Skocz do zawartości
Tresbien

Przy Zakupie Warto By Kompa Zlozyli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem kupic nowy komputer. Bede zamawial na esc.pl. Czy warto dac im do zlozenia calosc (plyta z procem, ram etc.) Czy lepiej niech wysla wszystko osobno w pudelkach i samemu zlozyc ? Nigdy nie skladalem, ale otworzylbym jakis poradnik na necie i dalbym sobie rade, nauczylbym sie, wiedzialbym, ze wszystko jest ok. A w sklepie mogą mi zlozyc na pale i cos uszkodzic. Jaka jest Wasza opinia

Prosze o wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o esc.pl to możesz im zaufać, za dobrą renomę mają żeby robić coś na "pałe"

no wlasnie, sklep jest powazany na rynku.

pozatym oni skladają kompy codziennie wiec na pewno lepiej zlożą niż jakbym sam mial skladac. A puste pudelka wysla mi razem z kompem, zeby w razie gwarancji moc odeslac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, sklep jest powazany na rynku.

pozatym oni skladają kompy codziennie wiec na pewno lepiej zlożą niż jakbym sam mial skladac. A puste pudelka wysla mi razem z kompem, zeby w razie gwarancji moc odeslac ?

Nie sądze żeby Ci odesłali wszystkie pudełka, ale może :D a co do składania kompa to jeżeli nie masz bladego pojęcia lepiej żeby oni Ci złożyli bo np dla mnie składanie kompa to przyjemność i wole sam sobie złozyc itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby Ci odesłali wszystkie pudełka, ale może :D a co do składania kompa to jeżeli nie masz bladego pojęcia lepiej żeby oni Ci złożyli bo np dla mnie składanie kompa to przyjemność i wole sam sobie złozyc itp.

Dla mnie to tez duza przyjemnosc i przy sladaniu kompa nauczylbym sie :) Na necie poszukalbym jak sie sklada i dalbym sobie rade. Troszke samodzielnosci zawsze sie przyda. Pozatym mialbym dużą satysfakcje, ze sam zlozylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialem kupic nowy komputer. Bede zamawial na esc.pl. Czy warto dac im do zlozenia calosc (plyta z procem, ram etc.) Czy lepiej niech wysla wszystko osobno w pudelkach i samemu zlozyc ? Nigdy nie skladalem, ale otworzylbym jakis poradnik na necie i dalbym sobie rade, nauczylbym sie, wiedzialbym, ze wszystko jest ok. A w sklepie mogą mi zlozyc na pale i cos uszkodzic. Jaka jest Wasza opinia

Prosze o wsparcie

O sklep bym sie nie martwil a o transport!

Zlozyc moga zlozyc, ale przy ciezkiej grafie/ciezkim chlodzeniu CPU z buda trza jak z jajakiem sie obchodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by była pewność, że wszystko będzie "leżeć" na tym boku, gdzie zazwyczaj nie ma wentylatorów w obudowie czyli na prawej stronie obudowy to wsio powinno być ok. Może niech się ktoś wypowie, kto kupował gotowca z cieżkim wentylem na procku czy sie cos w transporcie nie powyginało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo doświadczeń co do wysyłki kompów kurierami różnych firm, jednak zawsze były to kompy ze standardowymi coolerami i nic nie odpadło. Z moich doświadczeń wynika, że nikt nawet nie spojrzy (podczas transportu), który to bok, czy leży czy stoi. Może się zdarzyć że ktoś na jakiejś sortowni paczek rzuci kompem, albo komp się przewróci, i też nikt nad nim nie będzie płakał (oprócz odbiorcy). Mnie zdarzały się powyginane obudowy (delikatnie), ale większych uszkodzeń nie było. Widziałem co prawda kompa przebitego wózkiem widłowym ale to przy masówce, podczas załadunku w fabryce.

Ogólnie polecam rozpakować przy odbiorze i sprawdzić czy nie widać oznak uszkodzenia.

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo doświadczeń co do wysyłki kompów kurierami różnych firm, jednak zawsze były to kompy ze standardowymi coolerami i nic nie odpadło. Z moich doświadczeń wynika, że nikt nawet nie spojrzy (podczas transportu), który to bok, czy leży czy stoi. Może się zdarzyć że ktoś na jakiejś sortowni paczek rzuci kompem, albo komp się przewróci, i też nikt nad nim nie będzie płakał (oprócz odbiorcy). Mnie zdarzały się powyginane obudowy (delikatnie), ale większych uszkodzeń nie było. Widziałem co prawda kompa przebitego wózkiem widłowym ale to przy masówce, podczas załadunku w fabryce.

Ogólnie polecam rozpakować przy odbiorze i sprawdzić czy nie widać oznak uszkodzenia.

wlasnie boje sie o wysylke, ze cos sie uszkodzi. Jak wysla kazda czesc w pudelku to chyba bedzie bezpieczniej a potem sprobuje to zlozyc z Wasza pomoca:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie boje sie o wysylke, ze cos sie uszkodzi. Jak wysla kazda czesc w pudelku to chyba bedzie bezpieczniej a potem sprobuje to zlozyc z Wasza pomoca:-)

Dokładnie! Pamiętam jak ktoś mądry na forum (jeszcze za czasów tweak.pl) miał w opisie. Że doświadczenie z komputerami rośnie wprost proporcjonalnie do zniszczonego sprzętu. <joke> Więc jak sam nie zrobisz to się nie nauczysz. Jedyne co mogę od razu powiedzieć to uważać jak się nakłada pastę na procka oraz na zmniejszenie wszelkich możliwych indukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Pamiętam jak ktoś mądry na forum (jeszcze za czasów tweak.pl) miał w opisie. Że doświadczenie z komputerami rośnie wprost proporcjonalnie do zniszczonego sprzętu. <joke> Więc jak sam nie zrobisz to się nie nauczysz. Jedyne co mogę od razu powiedzieć to uważać jak się nakłada pastę na procka oraz na zmniejszenie wszelkich możliwych indukcji.

zmniejszenie indukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea skladania nie zmienila sie od dluzszego czasu wiec :arrow: http://www.tomshardware.pl/howto/20020904/index.html.

Montaz boxa na Intelu :arrow: http://www.intel.com/cd/channel/reseller/a.../eng/100617.htm niech ktos poda do AM2 [;

Do tego jeszcze kilka tematow z forum ( opcja szukaj ), przeczytanie przynajmniej pobieznie instrukcji od plyty i zabawa w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega całkiem niedawno sie naciął zamawiając złożony zestaw właśnie tam - w obudowie btx przykrecili mu zasilacz na górze wiatraczkiem do blachy... poza tym wszystko było w porządku

poza tym pracuję w firmie logistycznej i wiem jak kurierzy się obchodzą z niektórymi paczkami, dlatego szczerze polecam poświęcić godzinkę czasu i samemu złożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega całkiem niedawno sie naciął zamawiając złożony zestaw właśnie tam - w obudowie btx przykrecili mu zasilacz na górze wiatraczkiem do blachy... poza tym wszystko było w porządku

poza tym pracuję w firmie logistycznej i wiem jak kurierzy się obchodzą z niektórymi paczkami, dlatego szczerze polecam poświęcić godzinkę czasu i samemu złożyć

dziekuje Wam za wypowiedzi oraz Orgiuszowi za linki.

 

Czy mozecie mi jeszcze powiedziec o redukcji indukcji, ktos tak wyzej napisal i nie wiem jak to zrobic? Chodzi o rozmagnetyzowanie sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady

montaż jakiegokolwiek coolera boxowego czy to intel czy amd nie przysparza problemów, pasta jest już umieszczona pod radiatorem więc luz

jak będziesz coś składał na s775 to popatrz tylko czy wszystkie kołki montażowe dobrze się zatrzasnęły od spodu płyty ->

aha nie dotykaj paluchami gniazda socketu

podociskaj wszystko ładnie, uporządkuj kable, nie zostawiaj w środku śrubek luzem albo czegoś co mogłoby zrobić zwarcie między mobo a budą, umiejętnie dopasuj śrubki do poszczególnych elementów, prawidłowo wepnij kabelki od usb czy audio, to chyba wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wam za wypowiedzi oraz Sergiuszowi za linki.

 

Czy mozecie mi jeszcze powiedziec o redukcji indukcji, ktos tak wyzej napisal i nie wiem jak to zrobic? Chodzi o rozmagnetyzowanie sie?

Popraw bo 2 letni ban wpadnie^^

 

A co do pytania

Elektrostatyka#Elektryzowanie_przez_indukcj.C4.99

 

Jednym slowem musisz zadbac o to (uziemic sie/pozbyc ladunkow) aby w momencie dotykania elementow kompa nie przeskoczyl żaden ladunek na np pamięć:)

Pamietam u qmpla zimą w swetrze grzebaliśmy w pc...bylo gorąco, sciagam pulower a potem na plyte przeskoczyl taki ladny "pyk", cudem nic się nie stalo..(cudem bo nie pamietam ile taka iskierka posiada V ale napewno więcej niz w gniazdku:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przypomnij ludziom z esc jezeli bedziesz bral tez paste osobno do proca zeby ja nalozyli na procesor i radiator bo pamietam ze ktos kiedys cos pisal ze wlasnie zamowil osobno paste ale jej nie nalozyli, po prostu wmontowali radiator na proca bez pasty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przypomnij ludziom z esc jezeli bedziesz bral tez paste osobno do proca zeby ja nalozyli na procesor i radiator bo pamietam ze ktos kiedys cos pisal ze wlasnie zamowil osobno paste ale jej nie nalozyli, po prostu wmontowali radiator na proca bez pasty :)

tak bede bral paste zalmana.

wlasnie to mnie wkurza, ze mogliby cos zapomniec, jak to wogole mozna zapomniec, pasta 25 zl wiec prosze nie zapominac.

najlepiej jak wysla kazda czesc oddzielnie to ja na pewno o zadnej czesci nie zapomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie!;) Także zamówiłem komputer na esc.pl, pieniądze wpłaciłem we wtorek (ten tydzień) a przyszedł we czwartek!(ten sam tydzień, 2 dni później) Byłem zadowolony, nic nie było ani powyginane, odgięte czy przebite.;)

 

Co do składania. Też składałem pierwszy raz. Wszystko poszło elegancko :D Największy problem miałem z kabelkami w obudowie oraz z wyciągnięciem przedniego panelu do DVD (CM Elite 331) :PP

Edytowane przez goru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...