Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

w zakladce display klikasz na support centre i w ostatniej zakladce (bios) masz agpx4(sba) - tak to wyglada u mnie na kyro 1

 

u ciebie pewnie bedzie agpx2

 

a jesli chcesz to wylaczyc to chyba trzeba sie posilkowac power stripem

 

moim zdaniem w 3dmark sa bardzo silne optymalizacje dla nvidia i ati gdyz ja mam tylko ok 2000 a grafa wydajnoscia bije wszystkie gf2mx

 

kolega na duronie 1200 i kyro 2 ma 2400 a gta 3 i fifa 2003 chodza mu plynnie w 1024x768 w high detal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBA raczej nie można przestawiać (zależy od karty). U mnie na Radku 9600TX (9500Pro) mam włączone SBA (nie można wyłączyć-włączone na stałe) i FW, które mogę zmieniać jak mi się podoba. I dopiero na tej karcie mam wszystko powłącznane :). Więc próbuj RivaTunerem. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam nowa plyte ECS L7S7A2 v1.1 i nie dziala mi na niej USB...........jesli podlacze pod obojetnie jakie wejscie to WINDOWS sie zawiesza :(

 

System jest nowa instalowany i na PS2 nie ma problemu ze stabilnoscia!!!! Zainstalowalem juz wszystkie sterowniki do plyty glownej...

 

 

2 moj problem dotyczy czytnika .,,,bo chyba nie czyta on kart Multimedia Card .........

 

Jesli ktos sie spotkal z takimi problemami to prosze dac znac

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne

 

 

myslalem ze to sterownikach IDE powiduja ze USB nie dziala(sprawdzalem 2 myszki Genius i Logitech)

 

ale chyba jednak nie to jest przyczyna tego.....po prostu zalezy od uruchomeinia kompuetra...raz sie wlaczy i dziala USB,a raz nie dziala.. Jakas kaprysna jest ta plyta...

 

Czytnik juz tez dziala.

 

ale teraz mam pytanie czy moge ten czytnik zainstalowac na innej plycie ,jak tak to jakie steroniki uzyc

 

i po 2 jakiego mam biosa uzyc,zeby chodzil mi procesor na FSB 200??

 

na razie mam zainstalowanego biosa oficjalnego z czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery IDE spowalniająkompa i są .... chu.. wie po co są :D . wyniki benchmarków wychodzą wyższe a transfery i czasy dostępu sągorsze ze sterami.

co do usb to u mnie działało za każdym razem, aparaci kcyfrowy podłaczałem.

żeby mieć FSB 200 musisz mieć nieoficjalny bios bo na oficjalnym max ustawisz działające 198. na np, chb127 (chyba najlepszy) dasz teżmax 198 a 200 tylko wtedy jeśli ustawisz PCI/AGP na 34/68 MHz (tej opcji nie ma w oficjalnych biosach).

tylko zmień lepiej teg ogluta co jest pod radiatorem na NB na pastę lub klej zalmana, ew. taśmę termo od rosia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie zabezpieczylem i kupilem na mostek połnocny radiator ZALMAN 32J i posmarowalem go pasta ARTIC Creamire czy jakos tak....wiec chlodznei powinno byc OK

 

pod koniec tygodnia bede mogl sprawdzic plyte czy pojdzie na FSB 200 i wtedy sie pochwale jakby co...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pójdzie na pewno jeśli zmienisz chłodzenie. ja na standardowy radiator zarzucę niedługo mały wentylatorek WinFast'a, pewnie ma 7V bo skubaniec ma obroty jak formuła 1 i dmucha jak duży :D .

napisz jakiego masz komap chyba, że już pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 kompy

 

brat ma EPOX 8RDA+ Athlona 2000+ Thunderbird@2200Mhz(10x200) i pamieci Samsung 512MB 333Mhz@400 DDR , ja wlasnie bede mial od niego ta pamiec......a on kupi sobie nowa

 

a ja mam L7S5A2 i DURONA 1600 Mhz ,wiec na 200(400) FSB powinien chodzic..........cooler Falcon Rock 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mu zrobie VMOD - na razie drut modem nie chce sie bawic i zrobie vmod przez malowanie mostaka L11 do np 1,6 V.........wczesniej przy 1.56 V ten duron smigal na 166 Mhz ...wiec 1,6 to powinno starczyc do 200FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema..

zakupilem sobie ta plytke i napotkalem sie z problemem przy instalacji windy (XP) albo sie wiesza albo sie wywala albo obraz migota przez caly czas a pozniej blad stop.... jesli sie z takim czyms spotkaliscie albo macie jakies propozycje to prosze o pomoc ... (nie mam juz kompa pare dni HELP!! :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że przesiadłeś się z takiego samego mobo jak ja :D i grafę też miałem MX400 :D

po pierwsze zmień bios na oficjalny 0619 (max stabilne FSB 198 MHz) lub chb127 (podnosisz PCI/AGP do 34/68 i masz FSB stabilne powyżej 200 MHz).

może dałeś FSB 200 bez podniesienia pci/agp i dlatego tak się zachowuje - to normalne. i jeszce napisz jaki posiadasz zasilaczyk bo ta płyta bierze więcej prądu niż KT7A.

 

i dlaczego masz avatara "intel inside" ???? bluźnisz chłopcze :!: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że przesiadłeś się z takiego samego mobo jak ja :D i grafę też miałem MX400 :D

po pierwsze zmień bios na oficjalny 0619 (max stabilne FSB 198 MHz) lub chb127 (podnosisz PCI/AGP do 34/68 i masz FSB stabilne powyżej 200 MHz). 

może dałeś FSB 200 bez podniesienia pci/agp i dlatego tak się zachowuje - to normalne. i jeszce napisz jaki posiadasz zasilaczyk bo ta płyta bierze więcej prądu niż KT7A.

 

i dlaczego masz avatara "intel inside" ???? bluźnisz chłopcze :!: ;)

juz smiga... nie wiem dlaczego sie nie chcial xp instalwoac 2k dziala... plyta jak narazie ok... jak macie jakies zlote razdy do niej to slucham. Co do avtara to pamiatka po celeronie a nie chce narazie zmieniac bo juz sie przyzwyczailem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz, jak ja, wersję z tylko 1 portem szeregowym. w tej wersji ECS okroił odczyty wszystkiego, pozostała tylko temp. procka, napięcie rdzenia, pamięci i baterii oraz obroty wiatraka na CPU.

napięcia mierz miernikiem. wskocz na allegro i zakup sobie za 80-100zł zasiłkę fortona 300W a wtedy prądu będziesz miał pod dostatkiem. ja śmigam na 250W fortonie, procek mniej prądożerny niż twój ale grafa Ti500 bierze swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP!!!

wiec tak dalem na chwile mocniejsza zasilke (chieftec 360W) i dalej to samo... nawet FSB 166 nie mozna stabilnie osiagnac, nie wspominajac o tym ze na 133 tez sie czasem zwiech robia... Ramy to twinmosy 333 wiec tu tez nie powinno byc problemow... procek nie ukruszony, probowalem roznych grafik. Jeszcze taka ciekawostka ze XP to sie wogule nie da zaisntalowac obojetnie od ustawien a 2k czasami sie uda :)... Czy jest jakies rozwiazanie czy poprostu trafilem na walniete MOBO... ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucela, miałem to samo z moim duronem 600 na tej płycie (poczytaj parę stron wcześniej) pomogło mocniejsze podniesienie napięcia na procesorze :D

dzieki ale ten topic ma 60 pare stron ;) to podnoszenie napiecia jest troche bez sensu ten proc smiga na innych mobach na standardowym napieciu na 2ghz... ma ktos jeszcze inne pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ....

jedyny problem jaki miałem z tą płytą to było przegrzewanie się athlona na o/c biosach podczas gdy na oficjalnych było ok. aż wstyd ale pomogło clear-cmos :oops: i od tamtej pory zero problemów zarówno na duronie 800 jak i athlonie 2000+.

grucela : jeśli nie masz to zapuść biosik 0619 lub chb127, jeżdżę na nich prawie od początku, może ten standardowy jest nie tegez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucela pisząc parę stron wcześniej miałem na myśli parę stron a nie 60 :lol: Poczytaj sobie tak od 58 strony :)

 

Mój procesor także chodził na innej płycie, gdzie przy standartowym napięciu bez problemu osiągał 6x147 (co prawda czasami robił zwis, stabilne 6x143) a na L7S7A2 nie odpalał się nawet 6x133 ani 5.5x133 :( Odpala się i stabilnie chodzi dopiero przy 5x133 :evil: I weź mi to wytłumacz ? Ludzie pisali już, że L7S7A2 zaniża napięcia, więc trzeba je podnieść, więc to uczyniłem :D Tobie także to radzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzycie!

uwzglednili mi reklamacje

dostałem nowiutką płyte :D i to w pełnej wersji :D

nie wiem skąd oni ją wygrzebali..

od razu podnoisełm napięcie na 1,8 i biosik na 0619 i jak narazie śmiga.

nie mialem jeszcze czasu na expoerymenty.... ale na wszystko przyjdzie czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obczajcie motyw co następnego ECS wykombinował : napisali że płyta obsługuje FSB 333 i DDR400 ale jako podkręcenie , wcześniej było normalnie że fsb 333 chodzi. i po co wydali oficjalny bios z FSB do 400 MHz jeśli to podkręcenie ??

 

a asrock podaje w płycie na SIS748 oficjalnie FSB 400, no i wydajność o wiele lepsza, i s-ata jest :!: ja chcę asrocka na sis 748 :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecs od poczatku podawal ze 333 i 400 to podkrecenie a ten asrock ma beznadziejny OC (nie ma zmiany mnoznika i vcore) i fsb nizsze niz ecs

 

a probowales dawac wiecej niz 200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...