Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki.. 

ale ten prime przy takich ustawieniach jak powyżej jak dam torture test albo benchmark to mi sie wszystko freezuje.. albo przyajmniej tak wyglada... tak chyba nei powinno byc co?

żadne inny benchmark mi sie nei wysypuje.. ;/

Nie powinno - normalnie można mychą machać i różne rzeczy robć ...

A jakie temperaturki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturki spoko.. przy max podkreconym procku 52 stopnie w stresie ale ze stabilnoscia ogolnie cos krucho jednak wiec narazie szukam winowajcy ;)

 

btw. ktora opcja w biosie tej pytki jest odpowiedzialna za zablokowanie czestotliwosci pci/agp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecywalem uaktualnilem swoje wywody na temat tej plyty:

odnosnie czytnika kart - http://www.xbartx.host.sk/test_ecs/index_cz.html

odnosnie OC - http://www.xbartx.host.sk/test_ecs/index_oc.html

 

nie sa to niestety wszytkie testy, poniewaz w sobote udalem sie do kolegi na urodziny i jeszcze teraz nie moge dojsc do siebie - coz zycie nas nie oszczedza czasami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masta killa yoshi ---> wielkie dzieki i slowa uznania! niby poczatkujacy na forum a jak narazie zrobiles (i podales do wiadomosci) wiecej testow i wrazenodnosnie tej mobo niz cala reszta forumowych wyjadaczy! :wink:

Tak trzymac :D

 

troszke mnie dziwi tak slaba mozliwosc oc powinienes bez trudu "dobic" do 2ghz....

 

i jesli moge sobie pozwolic na uwage.. postaraj sie na czas testow 3d markiem zalatwic inna grafike. Stary dobry gf256 zaniza wynik do swoich , co tu mowic slabych mozliwosci. czy puscisz proca na 2200+ czy 2600+ to i tak wynik bedzie w granicach bledu pomiarowego.....

 

Ale ogolnie jestem pod wrazeniem i czekam na dalszy ciag....

Sam cos skrobne jak tylko opcham moja k7s5a (pamiatki juz poszly :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masta killa yoshi ---> wielkie dzieki i slowa uznania! niby poczatkujacy na forum a jak narazie zrobiles (i podales do wiadomosci) wiecej testow i wrazenodnosnie tej mobo niz cala reszta forumowych wyjadaczy!  :wink: 

Tak trzymac  :D 

 

troszke mnie dziwi tak slaba mozliwosc oc  powinienes bez trudu "dobic" do 2ghz....

 

i jesli moge sobie pozwolic na uwage.. postaraj sie na czas testow 3d markiem zalatwic inna grafike. Stary dobry gf256 zaniza wynik do swoich , co tu mowic slabych mozliwosci. czy puscisz proca na 2200+ czy 2600+ to i tak wynik bedzie w granicach bledu pomiarowego.....

 

Ale ogolnie jestem pod wrazeniem i czekam na dalszy ciag....

Sam cos skrobne jak tylko opcham moja k7s5a (pamiatki juz poszly  :twisted:  )

ma słaba zasilke 230w no i grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masta killa yoshi --> no i moze uda ci sie wymienic zasilke.. 230 v przy gf256 i antku moze byc przyczyna slabego wyniku oc

 

Napisz przy okazji cos o procku, tj jaka to seria

Jaka jest jakosc dzwieku w tym ukladzie zamontowanym na mobo ?

Jesli jest lepiej niz na moim starym dobrym sb 128 pci to moja przyszla oferta na allegro sie wzbogaci o topowa karte dziwkawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masta killa yoshi --> no i moze uda ci sie wymienic zasilke.. 230 v przy gf256 i antku moze byc przyczyna slabego wyniku oc

 

Napisz przy okazji cos o procku, tj jaka to seria

Jaka jest jakosc dzwieku w tym ukladzie zamontowanym na mobo ?

Jesli jest lepiej niz na moim starym dobrym sb 128 pci to moja przyszla oferta na allegro sie  wzbogaci o topowa karte dziwkawa :P

przecie pisal juz wczesniej szczegolowo o sprzecie (w tym o procu) najpierw czytaj wczesniejsze posty a pozniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recce chłopak miał nieoryginalnego biosa więc proszę tu nie dawać tego przykładu. A co do resetującego się biosu - na razie wiemy o jednym przypadku - jeżeli będzie się powtarzać to będzie można po ecs jeździć, na razie 1 przypadek nic nie oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recce chłopak miał nieoryginalnego biosa więc proszę tu nie dawać tego przykładu. A co do resetującego się biosu - na razie wiemy o jednym przypadku - jeżeli będzie się powtarzać to będzie można po ecs jeździć, na razie 1 przypadek nic nie oznacza.

swieta prawda :) :) nie grzebcie tej plyty tylko dlatego ze jedna osoba ma problem :) tak jak kolega juz wczesniej powiedzia zobaczcie ile ludzi ma problemy z epoxem a z tym ecsem to dopiero pierwszy temat a juz troche wiary ja ma :)

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ne... zara :D kfila.. panowie :D ... staram sie sledzic temat bo jestem jak najbardziej ZA ecsem.. ( fakt... nie doczytalem ze w recce jest mod-bios) .Czyli narazie pozostaje 1 kulawa plytka - osobiscie stawiam na brak styku na baterii ew. sama bateryjka jakas lewa, co chyba tez nie pwinno wiekszego znaczenia bo takie baterie sa ogolnodostepne

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturki spoko.. przy max podkreconym procku 52 stopnie w stresie ale ze stabilnoscia ogolnie cos krucho jednak wiec narazie szukam winowajcy ;)

 

btw. ktora opcja w biosie tej pytki jest odpowiedzialna za zablokowanie czestotliwosci pci/agp?

Ludzie, co wy pieprzycie???????

Jakie "temperaturki" :P :P :P

Takie pytania to odnosnie proca mozna zadawac??

Przeciez temperatury na XP1700+ przy tym samym chlodzeniu sa wszedzie takie same, tylko czujniki jakies lewe (Epox 8RDA+) pokazuja nizsza badz wyzsza.

 

Wiecie jaka ja mam???

10 stopni, bo stuningowalem sobie diode termiczna :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale wczoraj juz czasu nie mialem i dlatego dopiero dzisiaj. mam juz zasilacz 300 Wat ale nie jest to jakas zadna rewelka chyba z obudowy codegena i zobacze jak teraz bedzie. takze dzisiaj pozycze od kolesia pamiec 512 DDR kingstona 333 tylko z ta grafa mam problemy bo nie mam gdzie cos innego dorwac ale pracuje nad tym (jezeli dobrze pojdzie to koles pozyczy mi GF 4800 hle hle ale na razie sza) dzieki za wszystkie uwagi.

co do biosu to dzialy sie te dziwne resety zarowno na orginalnym biosie jaki i na modzie. ale uwaga !! dzialo sie to tylko wtedy jezeli komp zawiesil sie podczas OC z 3dmarku2k+1 a ja np bylem z psem albo w kuchni i dluzsza chwile powiedzmy 5-10 min go nie wylaczalem. tylko wtedy !! tak dziala bardzo dobrze. bateria trzyma caly czas 3,10 V zreszta od razu ja wymienilem bo koles mial w sklepie nowe :)

natomiast zachowanie programow i w ogole:

troche dziwnie to wszystko u mnie wyglada i musze to rozszyfrowac bo sam juz nie wiem co jest. tak jak pisalem procek idzie stabilnie na 10*173 ale np juz na 8*200 ni cholery pamiec ustawiona ma 333 z lajtowymi timingami. i co najlepsze temperatura pokazywana przez speedfana to 29 st na chipsecie 27 st. na procku a natomiast MbM 5.3.0.0 pokazuje na chipsecie 29 st ale za to na procku 116 st. !!! (i wali alarm o przekorczeniu temp) nie wiem jakiemu programowi wierzyc ?? sissandra sie nie instaluje zadna nawet ta 2002 i 2001 brak jakiegos dll. cpucool zwis kompa, prime95 nie idzie, hot cpu tester - przy tescie burn zawiesza sie (oczywiscie procek na 11*133 zero OC).

takze tak jak radziliscie zmienie dzisiaj/jutro zasilacza i ram no i moze grafe i wtedy zobacze bo wydaje mi sie ze to jeszcze nie koniec :) acha no i zarzuce chyba winXP zamiaste tego win98se - tak w ogole to ktory sys jest lepszy do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehee te 116* to moze w "F" ?:))) Podlub w sofcie bo cos pewno przeoczyles :D

raczej nie bo na chipsecie by pokazywal 29F a to raczej niemozliwe. ale to jest tak wrzuce mbm to systray to mam tak jak w speedfanie ale jak wlacze wskazniki to mam normalnie i po chwili wskakuje na 116 celka na pewno i wlacza alarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no.. to hmmm albo soft za stary do swiezej plyty albo soft za stary ;] Niemozliwe jest 116 .. by ci sie dymilo z budy ;] aa sory.. z pajaka :D

hle hle no raczej sie z pajaka nie dymi a poza tym jak restartne i wejde do biosu to ma tyle i pozakuje speedfan takze to na pewno cos nie teges z MBM. to nie jest zaden problem ale po prostu ciezko jest z programami do tego mobo - nie wiem chipset za nowy i moze trzeba poczekac ?

 

acha wlasnie rozmawialem z kolesiem ze sklepu i ma on u siebie CHIEFTEC HPC-360-202, ATX 360W CE za 190 zl - oplaca sie cos takiego brac bo moze sie zapozycze i jutro pajak by go mial w swojej sieci hmmm znaczy nowy pajak by do sieci wszedl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...