Skocz do zawartości
Janekk

Foxconn Renaissance / Bloodrage

Rekomendowane odpowiedzi

Bloodrage - niskie bclk w porownaniu z konkurencją, jeszcze nizsze z wysokim mnoznikiem, problemy na niektorych sztukach z TDP-Bug, niskie mhz procka w porównaniu do innych plyt na identycznych ustawieniach, etc

A że tak zapytam - skąd wiesz. Testowałeś to na własnym sprzęcie? Bo ja tak, i wcale nie było tak źle jak mówisz, wręcz przeciwnie

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja robię testy dla ludzi a nie dla ExtremeOC. Mnie nie interesuje ile płyta zrobi jednorazowo z modami, ja oceniam tyle na ile jest w stanie codziennie chodzić bez modyfikacji. Czy to rozumiesz ? :wink:

Od płyty za 1500zł, z założenia przeznaczonej do podkręcania na troszke wyzszym poziomie niz zmiana fsb, w dodatku tak zachwalanej w teście jako ideał do OC, powinno się sporo wymagać. Jej raczej nie kupuje Kowalski, a ktos kto wykorzysta te kontenery na mostek, punkty pomiaru napięć, oddzielną fazę na każdy dimm czy 2.5v na procesorze.

 

A że tak zapytam - skąd wiesz. Testowałeś to na własnym sprzęcie? Bo ja tak, i wcale nie było tak źle jak mówisz, wręcz przeciwnie

Skoro testowałeś, to pochwal się jakie konkretnie wyniki można na niej uzyskać, szczegolnie w odniesieniu do innych płyt. Mysle, ze wiele osob jest zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodrage - niskie bclk w porownaniu z konkurencją, jeszcze nizsze z wysokim mnoznikiem, problemy na niektorych sztukach z TDP-Bug, niskie mhz procka w porównaniu do innych plyt na identycznych ustawieniach, etc

Nie testowaliśmy eVGA ani też DFI, więc nie mamy porównania, ale zarówno Gigabyte, jak i MSI, które mieliśmy zrobiły mniejszy BCLK od tego Foxconna.

"Podkręcanie z wysokim mnożnikiem" - jeśli masz na myśli większy niż domyślnie ma 920 czy 940, to jakie to ma znaczenie dla końcowego użytkownika? No chyba, że sugerujesz spore zapinteresowanie wersją Extreme Edition za 4800 złotych. Osobną sprawą jest to, że posiadany przez nas procesor Core i7 920 wykręciliśmy na 4100 MHz przy napięciu 1,5V, czego nie udało się nam ani na oryginalnym Intelu, ani na MSI ani na Gigabyte. Tam do uzyskania 4000 MHz potrzebowaliśmy ponad 1,45V. Foxconn potrzebował nie wyższego napięcia.

Jeśli więc foxconn nie potrafi utrzymac napięcia w okolicach 1,8-1,9V, to wybacz ale nie sprawdzamy płyt pod kątem kręcenia ich na azocie czy freonie.

 

Testy na egiełdzie - chociazby sławny test P5K z werdyktem 'nie do oc', podczas gdy rekordy swiata w spi były ustanowione wlasnie na tej płycie,

I co w związku z tym, że na tej płycie uzyskiwało się rekordy w SuperPI? Napisaliśmy:

 

Przy użyciu procesora Core 2 Duo E6320 udało nam się go podkręcić do wartości 555 x 7 = 3885 MHz. Niestety układ zasilający procesor cechował się bardzo sporym (rzędu 0,05V) spadkiem napięcia przy obciążeniu, co z pewnością nie służy stabilności. Także napięcie podane na procesor było niższe w stosunku do ustawionego o całkiem sporą wartość (około 0,1V). Tak czy inaczej kres stabilności naszego procesora został osiągnięty.

 

Procesor Core 2 Duo E6750 udało nam się podkręcić do wartości 465 x 8 = 3720 MHz przy napięciu 1,7V (BIOS) również jest to jego maksimum. Obniżając mnożnik do wartości 7 uzyskaliśmy FSB na poziomie 485 MHz – podobna wartość jak w konkurencyjnych płytach.

Płyta uzyskała więc maksymalne wartości możliwe dla posiadanych przez nas procesorów, zatem możliwe jest uzyskanie wysokich rezultatów FSB, ale...

 

Często przy wysokich wartościach FSB płycie zdarzało się budzić w bezpiecznych ustawieniach, mimo że podkręcone działały w 100% stabilnie. Niestety nie świadczy to o niej dobrze – i raczej nie powinny się nią interesować zwolennicy overclockingu. Bo możliwości w BIOSie to jedno, a realne osiągi to drugie…

stąd wzięła się ocena "nie do o/c", bo do benchmarkowania się owszem nadaje, ale nie do codziennego użytku na ustawieniach O/C. Rozróżniasz to w ogóle?

 

 

niemozliwosc uzyskania fsb 500mhz na plytach robiacych 600mhz

Konkret proszę.

 

, test pamieci D9GMH na ramie nie-D9GMH, etc ;)

Używane przez nas pamięci GoodRAM PRO wyposażone były właśnie w te kostki, więc?

 

 

Wiele tego, ale inni wiedza lepiej :rolleyes:

Jeszcze raz: czy odróżniasz możliwości płyty w zakresie overclockingu do codziennych zastosowań od benchingu na potrzeby bicia rekordów? Większośc płyt Asusa, które Ryba używał do bicia rekordów były modowane - czy mamy pod tym kątem oceniać płyty główne? Nie sądzę. Grupa osób, ktora moduje płyty główne doskonale wie co kupić i dla nich przeznaczone są często inne płyty, niż te które są dobre do codziennego użytkowania.

 

 

Chciałbym jeszcze się wypowiedzieć na temat zarzutów odnośnie rzekomej stronniczości naszych recenzji płyt głównych Foxconna. W przypadku Foxconna, podobnie jak Abita (już nie z wiadomych przyczyn) oraz MSI (zresztą z Asusem też swego czasu) współpracujemy bezpośrednio z inżynierami projektującymi płyty / BIOSy przy poprawianiu kolejnych edycji. Bardzo często byliśmy pierwszą redakcją w Polsce, która dostawała płyty główne na testy i zgłaszaliśmy uwagi dotyczące BIOSu. Zdarzało się, że przerabialiśmy kilkanaście BIOSów zgłaszając kolejne uwagi aż uzyskaliśmy satysfakcjonującą nas wersję. Taka współpraca daje wymierne korzyści dla końcowych użytkowników, bo dzięki temu kupujecie lepiej dopracoway produkt i nie trzeba już czekac na kolejne edycje BIOSów z nadzieją na poprawę.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek. By kogoś oskarżać o stronniczość lub przekupstwo trzeba mieć dowody. Przypominam o sankcjach prawnych jakie niosą niepoparte oskarżenia zgłoszone z powództwa cywilnego. Edycja postów nic nie da, w logach informacje pozostają. Dowiedziałem się dzisiaj, że ciągnięcie dalej takiej polityki pieniaczy tak się właśnie skończy. Ja tylko kilku tu ostrzegam bo przyszła masa raportów i nie będzie przebacz jak to się powtórzy. Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wkoncu dobry jest ten blodrage czy nie bo juz teraz niewiem

 

 

zastanawiam sie nad dfi ut , asusem re2 i wlasnie foxconnem, chce najlepsza plyte pod I7 do powietrza a w niedalekiej przyszlosci pod WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przeprosić za oskarżenie redaktora egielda.com.pl występującego na tym forum jako: Opson6667 oraz firmę Foxconn za bezpodstawne oskarżenie o przekupienie artykułu i stronniczości redaktorów testujących. W swojej wypowiedzi nie reprezentowałem stanowiska redakcji PurePC.pl lecz tylko i wyłącznie swoje przemyślenia. Przepraszam za moje słowa, które mogły przyczynić się do utraty wiarygodności firm Foxconn i Egielda.com.pl oraz mogły narazić redakcje PurePC.pl na straty materialne.

 

Z poważaniem

Marcin Rywak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Bloodrage'a ale ani widu ani słychu. Już miał być i lipa !!! W weekend będę miał R2E i zobaczę jak to będzie u mnie pracowało. Nie nastawiam się na żaden extreme ale ciekaw jestem co uda mi się wydusić z tej płytki. Chętnie podzielę się wrażeniami jak już Foxconn wpadnie w łapska.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale 2 min prime o niczym nie świadczy...

Puść na troszke dłużej z godzinę i bedzie co pokazywać, a i batch by się przydał najlepiej zdjęcie z boxika :)

Ale i tak widać, że xeon strasznie gorący 2 min i juz takie temp prawdopodobnie po pół godzinnym obciążeniu będzie z 80 stopni na jajku.

Pomęcz tego xeonka troszke a nie taki lajcik :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej sprawdzenie kompatybilność proc +mobas

poważniejsze testy może dziś vtt 1,26

Czyli śmiem sądzić ze powyższe ustawienia napięcia były ustawione przypadkowo - tzn da się zmniejszyć napiecia do tych 4,0 GHz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba powalczyć

Moje najnowsze wypociny,chyba nie jest najgorzej :damage_wall:

Bios - G21

Chlodzenie - ProlimatechMegahalems + 1 wentyl NoiseBlocker M12-P

Vcore - 1.232v

CPU_VTT - 1.200v

QPI_PLL - 1.828v

 

Dołączona grafika

Edytowane przez czarnymax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 powiedz mi jaka masz grafike?? i ewentualnie czy u Ciebie na płycie ejst taka możliwość zeby założyć inne chodzenie na mostki?? ( mam radeona hd4870x2 i boje sie ze przy jego dlugosci moge nie miec tam miejsca :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przydała by się fachowa pomoc. Bios G25 powoduje maksymalna destabilizację systemu, a próba wgrania starszego biosu spod windy nic nie daje - wali blue screenem. Jeśli ktoś ma pomysł na inne wgrywanie biosu to proszę o pomocną dłoń.

Jeśli to możliwe to najlepiej na GG 6956619. Jeśli nie to piszcie na forum.

 

P.S. przydało by się jak najszybciej...

 

Ok, dałem sobie radę.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze troszkę się pomęczyłem z tą płytą dzisiaj.

Nie miałem swego czasu ochoty jakoś na jakiekolwiek oc, ale przełamałem się i delikatnie porobiłem oc do benchów.

Ogranicza mnie chłodzenie - w mym przypadku to scythe ninja rev. A.

 

Taki ot bench na Foxie:

 

post-146712-1244794868_thumb.jpg

 

Postaram się coś jeszcze pocisnąć, ale nie wiem kiedy znów najdzie mnie ochota :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...