Skocz do zawartości
Janekk

Foxconn Renaissance / Bloodrage

Rekomendowane odpowiedzi

Producenci płyt głównych powoli przygotowują się do rozpoczęcia sprzedaży płyt głównych z chipsetem X58 Intela. Serwis Tomshardware.tw udostępnił zdjęcia płyty firmy Foxconn i samego chipsetu X58.

 

Na płycie znajduje się mostek północny Intel X58 oraz południowy ICH10R i nowa podstawka LGA1366 (dla procesorów z rdzeniem Bloomfield). Produkt Foxconna ma sześć slotów pamięci RAM typu DDR3-1066/1333, w których osadzone moduły mogą pracować w trybie Triple Channel.

 

Dodatkowo płytę zaopatrzono w cztery sloty PCI Express x16 (dwa 2.0 i dwa 1.0), dzięki czemu możliwe jest osadzenie w nich kart graficznych ATI Radeon HD, połączonych w systemie CrossFireX.

 

Ponadto płyta ma wbudowany kontroler dźwięku HD Audio 7.1, sieci przewodowych 1,0 Gb/s (LAN) i sześć portów Serial ATA 3,0 Gb/s.

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

# Supports the newest Intel® CoreTM i7 and CoreTM i7 Extreme (Bloomfield) processors, Socket T (LGA1366)

# Supports QPI 6.4GT/S

# Triple DDR3 1600(**oc)/1333/1066x 6 DIMMs, Max. 24GB

# 4* PCIe2.0 x16, 1* PCIe2.0 x1, 1* PCI

# 1* ATA133, 2* 1394a, 6* SATA II, 2* eSATA 2*SAS

# Harp Audio daughter Card with 6 audio jacks,CD-in and Front audio integrated, with 110dB SNR

# Gigabit LAN by Broadcom®5786

# 12 USB 2.0 ports

 

Bloodrage

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

* Supports the newest Intel® Core TM i7 and CoreTM i7 Extreme (Bloomfield) processors, Socket T (LGA1366)

* Supports QPI 6.4GT/S

* Triple DDR3 1800(**oc)/1600/1333x 3 DIMMs, Max. 12GB

* 4* PCIe2.0 x16, 1* PCIe2.0 x1, 1* PCI

* 1* ATA133, 2* 1394a, 6* SATA II, 2* eSATA 2*SAS

* SONAR X-Fi audio card, Realtek® ALC889, 7.1 channel Audio

* Dual Gigabit LAN support teaming function by Realtek® 8111C

* 12 USB 2.0 ports

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche beznadziejne usytuowanie złaczy SATA. przypuscmy ze ktos da dwie karty w SLI GTX 280. nie wiem czy mial by jakis dostęp do tego.... :| poza tym calkiem sporo miejsca :) na pewno duzy Plus za sporą przestrzeń miedzy złączami PCI-E 2.0 :)

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jako ze wciaz kompletuje swoj zestaw w myslach...jako ze postanowilem dokonac zakupu po sesji...hm plyta jest swietna no ale raz nie wiadomo kiedy dotrze a i cena bedzie kosmiczna dlatego jednak sklaniam sie ku dfi x58:) acena nie poraza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeh taką mam przypadłość, że jak coś mnie zauroczy to chcę to mieć <_< a Bloodrage to właśnie uczynił.

 

P.S. właśnie otrzymałem linka od naszego forumowicza, że płyta pojawiła się w DDR2.pl. Zamówiłem, ciekawe jak długo przyjdzie mi czekać :( Cierpliwość nie jest moją mocną stroną.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymiękłem i już zamówiłem. Teraz tylko czekać aż się pojawi :wacko: :ploom: :blink: Ciekaw jestem bardzo czy się zawiodę czy okaże się strzałem w 10-tkę.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta przereklamowana totalnie, tak samo jak BlackOPS. I jezeli myslicie, ze Opson obiektywnie testuje plyty Foxconna, to jestescie w wielkim bledzie.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma takiej tragedii ryba. Na XS całkiem przyzwoicie sobie poczynają na tej płycie. To prawda, że mankamentem jest dobór kompatybilnego RAMu i dość niedopracowany BIOS ale dajmy jej szansę :) Chłopcy z Foxconn'a się starają i moim zdaniem wydali najładniejszą płytę dostępną na rynku o całkiem przyzwoitych możliwościach.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma takiej tragedii ryba. Na XS całkiem przyzwoicie sobie poczynają na tej płycie. To prawda, że mankamentem jest dobór kompatybilnego RAMu i dość niedopracowany BIOS ale dajmy jej szansę :) Chłopcy z Foxconn'a się starają i moim zdaniem wydali najładniejszą płytę dostępną na rynku o całkiem przyzwoitych możliwościach.

Widac, ze polityka inzynierow BIOSu nie zmienila sie od czasow zwolnienia Shamino. Gdyby ta plyta byla taka super jak mowicie, to "czolowka" by jej uzywala, a nie innych plyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze polityka inzynierow BIOSu nie zmienila sie od czasow zwolnienia Shamino. Gdyby ta plyta byla taka super jak mowicie, to "czolowka" by jej uzywala, a nie innych plyt.

A co DFI ut X58 lepsza?

tej płyty praktycznie nie ma

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdą się tacy co będą na każdą narzekać. Myślę, że w głównej mierze zależy to od doboru podzespołów i odrobiny szczęścia. Jak coś będzie kompatybilne to będzie się nieźle kręcić. Można poczytać na forum ASUSa ile ludzi narzeka na ich płyty i ma mnóstwo problemów. Ja mam RE i jak do tej pory problemów w ogóle nie miałem - jeśli chodzi o kompatybilność. Nie zajmuję się ekstremalnym O/C bardziej lajtowo podchodzę do tematu ale lubię jak wszystko cacy działa. Myślę, że jeśli chodzi o X58 to nic nie jest jeszcze super stabilne i w ogóle najlepsze. Trzeba dać szansę producentom i uzbroić się w cierpliwość. To stosunkowo nowa platforma i jeszcze wszystko przed nami. Ale się wyżarłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta przereklamowana totalnie, tak samo jak BlackOPS. I jezeli myslicie, ze Opson obiektywnie testuje plyty Foxconna, to jestescie w wielkim bledzie.

Kurna Opson przekupiony przez Foxconna - to ja juz nie czytam zadnych recek. Sam bede testowal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale egielda ma chyba najgorsze testy plyt głownych od dluzszego czasu - ja bym sie nimi nie sugerował.

 

W temacie lepszosci plyt X58:

T3eH8 > EVGA > R2E > EX58-EXTREME/Bloodrage > reszta

 

Jednak niedlugo wszystko moze sie zmienic za sprawą nowego steppingu X58, zwanego B3 ;) o prockach D0 nie wspominajac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta przereklamowana totalnie, tak samo jak BlackOPS. I jezeli myslicie, ze Opson obiektywnie testuje plyty Foxconna, to jestescie w wielkim bledzie.

Konkrety panie konkrety, co Ci nie pasuje w tej płycie... Bo wypowiadasz sie tak jakbyś ją testował już

 

Co jak co, ale egielda ma chyba najgorsze testy plyt głownych od dluzszego czasu - ja bym sie nimi nie sugerował.

 

W temacie lepszosci plyt X58:

T3eH8 > EVGA > R2E > EX58-EXTREME/Bloodrage > reszta

To samo do Ciebie, konkrety chłopie a potem dogaduj :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo do Ciebie, konkrety chłopie a potem dogaduj :angry:

Bloodrage - niskie bclk w porownaniu z konkurencją, jeszcze nizsze z wysokim mnoznikiem, problemy na niektorych sztukach z TDP-Bug, niskie mhz procka w porównaniu do innych plyt na identycznych ustawieniach, etc

Testy na egiełdzie - chociazby sławny test P5K z werdyktem 'nie do oc', podczas gdy rekordy swiata w spi były ustanowione wlasnie na tej płycie, niemozliwosc uzyskania fsb 500mhz na plytach robiacych 600mhz, test pamieci D9GMH na ramie nie-D9GMH, etc ;)

 

Wiele tego, ale inni wiedza lepiej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy na egiełdzie - chociazby sławny test P5K z werdyktem 'nie do oc', podczas gdy rekordy swiata w spi były ustanowione wlasnie na tej płycie, niemozliwosc uzyskania fsb 500mhz na plytach robiacych 600mhz, test pamieci D9GMH na ramie nie-D9GMH, etc ;)

 

Wiele tego, ale inni wiedza lepiej :rolleyes:

Człowieku, ja robię testy dla ludzi a nie dla ExtremeOC. Mnie nie interesuje ile płyta zrobi jednorazowo z modami, ja oceniam tyle na ile jest w stanie codziennie chodzić bez modyfikacji. Czy to rozumiesz ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...