Skocz do zawartości
Janekk

Asus P6T Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Ci, co czekają na premierę nowych procesorów intel Core i7, powinni także zwrócić uwagę na świeże płyty główne przeznaczone dla socketu 1366. Asus P6T Deluxe jest właśnie taką konstrukcją, przygotowaną na „ugoszczenie” Nahelma. Sercem Asus P6T Deluxe będzie dedykowany Core i7 chipset Intel X58. Urządzenie posiadać będzie 6 slotów obsługujących pamięci DDR3, podczas gdy trójkanałowy kontroler pamięci znajdzie się w procesorze. Płyta otrzyma wszystko co niezbędne do zbudowania kompletnego i wydajnego zestawu: trzy złącza PCI-Ex16, pojedyncze PCI-Ex1 oraz 2xPCI. Jednak najciekawszą wiadomością będzie zapewne możliwość uruchomienia AMD CrossFire lub Nvidia SLI! To wszystko ma być podobno możliwe na jednej płycie.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

tylko 16 faz zasilania-słabo :lol2: czekam na wersje 32 fazową,brakuje tak jeszcze z 20 kondów po prawej stronie socketu.

O ile to ma 16 faz , gdzies czytalem ze PWMy w tych nowych Asusach sa 4 fazowe , w grupach po 4 fazy.

 

PCI dodane na sile , przy 2 slotowej i tak nie da sie z tego skorzystac...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak najciekawszą wiadomością będzie zapewne możliwość uruchomienia AMD CrossFire lub Nvidia SLI! To wszystko ma być podobno możliwe na jednej płycie.

To już nie plotka a fakt X58 ma obsługiwać CF a Hub nforce 200 ma być montowany dodatkowo na płycie poprzez co będzie obsługa SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nowy standard będący powiększeniem ATX byłby super, jest już w sumie coś tego typu (Foxconn i płyta z 4 x PCI-E x16), ale żeby to dopracować i spopularyzować, przynajmniej w high-endzie. Wreszcie można by sensownie sloty ułożyć, bo jest z tym coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chetnie zobaczyl ta plytke "no golasa" coby sie dokladniej przyjrzec ile blokow po przesiadce na nowe dziscko intela trzeba bedzie zmienic :)

Z tego co widze jest szansa ze na mowy wleza stare bloki, na SB tez, tylko co z NB i tym mostkiem Nv? Jakos dziwnie przykrywa to wszystko firmowe chlodzenie...

Niestety na zwodowanie proca liczyc nie mozna z tego co juz wiem i trzeba bedzie szukac zapinek pod stare bloki...

 

EDIT:

Dokopalem sie jakichs fotek na XS i widze ze mostki jakos sie dam zwoduje, jednak z mofami nie bedzie tak wesolo, bo moje EK mosfet 3a wleza tylko od gornej strony mobo... od strony I/O trzeba bedzie niestety dokupic nowy...

 

Ciekaw jestem jak tam bedzie wygladac sprawa SATA 3.0 i USB 3.0 w tych mobaskach... niby pod koniec roku ma sie to pojawic, jak by jeszcze nowa wersje PCI-E zapowiedzieli to nie pozostaje nic innego jak odpuscic X58 i czekac na nieco nowsze dziecko...

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam że pod tym różowym radiatorem jest ten nforce więc z nim nie powinni być problemów ale nic wyższego nie wmontujesz bo grafika będzie wadzić

A zauważył ktoś nowe zabezpieczenia na slotach PCI-E

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszki danych o opcjach dostepnych w biosie zaczerpnietych z XS:

 

CPU Voltage:

Min = 0.85000V

Max = 2.10000V(*)

Standard = By CPU

Increment = 0.00625V

 

QPI/DRAM Core Voltage:

Min = 1.20000V

Max = 2.10000V(*)

Standard = 1.20000V

Increment = 0.00625V

 

ICH PCIE Voltage:

Min = 1.50V

Max = 1.80V

Standard = 1.50V

Increment = 0.10V

 

IOH PCIE Voltage:

Min = 1.50V

Max = 2.78V

Standard = 1.50V

Increment = 0.02V

 

ICH Voltage:

Min = 1.10V

Max = 1.40V

Standard = 1.10V

Increment = 0.10V

 

IOH Voltage:

Min = 1.10V

Max = 1.70V

Standard = 1.10V

Increment = 0.02V

 

DRAM Bus Voltage:

Min = 1.50V

Max = 2.46V

Standard = 1.50V

Increment = 0.02V

 

CPU PLL Voltage:

Min = 1.80V

Max = 2.50V

Standard = 1.80V

Increment = 0.02V

 

CPU Differential Amplitude:

700mV ~ 1000mV (100mV steps)

 

BCLK Frequency Valid input value:

100 - 500 Internal Base Clock (BCLK)

 

DRAM Timing Mode:

- 1N (It might accelerate DRAM performance)

- 2N / 3N (It might enhance DRAM overclocking ability)

Fota "Na golasa":

 

Dołączona grafika

 

Jakos ukladow NV jak w skulltrailu sie tam nie dopatrzylem, ale za to widac moj ulubiony znaczek VIA :)

 

I jeszcze link do newsa na hardwarezone

 

EDIT:

Na to wyglada ze sprawa SLI na X58 jest troszki watpliwa niestety... Na mobasku powyzej chipa NV200 jakos nie widac, a fudzilla donosi ze nVidia jakos za bardzo nie chce dac supportu intelowi na SLI w chipsecie, ani softwareowego wsparcia, wolal by raczej wcisnac mo swoje chipy...

 

It never will

 

Nvidia is pushing to sell its Nforce 200 chip to the motherboard vendors, but many have told us that Intel's reference design doesn't include support for Nvidia's SLI chip.

 

Intel wants to get the software support for SLI, and Nvidia insists on selling the Nforce 200 chip as a solution for SLI. This makes things awkward for motherboard manufacturers, as they are stuck in the middle of a nasty fight. The initial boards based on Intel’s X58 reference design won’t run SLI, they will run Crossfire; but motherboard manufacturers seem to have X58 boards with SLI Nforce 200 chip under design.

 

At this time there are no plans for Nvidia to make a Nehalem chipset and it doesn’t look that Intel is eager to share its Nehalem technology with Nvidia.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić ta płytę pod i7 920 "DO" Czy będzie to dobry wybór?Oczywiście będę podkręcał.Jest tak mało opini na forum o płytach i i7 920 :angry: Interesują mnie płyty tylko Asusa.Pomóżcie w wyborze bo jutro ,pojutrze trzeba zamawiać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić ta płytę pod i7 920 "DO" Czy będzie to dobry wybór?Oczywiście będę podkręcał.Jest tak mało opini na forum o płytach i i7 920 :angry: Interesują mnie płyty tylko Asusa.Pomóżcie w wyborze bo jutro ,pojutrze trzeba zamawiać :wink:

Czemu tylko ASUS-a ? też tak na początku myślałem ale różne recenzje przekonały mnie i chyba jednak wezmę DFI lub GA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić ta płytę pod i7 920 "DO" Czy będzie to dobry wybór?Oczywiście będę podkręcał.Jest tak mało opini na forum o płytach i i7 920 :angry: Interesują mnie płyty tylko Asusa.Pomóżcie w wyborze bo jutro ,pojutrze trzeba zamawiać :wink:

 

polecam posiadam ja od jakiegos miesiaca i do tego i 920 na standardowym chlodzeniu jest ok chipset troszeczek wyzej niz zwykle bp ma w stresie ok 42 ale to i tak nie jest zle temperatura mozna zawsze dorzucic jakies chlodzonko !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesuje mnie sprawa oc tej płyty,jak to wygląda?

nie wiem nie krecilem ale z tego co widzialem to jest bardzo podatna na krecenie tylko zmiana chlodzenia na procku, jakis wiatraczek lub woda na haet pipy i gotowe;-) z tego co wiem nie rozni sie on niczym od overclocerskiej wersji z palmem i tyle do tyej tez mozesz go dokupic ale po co?? wszystko i tak najlepiej robic w biosie tam jest jasna i prosta sprawa wszystko jak na dloni widac gdzie co i jak !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA136...DELUXE-1504.zip

 

1. Fixed the key may lag in BIOS setup when a Turbo Mode ratio was selected.

2. Supported EIST function when CPU ratio is in manual mode.

3. Adjusted max value of CPU ratio setting according to the number of cores active in BIOS setup.

4. Fixed setup item "CPU Ratio Setting" may disappear if down CPU ratio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie, tyle co moja dfi;), czas cos pogrzebac w biosie, i poprawic wynik, humor poprawia mi jedynie to ze moja jest w stanie tyle zrobic na mnozniku 21:) ale gratuluje wyniku na asusiku, to masz jakas najnowsza rev??:)

tu jest jeszcze coskik do poprawienia,z mnozniekiem nie sprawdzalem ale proc dosyc slaby,mysle ze 19 bedzie max,rev 1,stara,a moja dfi 223 i koniec,nadodatek nie umie sie sama wylanczac,jak robie zamykanie systemu dalej kreca sie wiatraki tylko monitor gasnie,chyba serwis,ahh te dfi Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuaaa, syto jak na płytkę stojącą teoretycznie poniżej poziomu RE2.

i nie mającą w nazwie EXTREME.

jakieś testy da się na tym bclk zrobić? czy tylko screen?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus p6t deluxe v1 byla moja 1-sza plyta pod i7. Max jakie mialem to BCLK = 212 ale dla starego c0 przy strasznym napieciu. Plyta generalnie dobra, byl kiedys temat na XS ze lepiej prowadzi pamieci od R2E. Poza tym grzeje sie chipset bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus p6t deluxe v1 byla moja 1-sza plyta pod i7. Max jakie mialem to BCLK = 212 ale dla starego c0 przy strasznym napieciu. Plyta generalnie dobra, byl kiedys temat na XS ze lepiej prowadzi pamieci od R2E. Poza tym grzeje sie chipset bardzo...

bardzo to dfi sie grzeje,u mnie przy katowaniu spokojnie reke na niej polozysz i chyba wiecej niz 55 stopbni nie widzialem nigdy,teraz na 4.1 mam 39,co do prob,im mam zimniej tym o jeden moze dwa podciagne,narazie spiekota do tego dochodzi gtx285 i xfi,dzwiek wyciagne a nad karta pomysle cos malego zeby tak nie pieklo,i moze 235-237 pyknie

 

jacek-pi robi na 232,tzn nie mam screena ale nastepnym razem moze zrobie,stabilnosc hmm raczej watpie, jak zmienie grafe to sie luknie

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moznaby zrobic ranking kto na ile wykrecil na max bclk na screen, i na max do przeliczenie spi 16m, zrobiloby sie nam ciekawe zestawienie, moglibysmy porownac wyniki na c0 i d0 na tej samej mobo, rozne rewizje mobo, i pare innych, oczywiscie mialoby to tylko walory testowe typu kto pokaze wieksze bclk, ale mozna sprobowac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moznaby zrobic ranking kto na ile wykrecil na max bclk na screen, i na max do przeliczenie spi 16m, zrobiloby sie nam ciekawe zestawienie, moglibysmy porownac wyniki na c0 i d0 na tej samej mobo, rozne rewizje mobo, i pare innych, oczywiscie mialoby to tylko walory testowe typu kto pokaze wieksze bclk, ale mozna sprobowac:)

hmm,mam c0 na stanie,ale odpada w przedbiegach z 215bclk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie maax, jak to mówi jeden z naszych sympatycznych kolegów nie pier*****sz się w tańcu :wink:

 

Widzę ze musze do Ciebie wpaść z GF 6600 to zrobimy z 250 BLCK :lol2: Hehehehe

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...