony tego tematu i dopiero pod koniec conieco jest o HIS i nic o Szafi Ultimate wzasadzie).

 

Pozdrawiam i bardzo proszę o podpowiedz bo mam komputer rozkrecony lada dzień :) Będzie potrzebna grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...