Skocz do zawartości
Malik

Ek Waterblocks Gtx 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem entuzjastą fullcoverów, zwłaszcza, gdy w nowych kartach sekcje zasilania bardziej sie grzeja niż procesor ;) ale temat robi się nieco chory. Blok wartości karty na sprzęt, który zmienia się w zasadzie 2 razy w roku... Marzy mi się coś troszkę bardziej uniwersalnego. Ehhh mój sprzedany niedawno alphacool nie chłodził co prawda zasilania, ale pasował na 7900, 8800, radki, a nawet dał sie zamontować na 4850/70 (tylko szczeliny między blokiem a pamięciami były ciut przyduże). Niestety jak widzę powykręcane na maxa sekcje zasilania w Geforce'ach, na które zwykły radiator potrafi wydłubac chyba dopiero artysta rzeźbiarz, to marzenia się rozwiewają... I to nawet nie tyle problem czy kogos stać na te cuda czy nie. W końcu hobby bywaja kosztowne. Niestety to już powoli pachnie rozrzutnością.

 

Tak sobie pomarudziłem ;) Ładne te EK :)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tych gwintow nie ma... ewentualnie mozna by pokabinowac z podlozeniem tam kawalka plexi czy tez czegos w tym stylu o grubosci tego dystansu fabrycznego, byle bez dziury :)

Po prostu jestem ciekaw jak to bedzie pracowac tak, bo wydaje mi sie ze sporo lepiej, w mniejszym stopniu spadnie flow w czesci GPU i tyle, jak sie przekonalem na moim koolance na 9800GTX+ taki zabieg, to znaczy pozbycie sie potencjalnych zagrozen w spadku flowu w okolicach GPU daje na prawde niezle rezultaty, na zmienionym topie, bez wklejonych gwintow temperaturki 33-35 iddle / 41-42 stres (max chwilowa temp w 3D marku, po wczesniejszym wygrzaniu w COD4) to nawet fajny wynik. Jak znajde czas w weekend porownam oba topy.

 

W kazdym badz razie taki tescik z takim polaczeniem jak mi sie wymyslilo jesli faktycznie dalo by to kilka C mniej niz w przypadku standardowego mocowania mogl by dac Eddyemu troszki do myslenia :) Oczywiscie to teoria na razie, czekam na to co pokaze praktyka, to znaczy na test Malika.

 

 

EDIT:

Na karcie prezentuje sie to dosc ladnie :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem juz wczesniej wspomniany blok firmy EK Waterblocks na pamieci karty GTX 260/280.

 

Pierwsze wrazenia oczywiscie jak najbardziej pozytywne. Jakosc wykonania taka jak zawsze czyli rewelacyjna. EK stara sie bardzo aby produkty byly jak na najwyzszym poziomie ( chociaz ostatnio firma zaliczyla wpadke z niekompatyblinymi blokami na karty serii GTX ). Zestaw jaki dostajemy razem z tym bloczkiem jest podstawowy, czyli:

 

- sruby mocujace

- instrukcja obslugi

- dystanse z oringami

 

Czas na montaz ... na pierwszy rzut oka moze wydawac sie trudny, ale w rzeczywistosci taki nie jest. Nie trzeba odkrecac wszystkich srub trzymajacych glowny blok. Wiec nie ma problemu ze ta "kanapka" sie rozjedzie. Po przesmarowaniu pamieci i ulokowaniu dystansow wraz z oringami mozna go skrecac. Wpierw nalezy skrecic dwie sruby m4 ktore odpowiedzialne sa za zacisniecie tej czesci bloku w ktorej sa otwory przeplywowe, oringi i dystanse. Potem wkreca sie sruby odpowiedzialne za docisk do pamieci i calej pcb karty. W tym momencie osobiscie zalecam wyczucie, gdyz sila ktora nalezy uzyc nie jest mala ale w granicach przyzwoitosci. W sumie 3.5 obrotu.

 

Zamontowany blok w ogole nie wykrzywia pcb karty, jest ona idealnie prosta. Przyleganie rowniez idealne - wszystkie komponenty maja kontakt z blokiem.

 

Koncowej opinii nie moge narazie wyrazic gdyz blok zwodowalem jakies 15min temu. Jak uklad w pelni sie odpowietrzy to wykonam testy, opublikuje wyniki roznic temperatur wzgledem konstrukcji klasycznej tj. tylko z blokiem podstawowym i backplate.

 

Pare zdjec:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Karta z blokiem wpieta juz w uklad

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie 2 stopnie roznicy wzgledem poprzedniego setupu.

 

Zapomnialem powiedziec jeszcze o dwoch ALE:

 

1. blok nie pozwala na zalozenie jakiegokolwiek coolera na pamieci

2. blok nie pozwala na obsadzenie wszystkich bankow pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik

please fotke w swietle dziennym jak wyglada sprawa z obsadzeniem pamieci

merci

 

3091504[/snapback]

@Malik

pytanie z innej beczki :) masz w ukladzie pomaranczowego fesera czy to weze sa kolorowe? bo ladnie wyglada :P

 

Pomaranczowy feser plus pomaranczowe weze feser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie Ty masz ustawienia monitora ale ja widze jasny soczysty pomaranczowy kolr 8)

:) monitor to mam raczej dobrze skalibrowany, bo mam na tym punckie chopla ;) m.in dlatego siedze jeszcze na 22" CRT. Poza tym jest jeszcze kwestia postrzegania kolorów. Nawet żonę zawolałem - wiadomo płeć piekna ma jeden pręcik więcej ;) i autorytatywnie stwierdziła, że ten kolor

Dołączona grafika

to ciemnożółty. Cos pomarańczopodobnego jest np w moim avatarze, zreszta zanim dostałem te diody to kupilem chyba ze 100 różnych żóltych, bursztynowych itp... A tak poważnie to chyba najpierw bedę musiał zobaczyć tego fesera :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra przyznam sie.......jestem daltonista :D (joke)

btw. moja kobieta powiedziala, ze to ciemny zolty :D

 

 

kolorek faktycznie pasuje

 

.......czekam na testy podkrecania wzgledem Backplate'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne schłodzenie ramu bardziej wpłynęło na OC GPU niz ramu ?

Dla mnie tez to troche jest dziwne ale takie wszysly wyniki. Moim zdaniem nalezy brac tylko pod uwage taktowanie pamieci, gdyz ta wartosc pokazuje ze blok robi swoje i OC pamieci wzroslo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...