Skocz do zawartości
kaykay

Wifi A Telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, niestety nieorientuje sie zbytnio w tym temacie stad pytanie: Jak dziala wifi w telefonach? Tzn. majac opcje wifi w telefonie, aby moc na nim korzystac z internetu musze wykupic jakis abonament w stylu blueconnect czy po prostu mam neta za darmo tam gdzie jest dostepny? Jesli nie musze nic wykupowac to w jakich miejscach moge korzystac z internetu za pomoca takiego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaczysz się tam gdzie jest zasięg. Tak samo jak w laptopie. Tylko czasem własciciele takich hotspotów ustawiają hasła (zmieniane np. co tydzień) i trzeba się dowiedzieć. A czasem sa też płatne hotspoty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniemam ze w krakowie nie powinno byc problemu ze znalezieniem takich darmowych miejsc? :) Albo inaczej: Telefon z WiFi w Krakowie to raczej sensowny wybor?

http://hot.spots.pl/index.php?action=searc...p;N=Krak%C3%B3w

Teraz hot spotów przybywa dużo w szybkim tempie, więc imho warto brać jeśli jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ja tez sie podlacze zebz nie zaczznac nowego tematu z jaka predkoscia mozna przesylac dane z hotspota na tel.

Bo mam taki tel (se 990i) i router w domu i szybkosc lacza to w dzien 60kB/s i czy jezeli cos sciagam na tel to leci 60kB ?? bo nie mam jak tego sprawdzic moze ktos wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tutaj wyczytalem ze dzieki WiFi mozna dzwonic telefonem przez skype'a. A czy jest mozliwosc dzwonienia z komorki dzieki WiFi z programow typu VOIP, np Viopdiscount?

tak

Wystaczy ze telefon obsluguje WiFi i moge dzownic z niego przez VOIP? Wow. To juz powoli zaczynam sie rozgladac za jakims do 1000zl (oczywiscie nie dla samego VOIP'a) :) 15 wrzesnia wyplata ;D

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ja tez sie podlacze zebz nie zaczznac nowego tematu z jaka predkoscia mozna przesylac dane z hotspota na tel.

Bo mam taki tel (se 990i) i router w domu i szybkosc lacza to w dzien 60kB/s i czy jezeli cos sciagam na tel to leci 60kB ?? bo nie mam jak tego sprawdzic moze ktos wie

Ogranicza cię tylko prędkość hotspota do którego się podłączasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon z WiFi zachowuje się i działa dokładnie tak samo jak laptop z WiFi. Płatny hotspot- bulisz, darmowy (np. Galeria Krakowska)- masz za free.

Można korzystać z konta Skype w telefonie za pomocą programu Fring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wi-fi w telefonie działa świetnie np. w Nokii e51. Sprawdza się jakie sieci wlan są dostepne w danym miejscu i jeśli jest jakaś niezabezpieczona to się korzysta za darmochę. Często w lokalach jest taki darmowy net, często sąsiad udostepnia nie wiedząc że to robi. Ogólnie świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mam wykupiony pakiet internetowy, ale będe w hot spocie i włącze wifi, to przeglądane przezemnie strony będą darmowe?

 

Genialny odkop na poziomie czasów E51 z mnóstwem błędów. Tak, będą darmowe. Witamy w XXI wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...