Skocz do zawartości
endriuu

Wybrałem Elementy Wc. Czekam Na Korekty.

Rekomendowane odpowiedzi

ok Arni. z pompy pojechalem do karty, tam musialem zrobic duza pentle do drugiej bo nie mialem sztywnego przejscia. jedna petla odpada. z 2 GPU do NB. potem moglem pojsc od razu do CPU ale postanowilem schlodzic wszystko w chlodnicy. wiec na dol i do tylu. potem CPU i rez. rzeczywiscie troche platania ale chodzi o wydajnosc. nie jestem estetą i lubie artystyczny nieład czasem ;). pozdr

 

a uwierz mi z tygonem nie bylo by takie problemu. widzialem jak te weze potrafia sie giac...

Edytowane przez endriuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zbyt długie węze zmieszają przepływ [nieznacznie ale zmniejszają] a jak wiadomo o przepływ to wydajność. Wystarczyło poczytać że różnica między wodą przez i za chłodnicą jest minimalna.... Gdybyś miał podłączony wpierw cpu potem gpu to nawet jeśli temp wody by wzrosła o 1 * to raczej nie wpłynie to zbytnio na oc kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć karty jedna za drugą leć ta od cpu do nb i gpu1 i gpu2 reszta pójdzie już chyba lekko. Zobacz arcydzieło malika ma jeszcze więcej bloków a weże ułożone z głową beż zadnych pentli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całość można by puścić tak: pompka > chłodnica > gpu1 > gpu2 > nb > cpu > rez > pompka. dodatkowo proponowalbym aby pomke jak masz mozliwosc przesunac do "glownej komory" kompa a nie w koszyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. doczytalem gdzies ze na tygony lepiej nie zakladac szybkozlaczek. weze te sa tak sliskie, ze moga sie wyslizganac z nakretki... czy to prawda?

 

i jeszcze jedno: czy jest szansa poprawnego chlodzeniea kompa typu media center (nie bedzie sie na nim grac) z blokami na czipsecie, CPU i GPU, chlodnicą 3x120 lecz bez jakiegokolwiek wentyla na chlodnicy? totalny passiv. jest szansa ze sie nie zagrzeje?

Edytowane przez endriuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys napisac jakie masz temperatury? Bo sie przymierzam do tej chlodnicy i skoro by dawala rade u Ciebie z cpu+2x4870 to w ciemno bede brac.

(Potrzeba mi do 6400+ z 2x8800gt oc. Mam jeszcze mala Swiftecha i nie widze problemu, zeby tez wpiac w uklad)

 

I tak jeszcze maly OT:

Czy pompka 750l/h ze slupem 1.8m dalaby rade 2x8800gt (zalman) + apogee gt + tc pa120.3 + BlackIce 2x120 i moze jeszcze opcjonalnie ten swiftech (lub odwrotnie, tzn BlackIce jako opcja). Pompka to XSPC wbudowana w 2x5.25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...