Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

niestety ciezko mi bedzie bo w tygodniu w chacie bywam rzadko, ale moze sproboje zrobic bardziej konkretne testy. jednak nie spodziewajcie sie za duzo bo mam specteki pc2700 i na nich watpie abym wyciagnal 200 mhz... chodz akurat tu jest dziwna sprawa. w chipie akurat moj model pamieci byl opisywany i tam napisali ze spokojnie mozna ja wykrecac. na L7S7A2 moglem ustawic maxymalnie 170mhz.. potem szlag ja trafial, moze na tej plytce lepiej mi pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, hej, hej !!! nie rozmawiajcie tutaj o nforcie, bo zaraz wywalę moje L7S7A2 za okno :lol:

 

Powiedzcie, mi lepiej jak uruchomić IrDA podpięte do płyty. Jakieś opcje w biosie trzeba zmianiać, jeśli tak to jakie ? Pytam, bo siedzę teraz na Knoppixie i nie wykrył on mi irdy :( Zmieniłem w biosie w peripheral setup opcje serialport2 mode z opcji normal na IrDA lecz nie przyniosło to żadnego rezultatu w Knoppixie. Jutro będę miał dysk, więc zobaczę pod XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz z innej beczki. Płyta zaczęła działać stabilnie na FSB 200 więc muszę wymyślić sobie inny problem :). Mam 2 zwykłe głośniki, i zdobyłem głośnik basowy, dorobiłem wzmacniacz, i teraz problem jak uaktywnić wyjcie sub’a, bez uaktywniania głośników tylnych (których nie mam). A do tego wejścia mam podłączoną kartę TV więc nie mogę go zamienić na wyjście… Więc może ktoś wie jak włączyć wyjście centem/sub + przód bez tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz głośnik wzmacniacz jednocześnie z głośnikami przednimi (jedną wtyczka) do wyjścia w karcie na przednie głośniory. do wzmacniacza podłącz bass a głośniki będą chodziły jak chodzą. ustawiasz osobno bas i głośniki.

podejrzewam że dźwiękówka ma 2 tryby pracy i nie da się uzuskać pośredniego trybu, tzn nie zrobisz tak żeby dalej mieć line-in i wyjście na bas/center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam jedno pytanko odnosnie tej plyty: Otoz czy oby napewno obsluzy mi Durnia 800MHz ???Bo nie chce sie zdziwic kidy ja bede montowac u siebie w kompie.

 

wiem ze moglem poszukac ale watek liczy juz 60 stron a mi sie troszke spieszy.

 

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie są 2 wyjścia :

- wgrywasz nowszy bios oficjalny 0619 (bardzo stabilny) i masz FSB od 100 do 200 więc 8*100 spokojnie ci obsłuży.

- ustawiasz mnożnik na np. 6 i magistralę 133 i masz nadal 800 MHz ale pamięci na 266 MHz lub 166*5 i masz 830 MHz i pamięci na 333 MHz.

 

tu jes tlink do danych o ECS na nForce2 : http://www.ecsusa.com/products/n2u400a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc ustawienia napiecia :

- CPU wyzszego niz 1.85 v i czy jest mozliwosc ustawiena tego z poziomu BIOS-a ( metoda laczenia ukladu Richtek , drutmoda jest mi znana )

- NB ( jakie wartosci )

- AGP ( jakie wartosci )

- VMeM ( jakie wartosci )

Ile wynosi zakres FSB po wgraniu CHP BIOS-a i przed owym wgraniem

 

K ] T [ K out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowy bios daje FSB 133-166 ale oficjalny nowszy bios już ma 100-200. chaepo bios daje do 233 MHz, jeden z biosów umożliwiał nawet ustawienie 266 MHz ale to tylko na pokaz. ktośtu śmigał na FSB 225 ale nie pamiętam kto (pewnie się odezwie).

z napięciami jes tkicha, procek +1%, +3% i +5%, pamięć +0.8%, +2.7% i +3.5%. brak możliwości zmiany napięcia NB. sopracowane oczywiście mody na forum AMD ale sam bios tego nie umożliwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej nieobecnosci spowodowanej brakiem plyty ktora umarla :( dzis stalem sie szcesliwym posiadzaczem Solteka 75FRN2-L :twisted: moj ecs wraca jutro z serwisu i trafia w rece kolesia teraz niech on sie bawi hyhhyhyhyhhyhyh ale plytka byla jka najbardziej spoko :) to ze nie mam juz tej plyty nie znaczy ze nie bede sie udzielal w tym topiku bo mam juz duze doswiadczenie co do obslugi(krecenia :) hyyh) tej plytki jak narazie jutro zaczynam testowac moja nowa plytke :)

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K ] T [ K --> jak mawial gugu Cheppoman z bisou wiecej niz +5% sie nie wycisnie, pozostaje mod na mobo na 1,85 i dodanie do tego 5% z poziomu biosa... u mnie max pokazywalo 1,96

 

Storm --> zdrajca :P :lol: heheh z tego co widze to masz troche do przeczytania w przyklejonym watku o tym solteku :)

Teraz jestes posiadaczem sprzetu wyzszej klasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storm --> zdrajca heheh z tego co widze to masz troche do przeczytania w przyklejonym watku o tym solteku

Teraz jestes posiadaczem sprzetu wyzszej klasy

hyhyhyhyhhy witam John_doe pogadamy na gg pozniej bo teraz jeszce siedze do 18 na pozyczonej celinie 1,7 a nie mam listy kontaktow :P hyhyhyhhyh pozniej ci opowiem jak do tego doszlo a z moim ecesem nie rozstaje sie jeszcze moj koles z bloku go bierze tak wiec jeszce sie troche pobawie no ale to juz u niego hyhyhyhyy :P a co do czytania to fakt sporo tego no ale zawsze mozna troche pomeczyc kolege _VIP_a hyhyhyhhyyh :) :)

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowy bios daje FSB 133-166 ale oficjalny nowszy bios już ma 100-200. chaepo bios daje do 233 MHz, jeden z biosów umożliwiał nawet ustawienie 266 MHz ale to tylko na pokaz. ktośtu śmigał na FSB 225 ale nie pamiętam kto (pewnie się odezwie).

z napięciami jes tkicha, procek +1%, +3% i +5%, pamięć +0.8%, +2.7% i +3.5%. brak możliwości zmiany napięcia NB. sopracowane oczywiście mody na forum AMD ale sam bios tego nie umożliwia.

Tak. uzyskałem 225Mhz FSB na Twinmosach. I wydaje mi się, że powyżej umarły pamięci. Tak miałem z FSB 200 i na Elixirach. Powyżej 200 nie chciały iść. Zmieniłem na TwinMosa i bez problemu na 208Mhz komp śmiga. 225 już jest niestabilnie. Ale tak jak mówie. Sądze, że memorki nie dają raday.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chwaliłem się jeszcze więc napiszę : za 200 zeta stałem się szczęśliwym (miejmy nadzieję) posiadaczem leadtek/winfast GF3Ti200 :D . jeszcze go nie mam bo teraz zajmuje się nim poczta ;) ale niedługo dotrze. 200 zeta :!: i firmóweczka :D zobaczymy czy zasilaczyk przyjmie tę grafę tak ochoczo jak ja :D

może ktoś chce kupić mojego MX440 ??? chętnym mogę wysłać zdjęcia bo grafa mało przypomina standard.

a na elixirkach też śmigałem na FSB200 synchro (timingi normal cl2.5). jakie dajecie pci/agp dla FSB np. 210 lub 220 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przebrnołem przez te 60 stron topika .. zajelo mi to caly roboczy dzien (hehe, sie napracowalem, mam nadzieje ze nikt z szefostwa tu nie zaglada :o )

Mam zamiar wymienic bratu Solteka KAV na cos szybszego i zdecydowalem sie na tego ECSa, juz do mnie idzie, ma byc v1.1 z czytnikiem za 249 zl. Aczkoliwek czytajac ten topic widze ze jazde bede mial nieziemska z okielznaniem sprzetu :) mam pytanko : czy zauwazyliscie przy duzych FSB zeby przegrzewaly sie MOSFETy ? nikt nic nie napisal na ten temat, nie wyczytalem tez nigdzie zeby ktos mial zalozone na nie radiatorki, a na plytkach z nf2 to obowiazkowa sprawa :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest naprawdę źle: mój duron 600 na podniesionym napięciu z 1.5 V na 1.78 nie chce działać stabilnie na więcej niż 5x160 MHz, czyli 800 MHz. Jak zmianię mnożnik i fsb, to zawsze barierą stabilności jest 800 MHz. Komputer uruchamia się co prawda nawet na 5x185 MHz, czyli 925 MHz lecz cóż z tego jak się zaraz sypie :(

 

Komputer chodzi stabilnie 5x160 przy 1.78 lecz jak zmniejsze napięcie do 1.7 to także się sypie :( Boję się dawać większe napięcie :oops: Chciałbym także przypomnieć, że procesor ten działał kiedyś na K7S5A z napięciem 1.5 V i bez problemu działał stabilnie 6x133=800 MHz. Potrafił wstać i działać przez dłuższy czas np. 30 minut na 6x147 na 1.5 V a na tej płycie przy 1.5V wstaje tylko na 5x133 :(

 

Mostki się nie grzeją, są ciepłe lecz nie parzą. Wentylator jest lekko ciepły. Bios to CHB127. O co chodzi ?

 

Ratunku !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensei : na NB mam standarowy radiatorek, na SB brak :D mosfety nie są chłodzone bo nie ma takiej potrzeby.

a z tymi jazdami to nieoniecznie. moje problemy były spowodowane tym, że nie wyczyściłem CMOS'u po wgraniu biosu cbh127 (przy oficjalnych nie trzebab było) ale teraz jest OK, FSB 200 śmiga spokojnie i bez zwieszek.

a jako że będziesz miał procka w 0.13u to nie powinieneś mieć z nim problemów, jak ja nie mam. raz ustawisz i będzie długo śmigała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co do czytania to fakt sporo tego no ale zawsze mozna troche pomeczyc kolege _VIP_a hyhyhyhhyyh :) :)

Ty leniu :wink:

 

hyhyhyhyhy nie spoko studiuje topic narazie i mysle ze sam sobie poradze no ale jezeli beda jakies problemy to ty jestes moim guru :) i mysle ze bede mogl sie zwrucic o pomoc :wink: hyhyhyhhy.........

wkoncu kto zna te plytke lepiej niz ty :P :P

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie swoją oddałem do reklamacji.. mam nadzieje że sie nie połapią że w paru miejscach farba na laminacie jest troszke wytarta.. no i że płyta jest połamana ]:->

dla pewności popieściłem ją zapalarką.. ale jakaś słaba chyba.. paralizator musze kupić :>

ciekawe co z tej reklamacji wyniknie.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie mnie chłopaki :!: jednemu padła, drugi połamał, a mi ma wystarczyć na może i 2 lata i ma działać. a mam o tyle gorzej niż wy że kupiłem ją od xxxxx (nie pamiętam ksywy), który jest z gdańska więc reklamacja zajmie minimum miesiąc.

ma jeszcze chodzić dobrze z GF3 winfasta bo jak nie to się pochlastam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyściłeś cmos po zmianie biosa ? ja kiedyś tego nie zrobiłem i grzał się mocno.

nie mam pojęcia co może dolegać twojemu blaszakowi, u mnie duron 800 chodził na 5*160 MHz bez problemów. później zdechł ale to chyba wina totalnego pokruszenia krawędzi rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storm, juz sie tak nie podlizuj  :lol:  

 

...jak bedziesz mial siakis problem to wal smialo na GG  8)

 

spoko napewno skorzystam :D z twojej pomocy :) a tak btw. nie podlizuje sie hyhyhhyhy :wink: :wink:

 

john_doe--> sory ze sie nie odzywa ale moj komp jest jeszce w poznaniu w serwisie gamonie wyslali calego kompa paranoja normalnie jak jutro nie bedzie to przejade sie osobiscie bo to juz szcyt kretynizmu zeby wysylac calego kompa jeeli tylko plyta jest padnieta :/ ehhh mam nadzieje ze jutro wkoncu odzyskam kompa :?

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...