Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

nie uwierzycie!  

uwzglednili mi reklamacje

dostałem nowiutką płyte :D i to w pełnej wersji :D

nie wiem skąd oni ją wygrzebali..

od razu podnoisełm napięcie na 1,8 i biosik na 0619 i jak narazie śmiga.

nie mialem jeszcze czasu na expoerymenty.... ale na wszystko przyjdzie czas ;)

moja tez najprawdopodobniej przyjdzie nowa ... powiedziales ze podniosles napiecie na 1,8... czy w biosie 0619 mozna to robic ? bo u mnie mozna bylo bodajze tylko 1 3 i 5 % jak to jest z tym napieciem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecs od poczatku podawal ze 333 i 400 to podkrecenie a ten asrock ma beznadziejny OC (nie ma zmiany mnoznika i vcore) i fsb nizsze niz ecs

 

a probowales dawac wiecej niz 200??

właśnie ten asrock w wersji ......E+ ma wgrany o/c bios ze zmianą FSB, mnożnika i napięcia w BIOS'ie :!: zawalicho płyta. chyba bardziej wolałbym tego asrocka niż ECS'a na SIS748 bo ECS coś mota - wypuścilki spoko płytkę i okroili zaraz. narzekać trudno bo ECS dodał nam czytniki dzięki czemu wyszło mnie 150 zeta ale ten asrock musi być spox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nei w biosie.. podnoszenie w biosie to kicha.. ta plyta dziala stabilniej na nie podnoszonym napieciu w biosie niz na wyzszym ale podnoszonym w biosie.. przynajmniej u mnie tak było.. ze jak podnosiłem w biosie to komp zsie przy nizszych taktowaniach wieszał..

ja podkówki miedziane w socketa wsadziłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnożnik mamy zworkami ustawiany, tam jest to lepsze bo z biosa i nie trzeba do kompa zaglądać. w sumie i tak nie zmieniam ale jak ktoś ciągle testuje co lepsze i ile max wyciśnie to łatwiej z biosu.

może niedługo kumpel przeprowadzi jakieś testy bo sobie wziął sis748 by asrock a koleżance kt600 by ECS. heh, za całego kompa koleżanki dał 2600 w tym 1500 to grafa radeon 9500 :o głupota bo ona gra tylko w wormsy 3d :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta ma czasem takie przekręty, zły dzień itp ;)

jesli możesz to zmień na asrocka na sis 748, asrock w wesji E (ostatnia litera nazwy), są nawet po 220 zł w siriusie. kolega kupił takką w lublinie i na 2GHz śmiga (1800+@2400+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak to sie potoczy jutro moje bebechy im wszytkie zaniose (mobo juz wzrocilem) bo chca sie pobawic w serwisie bo nie wierza ze mi 2 walnieta plyte przyslali ... ;) no zobaczymy jak bedzie walnieta to moze tego asrocka zaatakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta mnie rozbraja jest zmienna jak kobieta. Niedawno sobie działała na fsb200 (synchro) prime działał stabilnie nie wywalając błędów. Nagle coś jej odbiło i teraz nawet na standardowych ustawieniach (proc 133 (1,7+) pamięci 166 (normal)) potrafi się zawiesić w trakcie słuchania muzyki. Czy ktoś ma na nią jakiś złoty środek na tą płytą?(zmieniałem już nawet BIOS z moda 127 na oficjalny.) Pojęcia nie mam wymieniłem zasilacz (bo na starym napięcia zaczęły spadać) na Deer 400 (na taki mnie stać) napięcia są super poziom/stabilność (sprawdzane nawet miernikiem), a ten ECS wariuje. Najdziwniejsze jest, że czasami potrafi chodzić stabilnie godzinami a czasami minutami.

PS Wersja płyty to ta starsza (pełniejsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narzie najlepsza metoda na jaą wpadłęm to zapalarką do kgazu mocno po wsyzstkich stykach układach i co tam jeszcze i oddac na gware i poczekać na nowa ;)

nie tożebym liczył na to że nowa będzie działać.. ale może za którymś razem zaproponują zwrot pieniedzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS zmienna jest :) narazie ok ale trzeba miec podejscie z tym ECSem jak z kobieta- trzeba z nim rozmawiac piescic go wysokim FSB a bedize dla was dobra :)

hyhyhyh.......oj swiete slowa fsb 225 i jazda hyhyhyhyhhyh :P :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmoda na pamieci robilem z tad inne mody tez tu sa wiec tylko probowac i zobaczysz co z tego wyjdzie http://www.amdforums.com/showthread.php?th...threadid=208006

 

jak dotad nikt sie nie odwazyl na robienie moda na nb :P bedziesz pierwszy :) tylko czy to cos daje ja teraz na solteku mam zmiane naoieci na nb ale to nic nie daje czy mam ustawione na 1,8V czy na 1,6v nie ma zadnej roznicy i tak jest stabilny jak skala :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam Durona 1,4 Mixib 1,5V

 

na razie smiga sobie jako 8x200 bez zmiany napiecia

wiecej nie chce bo pamieci go ograniczaja :-( (sadzilem ze mam cos lepszego ale juz przy 205 zwis za zwisem)

 

Procek postowal nawet na fsb 233 ale do windy juz nie wszedl

przy 5x210 winda sie zaladowala ale bardzo szybko sie "wyladowala" :-(

 

postaram sie pozyczyc od kogos jakies lepsze pamieci i wtedy potestuje go konkretnie a w ciagu miesiaca powinienem miec juz wc i wtedy 2Ghz to minimum

 

Storm : Mam nadzieje ze z lepszym Ramem pobije twoj rekord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam Durona 1,4 Mixib 1,5V

 

na razie smiga sobie jako 8x200 bez zmiany napiecia

wiecej nie chce bo pamieci go ograniczaja :-( (sadzilem ze mam cos lepszego ale juz przy 205 zwis za zwisem)

 

Procek postowal nawet na fsb 233 ale do windy juz nie wszedl

przy 5x210 winda sie zaladowala ale bardzo szybko sie "wyladowala" :-(

 

postaram sie pozyczyc od kogos jakies lepsze pamieci i wtedy potestuje go konkretnie a w ciagu miesiaca powinienem miec juz wc i wtedy 2Ghz to minimum

 

Storm : Mam nadzieje ze z lepszym Ramem pobije twoj rekord

 

 

hyhyhyh....... mam taka cicha nadzieje :P :P :P :P :P

 

moze gdyby zrobil Vmoda na proca to zamknol bym licznik hyhhy (fsb233 synchro) ewidentnie na tej plycie moj procek prosil o wiecej :) no alew to juz tylko gdybania co jak co ale chyab trafilem na jedna z najlepszych plyt ECS pozniej to juz jakies takie :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS L7S7A2 REV 1.1 PROBLEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

nie moge zainstalowac windy XP ciagle zwiechy i/lub restarty; pomoze mi ktos; dzieje sie tak podczas aktualizowania ustawien systemu (jakies 16 minut przed koncem instalacji);

 

help :!:

 

probowalem roznych biosow i prockiw i zasilaczy i szlak mnie juz trafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi tu nie gra kupilem wczoraj taka plyte ( skladalem kompa do domu takiego mizernego duron 1600 i troche badziewia ) i ta plyta no i tak nie mam chlodzonych 2 mostkow i nie widze w biosie niegdzie zmiany mnoznika co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...