Skocz do zawartości
DziubekR1

Najstraszniejsze Gry W Jakie Grales

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie to

1.Sillent Hill 1 (jeszcze na PSX z kolesiem gralismy bo nie dalo rady samemu ;) a pod wplywem 'zielonego' to balismy sie wyjsc z psem wieczorem)

2.Resident Evil

3.Condemned

4.Soul Reaver (moze to nie byl horror tylko bardziej przygodowka ale muzyka,lokacje i ogolny 'kwasny' klimat potrafi zrobic gleboka ryse na psychice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym AvP2 przecież ta gra była tak przewidywalna, że szkoda gadać :P Zaliczyłem wszystkie postacie (alien, predator, marines) w jeden wieczór. Aż byłem z lekka poddenerwowany, że taka krótka gra :]. Odgłos z czujnika ruchu nie wzbudzał we mnie żadnego leku :] wręcz przeciwnie tylko mnie nakręcał i zmuszał do żwawszego przyciskania klawisza w :P

 

Dużo lepiej wspominam Condemned, Silent Hill 2 czy też Call of Cthulhu (hotel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym AvP2 przecież ta gra była tak przewidywalna, że szkoda gadać :P Zaliczyłem wszystkie postacie (alien, predator, marines) w jeden wieczór. Aż byłem z lekka poddenerwowany, że taka krótka gra :]. Odgłos z czujnika ruchu nie wzbudzał we mnie żadnego leku :] wręcz przeciwnie tylko mnie nakręcał i zmuszał do żwawszego przyciskania klawisza w :P

 

Dużo lepiej wspominam Condemned, Silent Hill 2 czy też Call of Cthulhu (hotel).

Rozumiem, ze grales w wersje PC a nie jakas wersje w Javie na komorki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie są najstraszniejsze, ani nie mam zwyczajów się bać ^^

Ale były momenty w tych grach kiedy się troszeczke "spękało"

 

1. FEAR

2. Painkiller

 

obydwie gry odczuwa się zdecydowanie będąc samemu w domu i wszędzie ciemność, do tego odpowiednio ustawiona głośność i jest klimat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 2

 

Element strachu i zaskoczenia był wprost niesmowity. Idziemy sobie długim korytarzem. Absolutna cisza. Słychać tylko wiatr wiejący w tle i nagle w najmniej oczekiwanym momeńcie przez szyby, przy akompaniameńcie tłuczonego szkła i strasznej muzyki, wlatują wrony i zaczynają nas atakować. Podobnych przypadków było jeszcze bardzo dużo. Granie w RE2 za pierwszym razem to było prawdziwe przeżycie.

 

Silent Hill (PSX) miał swój straszny chory klimat ale nie było takiego elementu zaskoczenia. Czasem coś tam stuknęło głośniej ale nic nas nie atakowało z nienacka. Chociaż były takie momenty że bałem się iść naprzód z obawy przed nieznanym.

 

Alien vs Predator 2 też był niezły. Zwłaszcza na początku gry. Później klimat się trochę popsół i nie było tak strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clive Barker's Undying - ten klimat, lokacje, muzyka ... brrr, az do dzis mrozi mi krew w żyłach

F.E.A.R. - co by nie mówić, potrafił napędzić stracha (momentami)

Doom 1 - jeszcze na PSX :)

Resident Evil - klasyka na PSX

Call of Cthulu - wielka niespodzianka, gra tania ale genialna i faktycznie przerażająca. Klimat i grafika (słaba) robily swoje, podobnie jak poziom trudności - w końcu był to survival z zagadankami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil na PC - moja druga gra na PC, ostatnia walka, serce w gaciach :)

Silent Hill 2 na PC - baardzo wciągająca, przeszukiwanie szpitala...

Doom 3 - w nocy, słuchawki na uszach, kilka razy można było podskoczyć na krześle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clive Barker's Undying - ten klimat, lokacje, muzyka ... brrr, az do dzis mrozi mi krew w żyłach

F.E.A.R. - co by nie mówić, potrafił napędzić stracha (momentami)

Doom 1 - jeszcze na PSX :)

Resident Evil - klasyka na PSX

Call of Cthulu - wielka niespodzianka, gra tania ale genialna i faktycznie przerażająca. Klimat i grafika (słaba) robily swoje, podobnie jak poziom trudności - w końcu był to survival z zagadankami

No w koncu ktos, kto gral w Clive Barker's Undying ;) Dla chcacych sie bac polecam goraco. Szkoda, ze to tak malo znana gra. Nawet na jakims znanym swiatowym serwisie dostala wyroznienie za "genialna gre, w ktora nikt nie gral" czy jakos tak :) Ale jest swietna. Do dzisiaj pamietam jeden moment jak ide sobie korytarzem, wysokie zamkowe okna pootwierane, na wietrze powiewaja zaslony i nagle cos slysze za plecami. Szybko sie obracam, ale tam nic nie ma. Znowu ide do przodu i znowu cos slysze, obracam sie i nagle na morde rzucil sie jakis stwor. Myslalem, ze narobie w gaciory, bo autorzy gry zrobili to doskonale :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undying zdecydowanie..no i Silent Hill 2..

 

tyle, że graczem tylko pctowym jestem..masę fajnych tytułów konsolowych przegapiłem..

 

swoją drogą, szkoda, że nowa gra sygnowana nazwiskiem Barkera już nie była tak dobra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Silent Hill 1 - ciupałem z siostrą, samemu nie szło :P

2. AvP 1 - ile ja przy tym przesiedziałem, aż odblokowałem wszystkie bonusy (brak save'ów!)... Dwójka teoretycznie lepsza, ale mniej czasu mi zajęło jej ukończenie.

3. System Shock 2 - dynamicznie zmieniająca się muzyka, zombiaki i droidy-kamikadze... Fajną sprawą było odradzanie się wrogów, przy ponownych odwiedzinach poziomu zwykle przebiegało się niczym wicher :P

 

Resident ma świetny klimat survivalu gdzie liczy się każdy pocisk, ale samego straszenia to tam za dużo nie ma, ot czasem coś wyskoczy...

 

Undying nie mieści się w trójce, bo pamiętam z tej gry tylko boski początek w zamku, potem już chyba była tylko sieczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill - pierwsza czesc na PSX, ta gra przytlacza swoim klimatem ;)

 

Penumbra tez mi nadpsula troche krwi ...

 

Clock Tower na SNES , a pozniej kolejne odslony na PlayStation .

 

System Shock 2 rowniez mial swoje momenty.

 

Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth - jak ktos lubi tworczosc Lovecrafta.

 

Szkoda ze na PC troche brakuje takich tytulow.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. System Shock 2 - dynamicznie zmieniająca się muzyka, zombiaki i droidy-kamikadze... Fajną sprawą było odradzanie się wrogów, przy ponownych odwiedzinach poziomu zwykle przebiegało się niczym wicher icon_razz.gif

A byl tez mod, ktory dodawal iles % szans, ze powalony zombie wstanie ;) Dopiero bylo kolorowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVP2 gdy grałem predatorem wystarczyło, że raz walczyłem z królową obcych i tak się bałem, że gra poszła z dysku ehe ale to jakieś kilka lat temu było

 

ostatnie to stalker(mimo, że jeszcze nie przeszedłem do końca) tzn gdy w podziemiach zabiłem pierwszego mutanta to potem gdy wchodziłem po schodach jak mi żołnierz wyskoczył to nieźle ciary mnie przeszły(jakiś tydzień temu to było :P) no i w tych laboratoriach(szczególnie x16) można się było przestraszyć

 

ale najlepsze było to jak w wolfa 3D grałem(ojj kiedy to było hmm?) idę sobie spokojnie a tu mi nagle pies wyskakuje wtedy to dosłownie w tył poleciałem a jak mi serce po tym waliło ehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do listy z pierwszego posta to nie rozumiem jak sie tam znalazl Doom 3. Ta gra byla tak smiesznie straszna jak film z Rockiem. Pomieszczenie , teleportuja sie stworki, tra ta ta ta , bum bum , kolejne pomieszczenie ... ale amerykanie sie bali ;)

 

Co Wy macie z tym AvP2 [...] Zaliczyłem wszystkie postacie (alien, predator, marines) w jeden wieczór.

Gratuluje. Powinienes sie zglosic ze swoim wynikiem koniecznie tutaj

 

http://speeddemosarchive.com/AVP2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarszniejsze gry ?

Oczywiscie: Clive Barker's Undying, Condemned, The Suffering oraz System Shock 2. Również bardzo straszna była gra na PS2 - Fatal Frame 2.

 

Gry które nie są straszne:

Doom3, Silent Hill 2 i 4 ( w reszte SH nie grałem ), FEAR

 

powód:

W Doomie3 nie jest strasznie poniewaz zwiedzasz takie same lokacje i zabijasz takie same zombie. Aha Jak zgaśnie światło albo stanie sie cos podejzanego wystarczy sie odwrócić i zabić zombie. W Silent Hill 2,4 - Jedyne co było straszne to dobra klimatyczna muzyka. FEAR jest świetną grą ale 2 momenty nie robią ją strasznej.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM +full dodatkow sciagnietych z FidoNetu ( pamieta to ktos jeszcze ? :))

Behing jaggy lines ( lub jakos tak ) chodzi mi o motyw jak pilot wchodzil na statek i niewiadomo bylo czy to swoj czy obcy :)

Silent hill - poezja strachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, ze kiedys balem sie diablo 1 :D. Mialem z 10 lat, wrocilismy z bratem do domu okolo 23 i zaczelismy grac w diablo. Gral luczniczkom, wiec tam cos nie mogl zbytnio doladowywac zycka, wiec ja to robilem, no i tak gralismy gralismy i byla juz jakos 3/4 w nocy i doszlismy do katakumb, gdzie bylo ciemno. Widac tylko bylo kawalek wokol postaci, a z ziemi tak z nienacka wyskakiwaly zombi :D wlasnie wtedy sie troche balem xD hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo u mnie strach, gsią skure, stojące włosy na rękach wywołują straszne dźwięki, muzyka w grze jak i w filmie. I tak było od dawna i pamiętam jak dziś grę BLOOD. ...hmm... człowiek był młody hehe. Super dźwięki które zrobiły na mnie wrażenie to w F.E.A.R. Połączenie z japońskim horrorem poprostu strzał w "dychu" moim zdaniem. Grałem tylko przez 3 godziny w nocy na słuchawkach i powiedziałem sobie że nigdy więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...