Skocz do zawartości
sarmat

Nieczysta Zagrywka Ati - Furmark

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wiele można było usłyszeć o niestabilności kart ATI Radeon (w szczególności HD4870) w programie FurMark (najbardziej obciążający GPU program). Ewidentnie wina leżała po stronie zbyt wysokich taktowań - karty po prostu nie wyrabiały. Co postanowiło zrobić ATI w tej kwestii? Wypuściło nowe Catalysty 8.8, które ten problem rozwiązują. Fajnie. Problem w sposobie rozwiązania, otóż liczba klatek w programie FurMark spadła na nowych Catalystach o połowę! Wystarczy natomiast zmienić nazwę pliku wykonywalnego FurMark na inną i poziom wydajności powraca do tego z poprzednich Catalystów. Problem też powraca. Czy to nie żałosne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ATI/AMD znane jest już od dłuższego czasu z problemami ynikającymi z niedorpacowanych sterowników. Co jest tego powodem, chyba nikt nie umie odpowiedzieć. Zdaje się, że szalona pogoń za konkurencją zmusza do wypuszczania bubli :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia obroty wentylatorow tez sie gdzies koncza... tu raczej problem jest z zylowaniem taktow i niezoptymalizowanym do konca ukladem... Fakt liczyla sie wydajnosc i jak najnizsza cena, niestety jakims kosztem to musialo zostac osiagniete...

Wyscigi producentow kart graficznych bardzo mnie ciesza, ze wzgledow na spadajace w szybkim tempie ceny ukladow z wyzszej polik, ale jesli ma sie to odbywac kosztem zalania tynku bublami i niedorobkami... oczywiscie mam na mysli zarowno nVidie jak i ATI, zadna z tych firm ni jest swieta i wpadki sie zdazaly niestety

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie żałosne?

fajne karty w fajnej cenie :] a ty się czepiasz,, czy to nie żałosne ?? zresztą te słowo jest trochę nadużywane,, żałosne to by było jakbyś się 20 kilometrów od domu zesrał w majtki i prosił na kolanach taksówkarza żeby cie odwiózł na krechę do domu obiecując że wywalisz spodnie i pojedziesz z gołą dupą. to jest niedopatrzenie w cholernie dużym projekcie i objawia się w jednym benchu,, wielki problem,, łata na szybko i tyle co kogoś interesuje jeden benczyk. tyle ode mnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to idealny sprawdzian OC kart, daje na 3-4 minutki i wszystko wiem. Radeon HD 4850 osiągnął u mnie tam 104 stopnie, a GTX 280 105 stopni. Teraz mam innego 4850 (od MSI) i 4870 CrossFire od Gainwarda, tez sprawdze. Może być gorąco ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł wymieniamy chłodzenie na Accelero + 120mm Acutake i po kłopocie. Oczywiście, takie rzeczy nie powinny się dziać, chłodzenie jest naprawdę średnie, ale 8800GT też się potrafił grzać (nawet do 110*C) i jakoś nikt nie robił z tego zamieszania, jak to się dzieje z Radeonem.

 

Żałosne, czyż nie? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 8800GT 512MB ==> Accelero S1 rev.2 + Turbo Module, 1024x768 AA x8 po pięciu minutach 56 stopni.

Wiec jeśli inne karty mają ponad 100 stopni to chyba świadczy o ty, że trzeba wymienić chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo komus zal dupe sciska ze wydal XXX plnow by kupic el0 karte a tu bach lepsza, wydajnieszjsza za polowe ceny.

No to napiszemy fajny temat o tym jakie to ATI jest zle, dowartosciujmy sie...

To jest zal

Bo wystarczylo troszke poszukac by zobaczyc ze ten bench katuje w ten sam sposob wszystkie karty

A zrzucanie taktowan w dol z powodu temperatury to juz stary zabieg, i ciagnie sie za nami juz kilka lat??

Czy to zal, czy moze dbalosc o to by koncowyt produkt sie poprostu nie zjaral jak za bardzo go pokatujemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati zrobilo gowniane coolery i to jest zalosne, pewnie karty padaja katowane furmarkiem i dlatego ati zdecydowalo sie na taki a nie inny zabieg

 

temat jest nie o tym ktora karta sie bardziej grzeje, tylko ktory producent grzebie w sterownikach wprowadzajac jakies modyfikacje

??????

 

Ale dramat. Niech się grzeją jak chcą, byle by gwarantować mi to za co zapłaciłem - świetną zabawę we wszystkich grach, a nie wyciskaniu w benchmarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne moga sluzyc takze do innych celów, slyszeliscie moze kiedykolwiek o jakies innych uzytecznych aplikacjach 3D poza grami :D ?

Znam 5 takich aplikacji, ale powoli sie nudza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FurMark nie był dotychczas zbyt popularny i producenci kart

nie testowali przy jego pomocy swoich prototypów co zapewne

zmieni się i układy chłodzenia staną się dopasowane do

również do FurMark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na oryginalnym chłodzeniu na tym moim 8800GT miałem po 5 minutach 80'C i temp. ciągle rosła. Nawet do 105'C jak Furmark był załączony na nieco dłużej . Po zmianie chlodzenia grzeje się teraz do ok 65'C co w porównaniu z niektórymi grami jest dość spora różnicą (np . w Crysis max 50'C).

 

Tak, więc to raczej wina chłodzenia, a nie samych kart. Zbyt wysoka temperatura i jak widać na tych nowych radkach się robi niestabilnie i tyle. Karty wg. mnie są bardzo dobre i oferują świetną wydajność za niższą cenę. Za 40-50 zł można już znaleźć jakieś w miarę dobre i ciche chłodzenie, więc to nie takie "żałosne" ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisi mi

to co miało hulać - hula

mam Catalysty 8.8 i nie mam zastrzeżeń

nie gram w benchmarki

 

co do palących sie pamięci - kupiłem 'słabego' Palita na Samsungach i nie mam problemów

starcza nie podkręcony - jak sie kręci widac w podpisie, a jak zacznie brakować - zmoduję

 

Tania, mocna karta. Do tego cicha i choć ciepła, to stabilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...