Skocz do zawartości
Spentany

wiertla do metali kolorowych

Rekomendowane odpowiedzi

strasznie trudne pytanie.

 

idzi do castoramy, praktikera, obi albo leroy merlin

i napewno kupisz. albo do pierwszego lepszego sklepu

z mat budowlanymi.

jak bedziesz kupowal to kup sobie troche drozsze a nie bedziesz

zalowal. warto poswiecic te 2 piva i miec lepsze wiertelko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na dobre wiertlo dal nawet z 10 browarow (w normalnej cenie czyli ok 2,2zl) zeby potem nie przeklinac i wyciagac zlamanego wiertla

 

juz raz zlamamy mi sie 2 wiertla 4mm w miedzi ale jakos udalo mi sie resztki wyciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No offence , ale ..........

Umiejetnosc lamania wiertel , wiaze sie nierozerwalnie z brakiem znajomosci zasad wiercenia w metalach kolorowych.

Nalezy wiercic po "troszku" czyli co chwile wyciagac wiertlo, zeby wior nie kleil i nie zakleszczal wiertla, warto tez je smarowac , zazwyczaj uzywalem do tego emulsji od tokarzy, ale da sie tez zwyklym olejem maszynowym ponoc.

Moze to smiesznie brzmi, ale naprawde ulatwia wiercenie, zwlaszcza w miedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie trudne pytanie.

 

idzi do castoramy, praktikera, obi albo leroy merlin

i napewno kupisz. albo do pierwszego lepszego sklepu

z mat budowlanymi. 

jak bedziesz kupowal to kup sobie troche drozsze a nie bedziesz

zalowal. warto poswiecic te 2 piva i miec lepsze wiertelko :P

no niby nie trudne ale jak sie w siebie w miescie pytalem po sklepach to tylko geby rozdziabiali :( niedlogo bede we Wroc. wiec wole nie miec takich bajerow - dlatego pytam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie reed 

ale jak sie wierci wiertlami od ruskich to nawet smarowanie nic nie da

RaF , nie narzekaj tak na ruskich, w sumie ja sie malo tym bawie, raczej moj ojciec, ale z tego co slysze od niego i wielu innych, ruska stal narzedziowa jest zajebista, ojciec nachwalic sie nie moze ruskich frezow, zwlaszcza ze mozna je kupic od cyca co sie zabardzo nie zna na tym co sprzedaje, doslownie za grosze, przebicie w dol czasem jest 20 krotne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie reed 

ale jak sie wierci wiertlami od ruskich to nawet smarowanie nic nie da

RaF , nie narzekaj tak na ruskich, w sumie ja sie malo tym bawie, raczej moj ojciec, ale z tego co slysze od niego i wielu innych, ruska stal narzedziowa jest zajebista, ojciec nachwalic sie nie moze ruskich frezow, zwlaszcza ze mozna je kupic od cyca co sie zabardzo nie zna na tym co sprzedaje, doslownie za grosze, przebicie w dol czasem jest 20 krotne :D

potwierdzam, i to nie tylko jesli chodzi chodzi o narzedzia wiernicze, faktycznie niektore rzeczy z tamtej strony bugu sa nie do zajezdzenia ... i prawie za darmo jak sie dobrze poszuka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie reed 

ale jak sie wierci wiertlami od ruskich to nawet smarowanie nic nie da

RaF , nie narzekaj tak na ruskich, w sumie ja sie malo tym bawie, raczej moj ojciec, ale z tego co slysze od niego i wielu innych, ruska stal narzedziowa jest zajebista, ojciec nachwalic sie nie moze ruskich frezow, zwlaszcza ze mozna je kupic od cyca co sie zabardzo nie zna na tym co sprzedaje, doslownie za grosze, przebicie w dol czasem jest 20 krotne :D

potwierdzam, i to nie tylko jesli chodzi chodzi o narzedzia wiernicze, faktycznie niektore rzeczy z tamtej strony bugu sa nie do zajezdzenia ... i prawie za darmo jak sie dobrze poszuka ...

Na przyklad nowka alternator BOSH do audicy za 45 zl :lol: :lol: :lol:

Zeby bylo smieszniej baksko nie dosc ze bylo chamskie, to jeszcze nie wiedzialo co to jest, ojciec zrobil jej w koncu "przysluge" i kupil ten "badziew" 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...