Skocz do zawartości
XvAK

Router Do Połączenia Z Radiówką I Nadawaniem Radiowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam internet radiowy. Chce kupić router do którego będę mógł podłączyć antenę od WiFi, sklonować MAC Adress i połączyć ten router z 3 komputerami z tym że:

  • Przez kabel LAN
  • Przez kabel LAN
  • Przez WiFi (mam odbiornik, ale potrzebuje jakis router ktory moze odbierac i nadawac WiFi)

  • Przez WiFi (j/w) - w przyszłosci
W komputerze mam kartę D-Link DWL-520+, która kablem SMA łaczy się z tubą którą mam na dachu. Z tą własnie tubą chce połączyć router (i musi on mieć możliwosć sklonowania adresu MAC). W przyszłosci chce tą karte wykorzystać jako 4 odbiornik (do niej mam antenkę), a do 3 odbiornika posiadam odbiornik WiFi

Jaki router muszę kupić aby miał te możliwosci? Zastanawiałem się nad Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL

 

Czy spełni on moje oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie potrzebne są 2 urządzenia? Nie ma możliwości zrobić tego z 1 routerem?

Ten WRT54GL ma 2 wejścia SMA. Nie można do 1 podłączyć antenę od internetu, a do 2 antenkę do nadawania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeden PLANET, który potrafi odbierać i nadawać sygnał tą samą anteną :). - sam go mam i śmiga póki co ;)

oto i to cudo :P 3079850[/snapback]

OK

 

No a czy można do WRT54GL podłączyć internet (tubę) kablem SMA i 'dostarczyć internet' do komputerów poprzez RJ42?

Przecież już o tym napisałem... antenę podłączasz poprzez przejściówkę SMA - TNC. Jeżeli oprócz przesyłania kablem będziesz chciał mieć wifi w domu to musisz po prostu dokupić najprostszy AP i podpiąć pod WRT54GL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie ponieważ potrzebuje pomocy fachowców.

 

Mam neostrade dostarczaną przez WI-Fi przez router pentagram cerberus i idzie do mnie do domu przez anteny kierunkowe i do sieciówki bezprzewodowej w moim kompie, z mojego kompa rozdzielone po domu lecz, żeby tak byłu mój komputer musi być włączony. Żeby tego uniknąć musze kupić jakiegoś AP, potrzebuje żeby mi ktoś doradził jakiego. Musi on odbierać sygnał i nadawać bezprzewodowo u mnie w domu.

 

Proszę o porady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 2x tp-link tl-wr543g to strata kasy (bo niby po co w obu ma być wisp?)

 

ja stosuję tl-wa501g (do odbioru) i tl-wr542g lub tl-wr340gd - wychodzi taniej a działa tak samo; sprzęt sprawdzony w kilkunastu instalacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...