Skocz do zawartości
Janekk

Gigabyte X58 - Wszystkie płyty na tym chipsecie

Rekomendowane odpowiedzi

to faktycznie... lipka troszke :(

 

 

myślałem, że jak dam fullcover chociaż na tę górną, to zostanie miejsce akurat między kartami na X-Fi, ale okazuje się, że to nic nie da też bo podwójny śledź z GTXa przesłania potencjalne miejsce na złącza od X-Fi...

a jesli bys odkręcił sledzia od Karty ?? troche lipnie by było bo nie miała by zbytnio mocowania ... ale bylo by miejsce na sledziu :) czy taka opcja nie wchodzi w gre ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli bys odkręcił sledzia od Karty ?? troche lipnie by było bo nie miała by zbytnio mocowania ... ale bylo by miejsce na sledziu :) czy taka opcja nie wchodzi w gre ??

nie no spróbuj trzymać GTX 260 nie przykręconego do obudowy :P

 

myślałem że może kupić jakąś kartę uszkodzoną za pół darmo i śledzia z niej do tej przekręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spróbuj trzymać GTX 260 nie przykręconego do obudowy :P

 

myślałem że może kupić jakąś kartę uszkodzoną za pół darmo i śledzia z niej do tej przekręcić...

 

 

ale potrezbujesz sledzia od byle jakiej karty?? czy konkretnie od GTX 260??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. śledź taki żeby pasowały 2x DVI i 1xTV Out z tyłu i otwory na śruby trzymające go na karcie

 

wiesz co pogadaj z "maniakalny" on ma jakąś maszynkę laserowa i wycina rożne rzeczy w plexi i w melatu.... sam robi grile na wentyle wiec cos takeigo tez by Ci moze zrobil...

 

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Woda-Inn...ko-t220767.html

 

tutaj mozesz zobaczyc co typek potrafi :)

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się na boxie narazie wszystko poskładać. rozmieszczenie funkcji w biosie na tej płycie to jakiś koszmar :P pamięci na nominalnych 1866MHz nie mogę zapodać bo się zapętla płyta i tyle, tylko clrcmos pomaga... bios narazie F4 z oficjalnej strony Gigabyte

 

@jacekcz

 

przekraczasz na memkach 1.65v? czy trzymasz się zasady różnica między QPI a RAM <0.5v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekraczasz na memkach 1.65v? czy trzymasz się zasady różnica między QPI a RAM <0.5v?

dawałem 1.8V bo chciałem sprawdzić czy mnie ramy nie ograniczają.

24/7 mam 1.66V. Bios 5d to w dalszym ciagu porażka. Chyba wrócę do 4j.

QPI a RAM <0.5v - tak powinno być ale mam jakieś dziwne problemy. Chyba jednak wina kiepskiego biosu. Cały czas testuję.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to musze najpierw system przeinstalować, bo mi się jakieś jaja dzieją :P myślałem, że jak z x38 na x58 to jako tako to przynajmniej będzie działać tymczasowo, ale BSODA czasami dostaję :damage_wall:

 

głupotą jest to że taka droga płyta a nie da się profili w biosie zapisać (no chyba że ja czegoś nie widzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak już wiem sam, po prostu jeszcze widać mam asusowe spojrzenie na bios ;)

 

no wielki lol, kombinacja QPI 1.2v i 1.66v na RAM powoduje u mnie murowanego BSOD-a na starcie windy. QPI Auto i RAM na 1.64v i spoko luz idzie dalej...

 

dałem teraz 1.24v i 1.66v bootuje bez problemu

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem bo na xtremesystems zapanowała moda na linpacka, że niby lepiej i szybciej...

 

zamontowałem to żelastwo wczoraj na NB, ale pastą nie smarowałem, coś tam pewnie daje bo ciepłe się robi...

 

narazie tak sobie dojechałem do QPI 160 x21 Turbo co daje 3.36GHz na napięciu normal na cpu, 1.3v QPI, 1.2v IOH i 1.66v RAM na 1600MHz wygląda na to, że działa chyba, bios F5d

 

dziwne że w biosie mam na normal a w cpuz pod obciążeniem skacze mi do 1.56v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profilaktycznie dawałem, zresztą mam sli to może :P

 

wygląda na to, że OC procka to nie problem chyba, 3570 na boxie zrobione, gorzej żeby to z pamięciami na jakichś sensownych taktowaniach utrzymać, chciałem je trzymać razem na 10x170 ale wywala mi bsoda jak tylko procka linx obciąże, testowo na 3570 i 6x170 linx przeszedł normalnie...

 

nie wiem czy to wina napięcia na VTT, bo w końcu to kontroler pamięci...

 

jakieś rady, schematy postępowania już wypracowałeś na i7? :D

 

już mi się myśleć nie chce, głowa mnie od tego rozbolała i się z kalkulatorem nie rozstaję :D:D:D

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem calkiem fajne pamiatki :) oczywiscie z pomoca ludzi z forum :D https://www.memoryhouse.com/products/3281/F...GBPI-B/G.SKILL/ ponoc sa taktowane nawet na 2000 MHZ ale nie moge znalesc :( wiecie kiedy beda do kupienia w polsce??

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem calkiem fajne pamiatki :) oczywiscie z pomoca ludzi z forum :D https://www.memoryhouse.com/products/3281/F...GBPI-B/G.SKILL/ ponoc sa taktowane nawet na 2000 MHZ ale nie moge znalesc :( wiecie kiedy beda do kupienia w polsce??

Seria Pi od G.Skill-a cieszy się dobrymi wynikami w OC jak i ogólną, pochlebną opinią . Boję się tylko o cenę... Sam obecnie mam DDRII z tej serii , więc wróżę im dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria Pi od G.Skill-a cieszy się dobrymi wynikami w OC jak i ogólną, pochlebną opinią . Boję się tylko o cenę... Sam obecnie mam DDRII z tej serii , więc wróżę im dobrze...

chcialbym aby cena za 2x3GB taktowanych na 200MHZ nie przekroczyla 1100 :D :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym aby cena za 2x3GB taktowanych na 200MHZ nie przekroczyla 1100 :D :rolleyes:

taaa... czego ja bym nie chciał. Zpomnij! 1866 są droższe.

Niedługo będą dostępne pamięci G.Skill Perfect Storm. Cena pewnie zabije.

 

Wracając do tematu płyty.

Wczorajsze testy wykazały, że płyta jest kompletnie nieprzewidywalna przy bclk powyżej 190 nas biosie 5d. Trochę pomaga zmiana możnika na x19.

Trzeba czekać na nowy bios.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... czego ja bym nie chciał. Zpomnij! 1866 są droższe.

Niedługo będą dostępne pamięci G.Skill Perfect Storm. Cena pewnie zabije.

 

Wracając do tematu płyty.

Wczorajsze testy wykazały, że płyta jest kompletnie nieprzewidywalna przy bclk powyżej 190 nas biosie 5d. Trochę pomaga zmiana możnika na x19.

Trzeba czekać na nowy bios.

 

a moze ktos sie spotkal z czyms takim na tej plycie ze niewykrywa mu calej pamieci ?bo ja mam 3 x2gb a bios pokazuje tylko 4gb , moze byc to wina biosu czy czegos innego?prosze o pomoc bo nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem.mial ktos taki problem ze bios niewykrywa mu calej pamieci ?bo ja mam 3 x2gb a bios pokazuje tylko 4gb , moze byc to wina biosu czy czegos innego?prosze o pomoc bo nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi, chcialem kupic pamiec 3x2gb w jednym opakowani ujako komplet ale nie bylo wiec kupilem dwa komplety po 2x2gb i z tego wzielem 3 kosci i je wsadzilem i cos czuje ze to moze byc przyczyna bo takie triple channel sprzedawane w komplecie lepiej by sie spr. co o tym powiecie ?

Edytowane przez kicek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem.mial ktos taki problem ze bios niewykrywa mu calej pamieci ?bo ja mam 3 x2gb a bios pokazuje tylko 4gb , moze byc to wina biosu czy czegos innego?prosze o pomoc bo nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi, chcialem kupic pamiec 3x2gb w jednym opakowani ujako komplet ale nie bylo wiec kupilem dwa komplety po 2x2gb i z tego wzielem 3 kosci i je wsadzilem i cos czuje ze to moze byc przyczyna bo takie triple channel sprzedawane w komplecie lepiej by sie spr. co o tym powiecie ?

 

 

a jaki masz system??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...