Skocz do zawartości
einar

Notebook Z Dedykowaną Grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem już o włos od kupienia nowego stacjonarnego peceta, aż nagle stanęło przede mną słowo "mobilność" w związku z tym zrezygnuje ze stacjonarki :cry: (a miał być HD4850 lub 70 - Ci którzy wiedza co to za karty może zrozumieją ból). Budżet jakim dysponuje jest elastyczny, najlepiej do 3 tys złotych (swoją drogą powinienem mieć sprzęt jakieś 400zł taniej - znajomości. Sęk w tym by cena w internecie oscylowała w granicach 2500-3200 max.

Nie miałem nigdy notebooka chociaż korzystałem z nieswojego i jednak to całkiem fajna sprawa. A teraz sedno sprawy, mam pewne wymagania co do owego notebooka.

Na rynku jest trochę kart graficznych do notebooków, pod uwagę biorę kilka. A więc po kolei: HD2600, HD3650, GF8600GT DDR2, 8600GT DDR3, 9500, 9600GT DDR2, 9600GT DDR3 - tam gdzie nie napisałem jakie są pamięci nie wiem tego. Teraz najważniejsze bo nie chce grać w niewiadomo co, ale chciałbym by karta uciągnęła World in Conflict 1280x800 (wiekszej matrycy nie potrzebuje) na średnich detalach (chyba, że żadna karta nie podoła to na niskich), Test Drive Unlimited 1280x800 średnie, NFS Pro Street, STALKER, na starsze gierki napewno starczy. Właściwie chodzi tylko o kartę graficzną do notebooka bo reszta jest mniej ważna.

Mimo wszystko reszta chciałbym by była dobra, czyli dwurdzeniowy procesor min. 1.7ghz (jestem za intelem, aczkolwiek mogę przeboleć AMD) Fajny wybór to np. T8100, P7350 lub P8400 (mogą być lepsze i gorsze). Ram chciałbym 3gb, może być też 2gb lub 4 jeśli nie będzie za drogie, częstotliwość 667-800 bo chyba takie są w notebookach standardem. Dysk może być 5400rpm, ważne by był w miare pojemny 160gb+ a najlepiej gdyby miał 250-320gb. Reszta to wystarczy zwykłe DVDRW, fajnie gdyby bezprzewodówka miała standard N, aczkolwiek nie jest przymusem. Bluetooth, fire wire, HDMI - może być ale nie jest przymusem.

Po tym wszystkim znalazłem kilka notebooków spełniających wymagania i są w różnych cenach, często niestety przekraczających budżet, ale może się uda coś uciułać, oto one:

HP dv5-1040ew taniej niż 1060ew (gorszy procesor i brak Blu-ray'u - obędę się bez tego) chociaż dołożyłbym do tego powiedzmy 100zł, więcej nie.

Toshiba A300-15B

Toshiba A300D-158

Toshiba A300-1GT

Asus M51SN-AP112C

Acer 5930G (najlepsza karta graficzna, nie wiem jak z poprawą jakości w Acerze bo rewelacyjnie nie było).

Oczywyście jest jeszcze Compal JHL90 lub JFL92 i tam można coś wybrać, plusem jest pojemna bateria. Mimo wszystko ładny dla oka design też odgrywa pewną rolę, ale jak byłby przymus kupna Compala ze względu na fundusze to może być Compal. Nie chcę sprowadzanego Della, bo muszę kupić u znajomego (owe 400zł taniej załatwi) chociaż XPS-1530 jest w porządku, ale go pomijam. <_<

Moje pytanie ogólnie to na jakiej karcie pójdą okreslone gry, by ni było dużych spadków fps'ów. Im taniej tym lepiej - jak pójdzie na HD2600/9500/8600GT DDR2 to mogę wziąć notebooka z tymi kartami i zaoszczędzę pieniądze (wtedy będzie na tanią laserówkę Brother HL-2030)

 

Pozdrawiam i dziękuję za rady:)

Ps. Szukałem podobnych tematów, ale nie spełniały one do końca moich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych wyżej- HP. Della można dostać w PL, albo na allegro (trzeba tylko patrzeć, aby był nowy i nie w wersji odnawianej czy poleasingowej). Pawulolny z Blue-Ray- http://www.allegro.pl/search.php?string=96...;category=27788 Inna ciekawa propozycja (oczywiście są inne)- http://www.allegro.pl/item419796751_okazja...gb_gf_8800.html (ale tu uwaga- jest to sprzęt przywożony z US i tylko tam jest serwis).

Jeśli chodzi o Toshiby- za tą cenę masz HP z szybszą grafą. Asus- jeśli ma być serwisowany w Orice, to lepiej zapomnij, bo zabraknie Ci przekleństw. Co do Acera- jakość niby lepsza, design dużo ładniejszy, model 5930 ma 9600GT z DDR3 (sporo większa wydajność od kart z DDR2), ale serwis pozostał ten sam, czyli albo Cię okradną, albo hmm... okradną. Ew. Samsung R560, ale dopiero, co zaczyna pojawiać się na naszym rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mimo wszystko Delle w Polsce sa drogie (wiem, że są porządne). Dokładniej chodzi mi o kartę graficzną, która z nich już sobie poradzi przy rozdzielczości natywnej 1280x800, jak poradzi sobie już tańsza to mogę to wziąć (chyba, że model z lepszą byłby niewiele droższy). Poza tym laptop ma slużyć do wszystkiego. Gdzieś mi sie obiło o uszy, że już 8600GT DDR2 sobie z tymi grami poradzi w miare, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz- ja mam 3-letniego X700 i nawet Crysis działa, a Stalker (bez dynamicznego oświetlenia) wyciąga nawet ponad 100fps.

Jeśli chodzi o wydajność, to zajrzyj na http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphi...List.844.0.html Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz też recki tego XPSa i zobaczysz różnice między DDR2 a DDR3.

Delle w Polsce są drogie, ale głównie na ich polskiej stronie. Warto poszukać na innych (tj. w polskich sklepach)- ceny dużo niższe, a dostępne są także konfiguratory. Na pewno XPS ma świetny design i solidne wykonanie. Pomijając Della, brałbym HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam della vostro, z grafika dedykowana 8600 GT każda gra śmiga i co najważniejsze bardzo dobre odprowadzenie ciepła temperatura maksymalna jako zauważyłem to 44 *C

lapek przywieziony z zagranicy z możliwością gwarancji w Polsce. Dell tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...