Skocz do zawartości
pawelekmal

Standard N

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem nie za bardzo zaznajomiony z tematem sieci bezprzewodowych, chciałem się spytać, czy dobrze rozumuję, że kupując router ze standardem n i dwie karty sieciowe, też n, to na obu komputerach będę miał max transfer internetu takie jakie mam łącze (neo 1mb), a dane między komputerami będę mógł przesyłać z prędkością 108 Mb/s? I czy do takiej wymiany plików jest konieczne jakieś oprogramowanie, czy wystarczy zwykły eksplorator Windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Prędkość netu będzie maksymalna (ale dzielona na 2 komputery, jeśli pracują równocześnie)

- Między nimi wymiana z maksymalną prędkością dla 802.11n (z tym, że ta podawana to teoretyczna zawsze, a w praktyce raczej mniej)

- Jeśli system to windows, to komputery będą się widzieć w Moje miejsca sieciowe (warunek to ta sama pula ip i ta sama grupa robocza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli chcesz faktycznie tak, że odtwarzasz na jednym i na drugim ma lecieć to z pierwszego to zainteresuj się programem VideoLAN. I możesz puszczać strumień wideo nawet na kilka komputerów w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli chcesz faktycznie tak, że odtwarzasz na jednym i na drugim ma lecieć to z pierwszego to zainteresuj się programem VideoLAN. I możesz puszczać strumień wideo nawet na kilka komputerów w sieci.

Powiesz jak, bo ja próbowałem, ale dalej nie idzie. Daję u siebie utwórz strumień, robię kreatorem wszystko pięknie ładnie i na drugim kompie nie ładuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to ciekawi. Cały sęk w tym żeby odpowiednio wybrać sposób przesyłania: udp/rtp, http i inne a na kompie od odbioru dobrze powpisywać wszystkie adresy/ip itp. Szukałem pomocy na stronie vlc ale nie doszukałem się jakiejś przejrzystej instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...