Skocz do zawartości
kuba295

Jak Rozdzielić Sygnał Internetu Na 2 Komputery

Rekomendowane odpowiedzi

1 . Sposób - Udostępnienie połączenia internetowego w Win XP .

 

Jak to zrobić masz tutaj

 

 

Do tego komputer z którego będziesz udostępniał net musi mieć drugą kartę sieciową .

 

Kupujesz do tego kabel UTP ( wtyczki założą ci w sklepie ) oraz kartę sieciową .

 

Wkładach kartę do drugiego kompa i podłączasz kabel sieciowy .

 

Ten sposób jest najtańszy - kupujesz tylko 1-2 karty sieciowe i kawałek kabla .

 

Reszta to już sprawa konfiguracji tego na kompach

 

Wadą tego rozwiązania jest to że komputer Host musi być cały czas włączony ( tak długo jak długo chcesz mieć neta na drugim kompie ) .

 

Inny sposób to kupno routera i switcha .

 

Modem podłączasz kablem do routera , konfigurujesz go ( w tym już ci nie pomogę ) , łączysz kolejnym kablem ze switchem , a do switcha podłączasz te 2 kompy .

 

Do tego tak samo dochodzi konfiguracja , jak ustawisz na routerze aby IP było przydzielane przez DHCP to odpada ci konfiguracja kompów , same wykryją parametry sieci .

 

Wadą tego rozwiązania jest koszt- musisz kupić router i switch .

 

Zaletą że kompy nie muszą być aktywne 24 h/ dobę .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie co ty za herezje wypisujesz, router i switch? Po co? Kupujesz router ADSL-owy (zakladam ze to neostrada), podlaczasz do niego kabel z internetem, do gniazdek Ethernet (badz bezprzewodowo) podlaczasz kompy do routera i pozostaje konfiguracja tegoz urzadzenia, ktora praktycznie ogranicza sie w tych czasach do podania nazwy uzytkownika i hasla, jak skonfigurowac router pod dana usluge i jaki router kupic znajdziesz na forum

Edytowane przez szef182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Linksys WAG200G, i tylko jeden problem.

Podłączyłem skonfigurowałem , pod jednym gniazdkiem telefonicznym mam podpięty telefon(jest tam rozdzielacz), jak miałem Sagema f@st 800 to telefon był przez mikrofiltr podłączony. Teraz aby się połączyć musiałem wyciągnąć mikrofiltr. Tylko mam jeszcze w domu drugi telefon, który jest przez mikrofiltr podłączony. I tak odbierając telefon ten przy routerze sa szumy i nic nie da się zrozumieć. W tym z mikrofiltrem jest OK. Tylko teraz tak jak podłącze mikrofilt do telefonu koło routera no to router sie nie połączy :/ Coś mi się wydaje że źle skonfigurowałem VCPI czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się łączy z internetem to na pewno skonfigurowałeś dobrze.

 

Przy każdym telefonie musi być filtr, inaczej będą szumy. Masz gniazdo, tam rozdzielacz na 2 kable i co jak przed kablem do telefonu jest mikrofiltr to się router nie łączy ? Raczej niemożliwe, skoro przedtem z sagem'em nie miałeś problemów to i teraz ich być nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...