Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co prawda, nie jestem juz posiadaczem tej plyty, ale potrzebuje biosu, w ktorym mozna bylo ustawic fsb100. Sprzedalem ja gosciowi, ktory ma durona i nie moze go odpalic. Znalazlem na kompie jakies biosy do tej plyty, ale nie wiem ktory to obslugiwal fsb100. Dajcie jakis namiar, albo sendnijcnie na meila: wc@piwko.pl

z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS L7S7A2 REV 1.1 PROBLEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

nie moge zainstalowac windy XP ciagle zwiechy i/lub restarty; pomoze mi ktos; dzieje sie tak podczas aktualizowania ustawien systemu (jakies 16 minut przed koncem instalacji);

 

help :!: 

 

probowalem roznych biosow i prockiw i zasilaczy i szlak mnie juz trafia...

zmien ustawienia biosu dotyczace karty graficznej (duzoa tam pierdul) mi pomoglo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc moja ‘E’wentualnie ‘C’hwilami ‘S’tabilna l7s7a2 na razie stała się stabilna. Zgodnie z tym co przeczytałem ( poza ‘’l7s7a2 is like weather...’’) na overclockers forum zrezygnowałem ze standardowej częstotliwości 166 i zmieniłem na 170 i stała się stabilność :) . Nawet Max Payne 2 , w którym wcześniej częściej robiłem save’y niż strzelałem pozwala na grę godzinami bez resetu. I jeszcze jedno zauważyłem, że podniesienie napięcia z BIOS’u dla procesora (nawet o 1%) przynajmniej u mnie sprawia, że płyta staje się niestabilna. W związku z tym pytanie czy oprócz podkówek wciskanych w socketa da się ustawić napięcie na AXP za pomocą łączenia mostków (tak jak to robiłem na starym duronie) bo chyba to łatwiejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, wsadzanie uzależnia ;) :lol:

lepiej chyba drut-moda robić bo nie pozostawia śladów ale zabawa mostkami będzie działać. a o freezach na FSB166 było już w tym wątku, było na forum AMD - już 167 działa stabilnie. a 200 to już zasuwa jak głupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem nowym posiadaczem tej plyty to podziele sie spostrzezeniami ... no plyta nie jest taka jak miala byc wizualnie nie sa chlodzone 2 mostki tylko jeden i nie jest radiator na koleczki tylko na stale :( nie wiem czemu no ale mniejsza o to do tej plyty wsadzilem durka 1600 i sie przekrecil na 9.5X190 = 1800mhz dalej nie chce isc tz proc chyba bo do fsb do bym dobil do tych 200 ale ze nie wglebialem sie w mozliwosci plyty i nie wiem nawet czy ma zablokowane pci agp a ze ten komp jest do domu a swoj zabralem na stancje wiec jest jak jest ... ale proca musze an te 2ghz przekrecic bo wstaje ale na windzie sie sypie a pozatym plyta jest naprawde ok za 180 zł tyle teraz kosztuje co prawda ja dalem 230 a dzien pozniej staniala no ale co plakac nie bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienialem na +5% i tez niebardzo nie wiem czemu :( mialem nadzieje na 2200 na poczatku ..tak latwo poszlo to tym z benchmarak an durniu 1400 a tu kichal no ale to przynajmniej zrobie z niego athlona tylko czasu nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie, po wymianie płyty na nową, niestety okrojoną:( ale działającą stabilnie:) powracam żeby się dowiedzieć jakie macie osiągi na tej płycie i jaki najnowszy i najstabilniejszy bios wgrać, przez jakis czas jechałem 10x200 ale teraz dla zabawy chce MORE!!:)

Z doświadczenia wiem że zaraz coś się skopie i nic nie bęzie działać, ale raż się żyje.

Storm--> Widze że zdradziłeś ECS'a?? Ale jak wyższe wyniki to spox czemu nie.

Gratuluje osiągu fajnie fsb 240:)

Jak byś mógł podaj mi linka skąd moge zgrać najnowszego , no najstabilniejszego biosa na którym mógłbym wyjść powyżej 200fsb.

POZDRAWIAM ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nadal najlepszy jest chb127, FSB chyba do 233 ma. tek killeroy'a ma do 266 ale ma odblokowane 3 razy więcej opcji przez co jest nieczytelny i denerwujący, poza tym AGP/PCI jest 66/33 a następne od razu 77/38.5 więc za dużo.

miałem FSB 210 ale nie chciałem więcej, poza ty musiałbym timingi pamięci opuścić a i chłodzenie NB mam seryjne ECS'a :(

 

próbuj, kręć, może będzie spoko wynik. pamiętaj że co jakiś czas trzeba podnieść pci dla wysokich fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam DarkB ano zdradzile bo mi w ECSik padl tzn bios hyhyhh :( no nie zastanawiajac sie wziolem solteka :) ijestem zadowolony :)

 

a co do biosu dla mnie najstabilniejszy zawsze byl Chp.313 sciagniesz go z tad http://www.ocworkbench.com/2003/ecs/l7s7a2...os/betabios.htm

 

mam nadzieje ze podzielisz moje zdanie milego krecenia :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarB dobry człowieku.. powiedz mi.. ile masz 3marków 2k1 bo mamy podobne konfigi

a ja już zgłupiałęm bo chociaż karta wykręcona jak w podpisie to @2200+ mam okolo 9300 markó a @2600+ 9550 i jak to możliwe?

ja rozumiem że mam niższe fsb( 166 i 185 ) no ale bez przesady..

powinno byc lekko 10k chyba.. a tu lipa.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarB dobry człowieku.. powiedz mi.. ile masz 3marków 2k1 bo mamy podobne konfigi

a ja już zgłupiałęm bo chociaż karta wykręcona jak w podpisie to @2200+ mam okolo 9300 markó a @2600+ 9550 i jak to możliwe?

ja rozumiem że mam niższe fsb( 166 i 185 ) no ale bez przesady..

powinno byc lekko 10k chyba.. a tu lipa.. :(

Wiesz nie sprawdzałem na 2001 tylko na 2001se

Teraz zgram sobie 3dmaraka i jak będe miał wyniki odrazu Ci dam znać, a jak karta ustawiona jest?

Bo ja moge gdzieś max 295295 bo kości ramu są chłodzone, noz obacze jak przeprowadze testy bo dawno sięnie bawiłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarB dobry człowieku.. powiedz mi.. ile masz 3marków 2k1 bo mamy podobne konfigi

a ja już zgłupiałęm bo chociaż karta wykręcona jak w podpisie to @2200+ mam okolo 9300 markó a @2600+ 9550 i jak to możliwe?

ja rozumiem że mam niższe fsb( 166 i 185 ) no ale bez przesady..

powinno byc lekko 10k chyba.. a tu lipa.. :(

Kurde nie moge znaleźć 3d marka, podaj mi linka skąd moge zassać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10182 tez ne za wiele, na jakich sterach lecisz, podobno te 9100 radeony lepiej zflaszować na 8500 lepiej chodzą, i jak zasintalowałem jeszcze jakigoś patha do tego 3d marka odinstaluje go i jeszcze raz zobacze ile mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj kilka stron to będziesz wiedział. jeśli dla ciebie 1700+@2600+ to nici to owszem , będą nici :lol:

albo popatrz na magistralę na jakiej jadę, storm miał 225 MHz więc lepiej niż niektóre nForce2

spokojnie możesz jechać na magistrali 167 bez zmiany chłodzenia NB, zmniejszasz mnożnik i hulasz. np. mnożnik 7 i FSB 167 i masz 1169 MHz, jak zdrutujesz na większe napięcie to więcej wykręcisz. tylko zmień bios na chb127 ( http://www.ocworkbench.com/2003/ecs/l7s7a2...os/betabios.htm ) lub na oficjalny 0619 (http://www.ecs.com.tw/download/dw_spec.asp?product_id=267 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem.. czy jest możliwe zeby 15 MHZ na fsb ( choc w sumie MHz tyle samo ) dawału u nas 1000 punktó róznicy?

ramy mam ciut gorsze no ale bez przesadyzmu..

teraz jade na omegach 3,7

Ja jade na Catalystach 3,9 chyba najnowsze, niby te kilkanaśvie mghz ale jamam mnożnik 10 a ile Ty masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie.. podpis nieaktualny ;) testy robiłem na 11x185 czyli ciut powyzej 2000 ;) no przeceniacie moją głupotę ;)

na 3,7 mam z tego co pamietam ciut wyżej niz na 3,9

któe omegi wogóle sa najlepsze pod r9100?

bo ja juz nie kumam czemu tak nisko mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisio instalnij sobie te omegi 2469c :) ja cos zauwazysz na nich to sie pochwal daja wzrost i to duzy :)

 

a tak btw. co sie stalo nie ma przyklejonych tematow yyyyyyy :? teraz trzeba bedzie ryc po archiwom bezsensu :? :?

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...