Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten cooler jest porównywalny/lepszy od Falcon Rocka?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14877776

Jest to: Arctic Cooling - Copper SILENT Tc

Jest coś warty?

 

PS. Sorry, że tu piszę o coolerach ale tak bardzo was lubię. Ale przyżekam, że to już przedostatni taki post!  :wink:

Jak już obiecałm tak będzie to ostatni post nt. coolerów. Czy rzeczywiście Falcon Rock I jest odrobinkę lepszy niż Falcon Rock II????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem pamięci

Kingston Value

KVR333X64C25/256 na kościach Samsunga

dałem 135 zeta za 256 MB, cena w VICO w lublinie to ... 230zł :!: stówka różnicy na 1 module pamięci :!:

oczywiście pamięć w pudełeczkach, fabrycznie zapakowana i zaklejona, dożywotnia gwarancja i porządna firma. :D i odbierałem ją na osiedlu obok, 10 minut spacerku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma tylko 333 MHz po 150 zł , pytałem o 400 MHz ale niestety ...

cena w siriusie 205zł, vico 230, komputronik 226zł więc się opłaca.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=283 - to idenyczne pamięci.

 

na 333 MHz CL2.5 i timingach normal jest wporzo, na fast trzeba podnieść napięcie o 2.7% bo wyskakuje blue screen, nawet po podniesieniu o 3.5% nie da się uzuskać CL2 i Fast. samo CL2 działa bez podnoszenia napięcia.

na CL2.5 i normal max poszły na 180 MHz, 185 już nie wytrzymywały bez podnoszenia napięcia - komp nie wstawał. zobaczę ile pójdą CL2.5 i normal przy podniesieniu napięcia o 3.5% ale jutro.

trochę słabo chodzą, liczyłem że co najmniej fast wytrzymają jak moje elixiry, liczyłem nawet na turbo ale kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podniesienie timingów na fast daje ok 2400/2195 punktów w sandrze, na normal jest 2350/2150 pkt. tyle że na fast musi być podniesione napięcie :( . ustawienie FSB 170 i CL2.5 i Normal daje 2395/2185.

radzicie zostawić te kingstony czy elixiry, które chodzą na fast bez podnoszenia napięcia ? kingstony maja czas dostępu 7.5 ns a elixiry 6ns. ktośwykręcił elixiry 333 na 400 MHz, jak on to zrobił ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD --> wyniki spoko wszystko w normie tylko teraz ci powiem taka rzecz mialem jeszce niedawno te pamieci i nawet na fsb166 przy wyzszych timingach niz normalnie nie chialy chodzic tak wiec zobacz jak bedzie wyzej czy wogole pojda jeszce cos a te 6ns teoretycznie powinny sie lepiej krecic tak wiec zrob jeszce testy na wyzszym fsb porownaj wyniki i zapodaj na forum wtedy sie oceni chociaz nie wrozy to dobze jak juz musiales podnosic napiecie no ale zobaczymy :P :P tak wiec zrob kilka testow na ty kingstonach i na tych starych elixirach :) wtedy powiem cos wiecej ale co do wynikow to sa ok :) a na elixirach miales nizsze ???????

 

pozdsr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy można ufać odczytom temp. procesora mam tą wersję okrojoną i jeszcze jedno

jak jest odczytywana temperatura w moim starym abicie pod procesorem był widoczny czujnik temp.

a tu nic takiego nie widziałem

mam tą płytę 2tyg i jak na razie jestem zadowolony

mam 1800xp@10*166

temp do 42st. na standartowym coolerze a w domku gorąco :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozna ufac tu akurat ECS nie spiprzyl sprawy tak jak z okrojona wersja tego modelu bez odczytu niektorych napiec a raczej kosmicznych odczytow tak wiec temp pokazuje spoko nikt nigdy nie mial z tym problemow na tej plytce :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porobię testy na elixirach w poniedziałek i porównam wyniki i podkręcalność. tylko się zastanawiam bo te kingstony będzie łatwiej sprzedać jak będę chciał kupić jakieś 400 MHz chociaż na razie się nie zanosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wersja okrojona poprawnie odczytuje temp. ? W sisoft sandra 2003 jest board temperatre i cpu temp. a w biosie tylko cpu :) Co jest?

 

Amd -> zmieniles juz mobo na pelna? I jak? chodzi normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, mam nadal okrojoną i tak raczej zostanie. temp podaje dobrze a z sandrąjst tak, że temperatura CPU jest odczytywana z czujnika NB czyli ten odczyt zmienia się co sekundę - dane z kosmosu.

a ta druga temp, chyba podawana jako sys to temp procka. u8 mnie 49*C jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zle... Dorwalem Win2003 i chcialem sobie potestowac... BSOD w czasie instalacji (cd-rom i dysk na osobnych tasmach), probowalem nawet instalacji z dysku - to samo. Wracam do XP, wkladam plytke - KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR w czasie instalacji - a jest to wersja ktora wczesniej poprawnie zainstalowalem!!! Win2000 tez sie nie chce zainstalowac. CD-ROM i tasmy sprawdzilem u kumpla i sa sprawne, plytki tez nieporysowane... No coz... FreeBSD 5.1? Reboot w czasie instalacji (komp nie krecony). Zainstalowala sie mandarynka 8.0 i popracowalem na niej kilka godzin bez problemow, ale przeciez mam gry i musze miec winzgroze. Kolejna proba - Win98SE - instalacja bezproblemowa, urzadzenia wykryte, dzwiek dziala, wszystko niby cacy, tylko... dysk dziala tak wolno, ze szybciej przepisywalbym recznie ciagi 0 i 1 niz on to robi... Kopiowanie filmu 700MB z partycji na partycje = 35 minut :) I to wszystko przy standardowych ustawieniach w BIOSie! Zainstalowalem wiec XP Pro z dysku twardego i udalo sie... Wlacza sie XP i mysli 5 minut zanim pokaze cokolwiek w tray`u. Ale poza tym 5-minutowym dumaniem, system dziala stabilnie... Cuda sie dzieja z ta plyta. W przyszlym tygodniu odsylam ja do komputronika...

 

PS Cuda z instalacja windozy wcale nie przeszkadzaja tej plycie dzialac stabilnie przy Elixirach DDR333 (ktorych plyta niby "nie wspiera") puszczonych na 400MHz Ultra... Nic juz nie kumam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywajacy XP Pro moglby mi powiedziec jakie combo sterownikow dziala u niego najlepiej? U mnie "czyste" XP dziala do bani. Po zainstalowaniu SiS IDE 2.02, agp 116a, CM9739 (audio) i standardowych sterow dla RTL8139 (sieciowka nie ta on-board) wszystko hula troche sprawniej. Instalowac XP SP1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 49*C jest.

przy procku 2000+? Ja mam przy 2200+ maks 45*C

 

Jakie masz chlodzenie?

ja jeszce niedawno jechalem na boxowym coolerku procek na 2400+ i temp 42idle - 49max stres :P :P a teraz przyszedl czas na WC i temp 30idle - 35max stres :) :) procek chodzi teraz na 2600+ :) :)

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywajacy XP Pro moglby mi powiedziec jakie combo sterownikow dziala u niego najlepiej? U mnie "czyste" XP dziala do bani. Po zainstalowaniu SiS IDE 2.02, agp 116a, CM9739 (audio) i standardowych sterow dla RTL8139 (sieciowka nie ta on-board) wszystko hula troche sprawniej. Instalowac XP SP1?

Ja używam czystego XP Pro. Doinstalowałem tylko dzwięk (stery z CMI mają lepszy dzwięk niż MSI. MSI ma jakiś płaski bas ale za to lepiej działają jeśli chodzi o akceleracje), zainstalowałem jeszcze AGP1.16a - bez AGP mój radek odświeża obraz 2D jak kalkulator. I na koniec rada. Nie instaluj SIS IDE. U mnie na barrakudzie 5 i 7 komp tak zwalnia, że chyba magnetofon z C64 szybciej zapisuje! :evil: Dla tego już tego nie zainstaluje. Pasowałoby zapytać SISa co jest z tymi sterami.

 

A jak tam stabilność. Już nikt o tym nie mówi? U mnie cały czas FSB 200Mhz i zero problemu. Zajbista jest ta płytka! ;) A kiedyś się wkurzałem i miałem ją już sprzedawać. A wystarczyło dopsze bios skonfigurować! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spox, bez freezów ale skoro mówicie, że elixiry 333 chodzą na 400 MHz to chyba je zostawię y oddam te kingstony bo i tak działają na granicy parametrów (7/5 ns, elixir 6ns). i będę kręciłw stronę FSB 200 ale timingów ultra raczej nie wykręcę (na 333 nie chce tak iść).

 

chłodzenie to titan D5TB(3) ale wyszlifowałem podstawę (bez tego było gorzej) tyle, że komp stoi zabudowany w biurku (po 5cm po bokach i nad nim) i jedyny ponadstandardowy wentyl to jakiś stary 8cm od zasilacza AT @7V. muszę kupić jakiś cichy wentylek i na froncie go wstawić.

 

sterów do ide lepiej nie instalować - szybciej jest bez nich. do AGP - nie wiem ale potestuję z nimi i bez nich.

 

docelowo podkręcę kompa max na 2500+ bo szkoda by było go uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem już bez płyty od zeszłęgo poniedziałku i czekam na odpowiedź z komputronika, i chyba na tej płycie napięcie się kopie, żeby stabilnie mi chodziło na 1700xp to musiałem dać napięcie 5% No to coś nie tak było, ciekawe czy mi uznają gwarancję i czy wymienią na inny model bo chce żeby mi wymienili na Epox'a 8Rda+ mam nadzieje że wymienią, kurde a tyak byłem nastawiony na tego ECS...:) no trudno zobaczymy, a czy ktoś już coś reklamował w komputroniku? Ile to czasu trwa?

Kisio--> poprawiło się coś u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wykręcił elixiry 333 na 400 MHz, jak on to zrobił ???

Moje Elixirki 333 chodza jako 400 Ultra (cpu@8,5x200) przy podniesionym napieciu rzecz jasna -> pod XP przechodza wszystkie testy, pod Win98 nie przechodza zadnych testow i wszystko sie chrzani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak : ustawiłem FSB 160 i CPU/RAM na 4:5 więc pamięci (elixir) miały 400 MHz ale wynik (2213/2045) był niższy niż na 333.

zmniejszyłem mnożnik na 8.5 i dałem FSB 200 i spox, ale w windzie znika kursor i nic nie działa (nawet atl+ctrl+del). więc zmniejszyłem FSB do 195 i teraz tak do was piszę. wynik nadal kiepski (2567/2340) czyli akurat pomiędzy KT333 na 333 i 400 MHz.

napięcie podnosiłem p 3.5% ale teraz jest +0.8% bo różnicy nie ma. FSB 200 nie chce iść jak należy. dlaczego wynik jest taki kiepski ? CL2.5 (by SPD) i timingi normal. czy winę mogą ponosić błędy pamięci ?

 

teraz FSB dałem 198 (pamięci 396) i jest dobrze, wynik sandry to 2604/2375. ale i tak maławo coś. timingi bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD --> no faktycznie malo tylo wiesz jak to jest z sandra ja polecal bym ci Aide32 :P a przy fsb 200 powinienes miec wynik w granicach 2750/2525 przynajmniej ja taki mialem :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doinstalowałem tylko dzwięk (stery z CMI mają lepszy dzwięk niż MSI. MSI ma jakiś płaski bas ale za to lepiej działają jeśli chodzi o akceleracje)

Mowisz o sterach CMI uda02315_w2kxp? Zadne stery nie chca mi w pelni poprawnie dzialac... Przy jednych mam 5-minutowe oczekiwanie po starcie windy (i timeout uslugi audiosrv w logach XP) a przy innych zwiechy (np. przy sluchaniu muzy). Na dodatek przy kazdych sterach mam 2 urzadzenia ktorych nie moge zainstalowac - wykryte jako "MEDIA" - po grzebaniu znalazlem -> Microsoft Kernel Audio Splitter i Microsoft Kernel DLS Synthesizer (czy jakos tak :P)... Pod Win98 dzwiek dziala bez zarzutu i to na tych samych sterach (tzn. na wersji pod 98 - uda02315_win9x). Kiedy probuje zainstalowac jakies stery do tego "MEDIA" dostaje komunikat "data is invalid"... Mialem kiedys taki problem na plycie MSI, ale rozwiazalem go zmianami w rejestrze XP... Tutaj kicha, nic nie dziala ;/

 

PS Bios ktorego uzywam (mod23219) uaktywnia mi w "Power Management Setup" m.in. 2 nowe opcje - Onboard Audio i Onboard Peripherals - po cholere mi Onboard Audio w Power Management, skoro mam to juz wlaczone w Peripheral Setup (Audio Device Enabled)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kolejny motyw. odebrałem trzecią kość ramu kingston, 2 mam odłożone dla kisia i 1 dla koleżanki. położyłem to dzisiaj odebrane pudełko na 2 poprzednich i ...naklejka na pudełku była przesunięta względem naklejek na poprzednich pudełkach więc pomyślałem, że inna seria. patrzę na kostki a tu ... INFINEON, czyli zaje.ista firma. co więcej, kości są 6ns czyli jak moje elixiry (poprzednie kingstony na samsungach mają 7.5ns).

pierwszy krok : od razu pojechać n aFSB 180, później 195, teraz 199 i chodzą. tylko przy włączaniu windowsa 2K pojawiają się testy spójności dysku, jakby PCI było za wysokie a nadal mam 66. czyżby zasilacz mógł już niewyrabiać ? a może to przez gorący (ale nie parzący) mostek północny ? bo jeśli tak ma być to pozostanę przy FSB mp 190. :(

a takie mam wyniki na tych kingstonach (infineon):

FSB 166 : 2205/2016

FSB 195 : 2562/2341

FSB 198 : 2608/2376

FSB 199 : 2614/2389 - czasem komp sięprzywiesza

nadal mało, timingi normal, CL by SPD (2.5)

wyniki z AIDA32 :

2435/1080 co jak na pamięci na 390 MHz nie jest dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co ma mz tym zrobić ? czy może pomóc postawienie windowsa od nowa ? bez service packa i sterów do AGP ?

mam niby jakieś programy w tle, do obsługi myszy i dźwiękówki, czy może to być przez małe zapchanie pamięci programami ?

i nie mogę dobrze dojść do FSB 200 bo wtedy winda odpala siębez możliwości robienia czegokolwiek, zarówno na elixirach jak i infineonach. to musi być kicha z płytą. proc niepodkręcony, podnoszenie napięcia na DDR nie przynosi efektów. NB ciepły. SB nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...