Skocz do zawartości
ath

Radeon Hd 4650/4670

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam HIS'a IceQ Turbo i jeśli chodzi o chłodzenie to jest bardzo ciche. Wentylator kręci się ze stałą prędkością w 2D/3D. Usłyszysz je jak masz cicho w kompie/domu i przyłożysz ucho do grafy. HDMI podłączyłem specjalnie dla testów i czcionka jest idealna jak na DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nic nie wiem o stratach jakości na przejściówkach, także mozna zakładać, że takowych nie ma.

 

Pasywne karty raczej są z reguły słabe jeżeli chodzi o trwalość jak i warunki ciplne jakie generują, więc zdecydowanie HIS (to naprawdę ciche rozwiązanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wypowiedz będę i tak wdzięczny, natomiast dziś postanowiłem podjąć jednak męską decyzje i zdecydowałem się na HIS ICEQ 4670 512/128bit. z racji takiej że gwarancja będzie komputronika , jest tańsza bo 249zł , jest bardziej popularna , ma lepsze taktowania , i mam w kieszeni 25zł co stanowi sporą część pasywa AC w razie draki..

 

obiecuje napisać jak wrażenia po pewnym czasie :)

jutro odbieram karte o 15:00.

 

 

 

Ps. Dodam tylko co się może wydawać niektórym dziwne iż przesiadam się na Radeona z karty GF 9600GSO 384/192bit + Accelero S1.

Niby karta mocna , niby chłodzenie zamontowałem na niej super... i chłodzenie sprawdza sie naprawdę super bo ledwo letnia, wszystko tip top ale jest jedno ale (dość specyficzne, E-znajomi co się znają trochę na sprzęcie twierdzą że uwidziałem sobie problem którego nie ma) :P Odwzorowanie kolorów i krawędzi bardziej mi sie podoba w ATI.. obraz ATI mi sie bardziej podoba.. może nie mam racji może gadam od rzeczy.. ale tamta karta nie ma tego "czegoś" . Obraz chociażby z takiego x1950pro podoba mi sie bardziej. Licze że 4670 mnie nie zawiedzie :)

 

nie potrafię tego wyjaśnić, może ktoś tutaj ma podobne odczucia do mnie, fajnie byłoby wiedzieć że nie tylko ja odczuwam takie "coś".

Edytowane przez Syncc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię tego wyjaśnić, może ktoś tutaj ma podobne odczucia do mnie, fajnie byłoby wiedzieć że nie tylko ja odczuwam takie "coś".

Miałem kilka kart GF i kilka Radeonów i zauważyłem, że filmy na radkach wyglądają "ładniej" niż na GF. Z jednym znajomym kiedyś gadałem i też to potwierdził. Ale w grach chyba nie ma różnicy, a przynajmniej ja nie zwróciłem na to uwagi.

A co do HISa to będziesz zadowolony, karta jest niesłyszalna jeśli masz kompa postawionego pod biurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak : Fraps ładniej zgrywał mi obraz video na karcie ATI niż GF. i Filmy miały również żywsze kolory na ATI a na GF bardziej wyblakłe.

90% osób twierdzi że to jest jakaś moja paranoja, ale ja mimo wszystko postanowiłem się przesiąść na ATI.

 

Bardzo wam wszystkim dziękuje za pomoc. Bardzo lubie korzystac z tego forum bo ma dobrą wyszukiwarkę materiałów słów/tematów problemów. Obiecuje napisać conieco tutaj. Wiele się nie wypowiem bo gram tylko w symulatory wyścigów i to nie najnowsze ale co będę mógł to się podzielę by inni mieli też z tego jakąś korzyść.

 

Cześć i miłego dnia panowie, do uslyszenia :wink:

Edytowane przez Syncc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak karte kupiłem :) odebrałem zainstalowałem...

 

1. Wrażenia:

Pudełko od karty sprawia wrażenie pozytywne, chce się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> karte w ręce i na pierwszy rzut oka nastawia pozytywnie. W środku towar bardzo bezpiecznie zapakowany. BOX co prawda bardzo ubogi ale znajduje się w nim totalnie wszystko co jest niezbędne. Sterowniki bardzo przejrzyste i śmigają bez problemów. Pierwsza myśl która mnie naszłą to taka jak ta karta jest ładnie wykonana i jaka jest przy tym mała... W porównaniu z dawną 9600GSO to ta karta jest kurdupelek :) ale że "nie wielkość a jakość jest ważna" to wyszedłem z załorzenia że jeśli za te same pieniądze otrzymujemy karte na podobnym poziomie wydajnościowym ale z brakiem dodatkowego zasilania z mniejszymi gabarytami i dodatkowo z cichszym chłodzeniem to nie ma się co zastanawiać i trzeba wybrać jednak mimo wszystko karte ATI Radeon 4670.

 

a). chłodzenie jest słyszalne ale w granicach rozsądku (jestem zwollenikiem raczej ciszy - uważam że jest to poziom akceptowalny a napewno ZDECYDOWANIE cichszy od aktywnego chłodzenia 9600gso.)

 

b). brak dodatkowego zasilania , czyli zapas mocy wiekszy na zasilaczu i mniejsze zurzycie prądu przez karte, czyli mniejsze marnowanie prądu i co ważne im mniejsze obciążenie zasilacza % w stosunku do ogólnej dostępnej mocy 100% tym mniejsza prędkość wentylatora zasilacza = tym większy spokój uszu.

 

c). mniejsze gabaryty to zdecydowanie Plus w stronę większych możliwości cyrkulacji wewnatrz obudowy i ułożenia kabli. jest zdecydowanie wygodniej

 

d). chłodzenie wywiewa ciepło na zewnątrz, nie robi nam za grzejnik w obudowie.. = wentylatory od CPU i obudowy mi chodzą o około 100 RPM wolniej niż na 9600gso.

 

2. Zdjęcia :

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

3. Taktowania :

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

IDLE = 165mhz/250mhz (500mhz)

LOAD = 780mhz/1000mhz (2000mhz)

 

 

4. Wynik 3dmark06 w default:

Config Default:

Corsair 450W , C2D E7200 2530mhz , 3GB 800mhz , ATI HIS Radeon 4670 def.

BEZ ŻADNEGO OC.

 

8'150pkt 3dmark06 ... (poprzednio 9600GSO i Athlon X2 240 ~10'000pkt).

Myślę że Kwestia OC Proca i będzie te 8700pkt :) zadowalające mnie

 

5. Temperatury :

GPU-Z = 29-31*C [idle]

Catalyst OverDrive = 28-29*C [idle]

Nie przekracza 52*C [load]

 

 

**będe uzupełniać tego posta w przeciagu 24h.**

I OCZYWIŚCIE DZIĘKI WSZYSTKIM ZA KONSULTACJE W ZAKRESIE ZAKUPU :) !!

Edytowane przez Syncc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem pierwszego Unreala i UT '99, da sie grać ale postacie dziwnie szybko biegają.

 

Sprawdziłem też max dla pamięci, idą na 1170 MHz (2340 DDR), powyżej widać krzaczki...

 

Syncc, jak tam O/C Twojego radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem pierwszego Unreala i UT '99, da sie grać ale postacie dziwnie szybko biegają.

A nie masz przypadkiem opcji zasilania ustawionych na minimalne zarządzanie energią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam ustawione na "Stacjonarny w domu/biurze" a wygaszacz i inne takie pierdółki do oszczędzania energii wyłączyłem.

"Problem" już rozwiązałem, zmieniłem renderowanie z Direct3D na OpenGl i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast występują "ścięcia" obrazu przy szybkich ruchach kamer. Dotyczy to zarówno gier jak i filmów w wysokiej rozdzielczości. Problem np występuje w NFS Undercover, STALKER a w UT'99 już nie. Nie jest to chyba kwestia rozdzielczości, bo w NFS nawet przy niskiej problem występuje. Sterowniki mam najnowsze, próbowałem też na nieco starszych. Może to nie wina karty graficznej? Bo z tego co mi wiadomo do odtwatrzania filmów wykorzystywany jest CPU a nie GPU. Problem występuje zarówno na windzie na XP i 7.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy w HD są wspomagane przez GPU (chyba to sie nazywa UVD w przypadku Radeonów), może trzeba to gdzieś w sterownikach włączyć? - nie sprawdzałem tego.

 

W grach spróbuj wyłączyć synchronizację pionową, u mnie powodowała w HL2 ścięcia - z ciekawości włączyłem Frapsa by sprawdzić FPS, było cały czas równe 60 (1680x1050 + wszystko na max łącznie z AAx8 i Anizox16), wyłączając synchronizację FPS skoczyło na 110-130 i gra działa teraz płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wyciszyć swojego gigabyta 4670 możliwie najtaniej :wink: przeglądając chłodzenia natrafiłem na Acutake ACU-DVS 01 DarkVGA Semicircle KLIK kwestia czy podejdzie? Czy mocowanie chłodzenia nie będzie zawadzać o zaznaczony element KLIK. Może jakieś inne propozycje za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wyciszyć poprzez accelero S1, ale jest znacznie droższe. Nie wiem czy te 40zł to Twoje max., ale może rozejrzyj się za jakąś oferta na allegro? Tak się aukcje kończyły

S1 bez wentylatora schłodzi spokojnie ta kartę nawet po OC(furmark), ale to w sumie nic nadzwyczajnego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma ograniczenia co do kwoty, jednak im mniej tym lepiej zwłaszcza, że karta nie jest obecnie jakaś droga. Nowe S1 z pewnością odpada, więc pozostaje jakaś okazja lub wspomniany acutake (dostałem odp z 2 sklepów że bez problemu podejdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy karty :

Czy Ati Catalyst Control Center pokazuje wam obroty wentylatora ? U mnie non stop 0%. Ręczna regulacja nic nie zmienia. Tempy pokazuje normalnie, stery właśnie zaktualizowane do najnowszych.

Karta to Gigabyte 4670 z Zalmanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem... jak zainstalować układ dźwiękowy na Radku HD4670?

Mam zainstalowane Catalisty 9.10 (bez CCC) a w menadżerze urządzeń mi pokazuje "Urządzenie audio na High Definition Audio" ze znakiem zapytania, po podłączeniu TV kablem HDMI nie mam na nim dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , mianowicie nie mogę zainstalować sterowników do karty graficznej ATI RADEON HD 4670 AGP POWRCOLOR ... wyskakuje mi błąd , instalacja sterownika : pakiet sterownika nie jest podpisany ... i nic nie mogę na kompie robić ... sciagalem ze strony ATI , POWRCOLOR i nic .. rowniez z płyty ktora dostałem razem , nie mogę zainstalować proszę o pomoc

ZAŁĄCZAM Print Screen raportu

PRINT SCREEN

 

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!!!!

WIELKIE DZIĘKI Z GÓRY

Posze o pomoc

post-179935-1265383607_thumb.jpg

Edytowane przez marekn93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy ale mam do was pytanie bo własne kupiłem sobie nowa kartę graficzna Ati Radeon HD 4650 DDR2 1GB i czy z mój sprzęt nie ogranicza jej Proc: Intel Core 2 Duo E4300 Ram:1GB (ale kupuje 4GB ramu) Płyta Głowna: FOXCONN P4M8907MB Z GÓRY DZIĘKUJE JAK KTOŚ O :rolleyes: :rolleyes: DPISZE :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...