Skocz do zawartości
adamu79

Jak Obniżyć Obroty Wentylków

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać :)

 

Ładne macie forum a ja jem nowy tu:)

 

Problem można nakreślić następująco: płyta Abit KN9, na niej procek x2 3600+ bb oraz standardowy cooler do procka. Hałasuje mi. Nie chcę kupować żadnych regulatorów tylko obniżyć obroty programowo. Próbowałem spod biosa różnych kombinacji, efekt żaden, próbowałem speedfanem - tak samo nic. Może coś w biosie mam źle ustawione? Nie wiem już co mam o tym myśleć. Może kto co zasugeruje?

 

Tak samo na galaxy 7600gs ZE cooler jest zbyt głośny, da się programowo jakoś to obniżyć?, czym?

 

Pozdrowił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

rivatunerem obnizysz obroty wiatraka karty graficznej...

 

co do mobo i coolera od procka moze napisał byś jaki to wiatrak i czy ma on regulacje PWM? bo jezeli nie ma to sobie nie obniżysz programowo... od bidy jak sie nic nie da zrobić mozna odpiąć od mobasa cooler i podłaczyć do molexa na trzy sposoby które dają albo 12v albo 7v albo 5v

 

7v to złoty środek cicho i nadal wydajnie...

plus podłącz do żółtego kabla od molexa a minus do czerwonego jako że +12v -5v =7volt

 

jezeli na 5volt to plus do czerwonego molexa a minus do czarnego

 

 

ale założe się że masz taką funkcję w biosie tylko niestety nie znam twojej płyty gł wiec nie doradzę konkretnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-9

 

tutaj masz test tej płyty i opis funkcji biosu IMO bedzie to w zakładce monitoring (górna część gdzie ustawiasz procentowo obroty)

no właśnie bawiłem się tym, efekt żaden, z tym że mam bardziej rozbudowaną tą funkcję niż jest to pokazane na e-giełdzie, jak wrócę do chaty to strzelę fotkę, może coś komuś zaświta

 

aha, jeszcze jedno - przy takiej regulacji trzeba włączyć c'n'q czy wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na kn9 speedfan dziala regulacja obrotow dwoch wentyli od 0%-100%. Ale w biosie (lub AbitEQ) musisz miec wylączoną kontrole automatyczną. I ten soft od abita(abiteq) rowniez chyba musi być wyłączony. Wtedy powinna dzialac plynna regulacja w speedfanie.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na kn9 speedfan dziala regulacja obrotow dwoch wentyli od 0%-100%. Ale w biosie (lub AbitEQ) musisz miec wylączoną kontrole automatyczną. I ten soft od abita(abiteq) rowniez chyba musi być wyłączony. Wtedy powinna dzialac plynna regulacja w speedfanie.

oki popróbuje jak rzeczesz. A jeszcze jedno pytanie. Cool'n'Quiet ma być wyłączone i biosie i w windowsie (ew. odinstalowanie drivera) w przypadku korzystania ze speedfana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...