Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA, pojawił się nowy bios z datą 11.24.2003. Wprowadza poprawę współpracy kart ATI z płytą główną. Jak ktos może to niech zrobi testy na nowym biosie :mrgreen:

 

UPDATE: jeśli link nie będzie wam działał spróbujcie bezpośrednio stąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak t odobrze mieć GeyForce'a , wszystko zawsze chodzi, żadnych niekompatybilności. w linku jest napisane, że ten bios polepsza stabilność z kartami ati, jeśli nie narzeakcie na stabilnośćto nie widzę najmniejszej potrzeby wgrywania go.

 

killeroy pisał, że późniejsze wersje biosów do L7S7A2 miały zaniżoną wydajność pamięci (np. zamiast 2500 było 2100 pkt w aidzie) i że wgrywając np. chb127/313 należy po udpacie odłączyć kompa od prądu, wyczyścić cmos i dopiero wtedy płyta "przełącza się" w tryb wyższej wydajności :!: i po kiego ch.. ECSA kroi wydajność :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz, u mnie na biosie chb127 i ustawionym duronie 5x175 MHz nigdy nie udało mi się przekroczyć magicznej dla mnie bariery 1800 punktów niezależnie od ustawień pamięci :cry: Czyściłem cmos po wgraniu biosa lecz nie wyłączałem komputera z prądu, może to pomoże :?

 

Co do nowego biosu, to nie wiem co nowego jeszcze wprowadza, nawet go nie instalowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, zostawiłem na całą noc clear cmos i dodatkowo wyłączyłem zasilanie całego komputera z sieci. Efekt tego jest taki, że komp nie wstaje nawet na 5x160 MHz :cry: Przy 5x133 MHz mam 1467/1354 punktów w Sandra 2004 :? Mam nadzieję, że Duron 1400, którego mam znaleźć pod choinką, będzie lepiej się spisywał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć na jakich napięciach chodzą XP’eki tych z Was, którzy podkręcili swoje procki (najlepiej 1,7+) w granicach 2k+ lub wyżej (najlepiej na szynie 200). Bo mój nie chce chodzić stabilnie powyżej 1,8+ (fsb200) na napięciu +5% (czyli 1,68). I jeszcze jedno pytanie jak najłatwiej zmodować mobo/proca aby standardowo napięcie było wykrywane na poziomie 1,7V wtedy dało by się je jeszcze z biosu podnieść na 1,8, co powinno chyba wystarczyć aby osiągnąć 2k+ lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisio instalnij sobie te omegi 2469c :) ja cos zauwazysz na nich to sie pochwal daja wzrost i to duzy :)

 

a tak btw. co sie stalo nie ma przyklejonych tematow yyyyyyy :? teraz trzeba bedzie ryc po archiwom bezsensu :? :?

 

pozdr :P

A to nie chodiz o te omegi 2496c??

Bo nie iwem, a chce spróbowac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisio instalnij sobie te omegi 2469c :) ja cos zauwazysz na nich to sie pochwal daja wzrost i to duzy :)

 

a tak btw. co sie stalo nie ma przyklejonych tematow yyyyyyy :? teraz trzeba bedzie ryc po archiwom bezsensu :? :?

 

pozdr :P

A to nie chodiz o te omegi 2496c??

Bo nie iwem, a chce spróbowac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkB--> dokladnie pomylilem sie odwocily mi sie cyfrki hyhyhhy ciekawe dlaczego napisalem 69 :) hhy :)

 

pozdr :)

Zainstalowałem i jak miałem 10500 marków to teraz mam 10600:)

Więc jakaś różnica jest.

Dzieki Storm.

Kurde próbowałem dać 10x225 i nie idzie, przy wygrywaniu windy staje, napięcia z biosu dałem na max, kurde może mnożnikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm oki rozpisz sie troche zjezdzaj mnoznikiem i sprawdzaj powoli fsb daj najpierw 215 potem 220 potem 225 po kazdej zmiane sprawdzaj pamieci memtestem i w razie bledow zmniejszaj timingi i podnos napiecie jezeli bledy beda dalej przy wyzszym fsb zrob moda na pamieci jest latwy tylko trzeba miec troche zdolnosci manualnych :P poprubuj tez z agp/pci przy wyzszym fsb jak juz bedzisz pewien ze pamieci sa ok mozesz jechac wyzej mnoznikiem wtedy jezeli nie bedzie wchodzi to juz wina proca tak wiec bedziesz musial zrobic jeszce moda na proca dla uzyskania wyzszego taktowania jezeli tak zrobisz powinno byc ok i fsb 225 zostanie osiagniete :) :)

 

tutaj masz jeszce stronke z modami http://www.amdforums.com/showthread.php?th...threadid=208006

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe aby ten AXP(JIUHB 0312XPAW AXDA1700DUT3C) kręcił się jedynie na 1800+ (około 1550 MHz) i to niezależnie od fsb (sprawdzałem od 100 do 200).Nawet przy napięciu +5%.Chyba na mnożniku 9,5 i fsb 166 powinno wystarczyć (to prawie nominalny zegar). Sądzicie, że zrobienie drut-moda albo malowanie mostków coś da (może napięcie 1,8 coś da)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem poczatkujacym uzytkownikiem tego forum i chcialbym sobie zmienic mnoznik na tej plycie wiem ze trzeba to zrobic na zworkach ale jak zmieniam zworki to mi niechce wejsc do systemu a jak juz wejdzie to albo sie zawiesi system albo sie zrestartuje komp.Poradzicie mi co zrobic a moze znacie inne metody zmiany mnoznika na tej plycie.

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Coler Master HAC-V81 Socket A. A drut moda zrobilem (1.82 v) i nic sie niestalo.

Tempareature bez podkrecenia mam 29 w stresie 32 ale kiedy podkrece na 3000+ to w stresie mam 51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Coler Master HAC-V81 Socket A. A drut moda zrobilem (1.82 v) i nic sie niestalo.

Tempareature bez podkrecenia mam 29 w stresie 32 ale kiedy podkrece na 3000+ to w stresie mam 51

Po co takie duze napiecie??

zwieksz o 0,1 i powinno byc dobrze. Poszukaj jeszce na forum - bylo kilka topicow o bartonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz pierwszy od daawna miałem motyw z mobo. mianowicie komp nie chciał się odpalić, za którymś razem szedł i czasem był blue screen.

oczywiście pomógł reset biosu i śmiga super.

i od dawna mam problem bo na osobnej taśmie ata 66/100/133 mam razem CDRW i kieszeń i jak wsadzam dysk w kieszeń to nie wykrywa mi RW, trzeba wcisnąć F1 i idzie ale mało używam kieszeni więc olewam to. :D mieliście takie coś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Właśnie rozstałem się z ECSem i chyba już na dobre. Kupiłem Epox 8RDA3l. W końcu nie mam problemu ze zwisami. Chyba nie kupię już taniej mobo.

 

Pozdrawiam  :wink:

o jakich konkretnie zwisach mowisz ? czy plyta byla walnieta ? bo ja ostatnio odkrylem lola jak slucham winampa to ma m freeza w przeciagu godziny. Jak nie slucham to moge pracowac nawet caly dzien ;/ wkurza mnie to bo jak to tak bez muzy ;) nie no juz trace powoli pomysly na pozytywy tej juz 2 mojej plyty :) tym bardziej ze marnuje sie i proc i pamieci :D chociaz jeszcze maxa nie wyciskalem jak frezy przedja to cos sprobuje pomeczyc troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wszystkim

myślałem o zmianie tego ECS'a na abita kd7 na kt400. zawsze abit to abit, całkowice zero problemów, no i via (można stosować vcool'a).

znalazłem na allegro za 170 zeta takiego abita, niestety l7s7a2 też mocno poszedł w dół z ceną :(

http://allegro.pl/show_item.php?item=18489098

 

nie wiem czy wydajność byłaby wyższa na abicie ale i tak gram głównie w CS, może niedługo zacznę NFS U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy list zaczne od kilku spostrzezen na temat tej plyty w wersji okrojonej (takowa posiadam od piatku). Po pierwsze dzieki temu iz na plycie nie ma coma2 mialem problemy z zainstalowanie IRdy, ale flaszka biosu pomogla i juz dziala :lol: . Teraz druga sparawa moj duren 1400MHz dziala stabilnie na 2000MHz magistrala 12x166MHz. Pamieci mam DDR333 i za cholere nie wiem jak je podkrecic probowalem wszystkiego i NIC, jak zmieniam fsb na ddr w biosie to w wcpid pod wingroza (XP takowa mam :)) nie pokazuje mi nic ponad 333. Bios mam ten w wersji chipoman217, czy jakos kolo tego.

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na mój podpis, masz jeszcze jakieś wątpliwości co do podkręcania pamięci ??

w biosie masz pewnie ustawione cpu/ddr na 1:1 czyli najlepiej jak można, i jak dajesz FSB 166 to masz pamięci na 333. jeśli chcesz podkręcić pamięci to masz 2 wyjścia : zmienić dzielnik 1:1 na inny (zła opcja) lub zwiększ magistralę. wtedy procek teżbędzie szybciej chodził a jak się proc będzie wieszał to znów masz 2 wyjścia : drut modem zwiększ napięcie lub zmniejsz mnożnik procka.

oczywiście ważne jakie masz pamięci. więc najpierw ustaw np. mnożnik x5 i jedź wysoko z magistralą żeby sięprzekonać ile możesz wycisnąć z pamięci a później zwiększaj mnożnik procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Sprawa ma sie tak ze juz sie niezle wkurzylem i licze na wasza pomoc !

A mianowicie :

3DMark - 180/170x11 - reset w trakcie

3DMark - 166x11 - co 2 raz przechodzi / a co 2 reset

3DMark - 133x11 - przechodzi normlanie

 

probowalem roznych sterow, napiec timingow. Aha proc to AXP 1700+.

Memtest przy kazdym FSB nie wykazuje bledow. Proca przy 166x11 moge grzac godzinami i nie zwisnie... a po 5 minutach pozniej potrafi sie zawiescic na IE ...

 

I teraz tak mozliwe ze zmiana biosu cos da wiec prosze o linki z niezbednymi rzeczami i opis wgrania dla nooba jezeli chodzi o wgrywanie biosow. Nastepna sprawa moze byc za male napiecie wiec tez sprobuje podniesc na 1,6 drut modem (domyslnie 1,5 ). Jezeli jeszcze macie jakies pomysly to prosze o pomoc bo juz naprawde nie wiem co robic ... A zbliza sie grudniowe lan party ... no i wiecie jak jest ;)

 

Pozdrawiam ! i z gory THX dla jakiegos czleka ktory pomoze bratu w opresji ;)

 

EDIT: myslicie ze to moze byc cos z grafa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też takie problemy. Ale to była loteria. Raz działał winamp godzinami a czasami po 10minutach był freez. :evil:

Teraz mój problem się skończył. Poszedłem z FSB na 224 i w sandrze mam 3350/2980 :D :D :D na 8RDA3l oczywiście. A dałem u mnie w sklepie 330zł więc warto było. :wink:

 

Witajcie. Właśnie rozstałem się z ECSem i chyba już na dobre. Kupiłem Epox 8RDA3l. W końcu nie mam problemu ze zwisami. Chyba nie kupię już taniej mobo.

 

Pozdrawiam  :wink:

o jakich konkretnie zwisach mowisz ? czy plyta byla walnieta ? bo ja ostatnio odkrylem lola jak slucham winampa to ma m freeza w przeciagu godziny. Jak nie slucham to moge pracowac nawet caly dzien ;/ wkurza mnie to bo jak to tak bez muzy ;) nie no juz trace powoli pomysly na pozytywy tej juz 2 mojej plyty :) tym bardziej ze marnuje sie i proc i pamieci :D chociaz jeszcze maxa nie wyciskalem jak frezy przedja to cos sprobuje pomeczyc troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...