Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie ale dziwy..

może jednak dało coś to podniesienie pci/agp

bo dzis mój radosław wstał @291/582 i wszystkie testy przeszedł :D

wyżej sie troche bałem bez radiatorków ;/

tylko teraz nie wiem czy to zasługa tego pci/agp czy mrozu na dworze.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mama kartę TV AVerMedia TV Capture 98 i nie mam żadnych problemów. ogólnie płyta jest bardzo bezproblemowa. na abnicie kt7a miałem problemiki z kartą TV ale udałosię je rozwiązać na tydzień przed sprzedażą :( a teraz ECS'ik ładnie chodzi, nie narzekam.

wolałem tę płytę niż KT333 (może wolałbym KT400, zawsze to sprawdzone VIA) ale nie żałuję ani troszkę. jedyna wada to brak niektórych odczytów w biosie ale patrzę na nie tylko po zmianie coolere, dołożeniu wiatraka lub zmianie FBS.

SUPER PŁYTA !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ale dziwy..

może jednak dało coś to podniesienie pci/agp

bo dzis mój radosław wstał @291/582 i wszystkie testy przeszedł :D

wyżej sie troche bałem bez radiatorków ;/

tylko teraz nie wiem czy to zasługa tego pci/agp czy mrozu na dworze.. ;)

Słuchaj wszystko Ci już działa nie ma freewzów?

Please napisz miw szystko po kolei co zrobiłeś i jakiego amsz biosa dokładny numer i najlepiej jeszcze linka do niego chociarz storm mi dał linka:)

Thanx

POZDRAWIAM ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ... dzieki... ale chyba sie nie zdecyduja na tego ecs'a miedzy inntmi z tego powodu 

"mi sie gryzie z kartą TV i nieraz wali błąd sterownkia audio(onboard) cmuda.sys ale tylko po tym jak oglądam TV"

w sensie stablinosc rozumiem równiez bezproblemową prace z wszelakimi ustrojstwami (którą na szczescie moj shuttle mi dostarcza).

Ale dzieki za info.

Ale ja mam karte nieobslugiwana przez system Xp i stery jakies "uniwersalne" wiec problem jest przez to a nie przez plyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie powinien być lepszy. w końcu asrock to biedniejszy asus. a jednak 746 FX jest nowszy troszkę od 746.

tylko nie będziesz miał przyklejonego tematu o swojej płytce ;)

Po pierwsze Asrock nie ma nic wspólnego z asusem

Po drugie Miałem ECS L7S7A2 i składałem komuś kompa na ASSRock ;) K7S8X

W tym wypadku ECS wymiata jest o niebo lepiej wyposażony i malepsze mozliwości OC

na Asrock K7S8X możesz kręcić tylko FSB, brak możliwości zmiany mnoznika i brak możliwości zmiany jakichkolwiek napięć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka, thx za info. ale pisał ktoś że asrock należy do asusa itp, ale mniejsza z tym. :)

czyli jednak ECS jest lepszy :?: wow, fajnie. był jeden teścik, chyba nawet w tym temacie ktoś dał linka, gdzie wychodziło, że L7S7A2 dorównuje nF2, trochę dziwne jak dla mnie ale ... może ...

w każdym razie ja nie żałuję zakupu, 150zł za takie mobo to full wypas. a jeśli asrock nie ma zmiany mnożnika to lipa, szajs a nia płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ale dziwy..

może jednak dało coś to podniesienie pci/agp

bo dzis mój radosław wstał @291/582 i wszystkie testy przeszedł :D

wyżej sie troche bałem bez radiatorków ;/

tylko teraz nie wiem czy to zasługa tego pci/agp czy mrozu na dworze.. ;)

Ale działa ci ogólnie system? nie ma freezów? kurde bo nei wiem juz co robić rozwiązałeś tenproblem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system działał tak jak działał.. narazie sie tylko radek rozchulał... ;)

przed chwilą zamontowałem zalmanka wywiewającgo spod zasilacza.. teraz mam temp:

system: 33

procek: 34-35 :D

nie wiem jeszcze jak pod obciążeniem ale najpierw sobie posiedze na necie troszke i zaległości nadrobie ;)

a co do stabilności procka to jeszcze potestuje. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system działał tak jak działał.. narazie sie tylko radek rozchulał... ;)

przed chwilą zamontowałem zalmanka wywiewającgo spod zasilacza.. teraz mam temp:

system: 33

procek: 34-35 :D 

nie wiem jeszcze jak pod obciążeniem ale najpierw sobie posiedze na necie troszke i zaległości nadrobie ;)

a co do stabilności procka to jeszcze potestuje. ..

A co i jak ustawiłeś masz freezy jak zapodasz prime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..

pci/agp 35/70

12,5x133

pamieci na standardowych timingach..

napięcie procka juz chyba każde możliwe testowalem z tych dostepnych w biosie.. i prawie nic to nie zmienia..

moze za mało napięcia.. ale żeby aż tak ?

jak kiedyś go miałem na 1,8 V to @2600+ śmigał.. tylko temp była zabójcza..

poza tym drut mod mi sie rozwalił i musiałem go zdjąc..

musze zainwestować w jakiś klej co prąd przewodzi i tym zrobić moda..

 

Prime sie i tak wiesz i tak.. kupa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..

pci/agp 35/70

12,5x133

pamieci na standardowych timingach..

napięcie procka juz chyba każde możliwe testowalem z tych dostepnych w biosie.. i prawie nic to nie zmienia..

moze za mało napięcia.. ale żeby aż tak ?

jak kiedyś go miałem na 1,8 V to @2600+ śmigał.. tylko temp była zabójcza..

poza tym drut mod mi sie rozwalił i musiałem go zdjąc..

musze zainwestować w jakiś klej co prąd przewodzi i tym zrobić moda..

 

Prime sie i tak wiesz i tak.. kupa..

A dysk jaki masz?

Kurde wydaje mi się że pci siada, ale nie wiem, bo jak dałem w biosie np: 3366 to jakis czasi idzie prime ,a jak dam 40 pci to momentalnie siada

ale nie da się niżej niż 33 a jak jest nawet 33 to fsb 200 nie idzie więc już nie wiem, w sumie powiem Ci ze ta płyta to wielki shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate ST360020A 60 GB

pci mam niziutko przeciez..

nawet jak było standardowo to i tak sie wieszało..

a czemu tak drastycznie podnosisz?

podnies o jeden-dwa megahyce i zobacz co si ebedzie działo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee no, nie straszcie mnie chłopaki. ja jestem zadowolony i tak ma zostać :!: a wy z tymi aferami wyjeżdżacie ... oczywiście nie mam do was pretensji ale na FSB 166 wam chodzi ? u mnie pomyka bez dodatkowego chłodzenia NB i SB, wszystko stabilnie i bez cyrków.

może na gwarancję oddajcie płyty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee no, nie straszcie mnie chłopaki. ja jestem zadowolony i tak ma zostać :!: a wy z tymi aferami wyjeżdżacie ... oczywiście nie mam do was pretensji ale na FSB 166 wam chodzi ? u mnie pomyka bez dodatkowego chłodzenia NB i SB, wszystko stabilnie i bez cyrków.

może na gwarancję oddajcie płyty ???

hmmm na gwarancje nie ma co liczyc bo ten rev. juz jest niedostepny wiec jakby co dostali by ten rev co ty masz :P z drugiej strony to jakie bedzie uzasdnienie takiej gwarancji ze nie moga podkrecac bo sie im wiesza :P no ale mozna sprobowac :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisaliście że na 133 nawet się wiesza i na 166 FSB. więc jest powód do reklamacji. chociaż jest jak poiszesz - nie ma starego dobrego rev :( , tylko kastraty :) ale jesli ma nie chjodzić stabinie to lepiej już kastrata ale stabilnego.

u mnie na razie spox, dobrze się spisuje mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam :?:

czy temperatury pokazywane przez bios są prawdziwe?

(mbm pokazuje podobne ale za to volty zupełnie odjechane np zamiast 12 pokazuje 6.5 albo zamiast 3.3- 1.5 :lol: sprawdzałem miernikiem i nic takiego nie zachodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam :?:  

czy temperatury pokazywane przez bios są prawdziwe?

(mbm pokazuje podobne ale za to volty zupełnie odjechane np zamiast 12 pokazuje 6.5 albo zamiast 3.3- 1.5 :lol:  sprawdzałem miernikiem i nic takiego nie zachodzi)

poprostu nie zwracaj na to uwagi ten rev. tak ma :) :) ECS spiprzyl to i juz wiec nie ma sie czy martwic zreszta AMD moze ci cos wiecej napisze :) :)

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale właśnie mi sie nawet na 133 wiesza.. ale własnie nie jestem pewien czy to wina procka czy płyty.. musiałbym zmienić mnożnik na defaultowy..

ale to wstyd odpalić 1700+ jako 1700+ ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już spieszę z pomocą :)

płyta ma okrojone niektóre czujniki i jesyne poprawnie pokazywane odczyty to

- temperatura procesora (odczyt z diody termicznej procesora, działą tylko na athlonach XP, nie działa na duronie i starych athlonach).

- napięcie na rdzeniu procesora

- napięcie na pamięciach

- napięcie na baterii

- obroty 2 wiatraków (CPU i SYS)

pozostałe odczyty (napięcie 3.3 i 5V na SB, temp NB, napięcia 12. 5 i 3.3V) są z kosmosu, ufoludki tą drogą przekazują zaszyfrowane informacje :lol: po prostu należy je olać, płyta nie ma czym ich mierzyć. ale są ogólnie mało przydatne, można je miernikiem odczytać i rzadko je sięsprawdza. najważniejsze są i to się liczy.

 

kisio : ja mam A 2000+ jako 2000+, tyle tylko że zmieniłem FSB na 166 i mnożnik z 12.5 na 10. kupiłem już titana CU5TB za 41zł ( wow ) więc niedługo się może pojawić 2400+ :) lub 2500+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale właśnie mi sie nawet na 133 wiesza..  ale własnie nie jestem pewien czy to wina procka czy płyty.. musiałbym zmienić mnożnik na defaultowy..

ale to wstyd odpalić 1700+ jako 1700+ ;/

I właśnie co my mamy zrobić skoro na 133 wiesza się ja nie wiem, chyba nie trafiliśmy takich wadliwych produktów, chociarz ostatnio z moim szcześciem jest nie najlepiej, i może 1 czy 2 na 1000 sztuk trafriłem zjeb... więc sorry, może i procek, ale nie na fsb133, i co my mamy zrobić , ja juz inny zasilacz sprawdzalem i grafe inna bo moze przez herculesa bo tez masz, ale jednak nie, wkladałem radka 8500le saphire i to samo, więc co jeszcze? dysk? ramy mamy inne ja dałem kurde 360 zł za te Twinmosy i co ma nie działać????

Nie wiem już co sprawdzić jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy nie mają prawa nie wyrabiać przeciez to jest 333 a chodzi na 266... to nawet największy chłam musi pójśc..

naprawde już nei wiem co to może być..

juz chyba tylko podniesienie napięcia na procku mi zostało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy nie mają prawa nie wyrabiać przeciez to jest 333 a chodzi na 266... to nawet największy chłam musi pójśc..

naprawde już nei wiem co to może być..

juz chyba tylko podniesienie napięcia na procku mi zostało..

Napięcia na procku też podnosiłem i dalej to samo, może ramy są walnięte, ja mam niby te Twinmosy ale moze cos sa skopane, porzycze inne i sprawdze, a jak możesz i masz skąd to tez włóż inne, ja już naprawde nie wiemco jest, nie wiem cyz się nei zdecyduje na jakieś mobo na nforce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie straszcie mnie bo wlasnie sie napalilem na te plyte... 8) Oczywiscie na okrojona wersje chyba rev. 1.1 Aha i bym byl wdzieczny za przetlumaczony opis czytnika. Nie chce mi sie wertowac 41 stron zeby odszukac kto go przetlumaczyl, chyba mnie rozumiecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, wysyłał em już 3 osobom. poszukam czy go mam jeszcze.

 

bnierz to mobo, na prawdę warto, ja nie narzekam a wyszło mnie 150zł. u ciebie 229+wysyłka - cena czytnika.

nF2 też mają liczne problemy więc nie bój się - z radością przywitamy kolejnego użytkownika przełomowego mobo ECS'a. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie amm teraz jak ramó sprawdzić.. ale wątpie żeby to to było..

a napięcie podnośiłeś w biosie czy vmodem?

bo to w biosie to właściwie nic nie daje..

komp chodzi dokladnie tak samo na każdym ustawieniu.. tylko grzeje sie bardziej.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie amm teraz jak ramó sprawdzić.. ale wątpie żeby to to było..

a napięcie podnośiłeś w biosie czy vmodem?

bo to w biosie to właściwie nic nie daje..

komp chodzi dokladnie tak samo na każdym ustawieniu.. tylko grzeje sie bardziej.. ;/

No dobra to jak chcesz podnieść? Drut modem?

Ja nie za bardzo chce sie w to bawic, ale chyba na normalnym ustawieniu powinno chodzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło więc ma chodzić nadal. wyciągaliście FSB 200 więc 133 i 166 nie powinny stwarzaćproblemów. pozostaje próba na innych pamięciach a jak nie pomoże ... serwis i wymiana na rev 1.1 :(

lepiej działający normalnie rev 1.1 niż wieszajćy się 1.0. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już spieszę z pomocą :)

płyta ma okrojone niektóre czujniki i jesyne poprawnie pokazywane odczyty to 

- temperatura procesora (odczyt z diody termicznej procesora, działą tylko na athlonach XP, nie działa na duronie i starych athlonach).

- napięcie na rdzeniu procesora

- napięcie na pamięciach

- napięcie na baterii

- obroty 2 wiatraków (CPU i SYS)

pozostałe odczyty (napięcie 3.3 i 5V na SB, temp NB, napięcia 12. 5 i 3.3V) są z kosmosu, ufoludki tą drogą przekazują zaszyfrowane informacje :lol: po prostu należy je olać, płyta nie ma czym ich mierzyć. ale są ogólnie mało przydatne, można je miernikiem odczytać i rzadko je sięsprawdza. najważniejsze są i to się liczy.

 

kisio : ja mam A 2000+ jako 2000+, tyle tylko że zmieniłem FSB na 166 i mnożnik z 12.5 na 10. kupiłem już titana CU5TB za 41zł ( wow ) więc niedługo się może pojawić 2400+ :) lub 2500+ :D

THX :D

qrde muszę się pochwalić że moje nowe wc daje mi temp 29stopni po 2 godzinach Q3 :D procek 166/11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...