Skocz do zawartości
Razel

Karta Czy Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nieco zmodyfikować swój zestaw (konfiguracja w sigu) pod katem zwiększenia jego wydajności w grach, mogę wydać jakieś 450zł i mam dylemat - kupić ati4850 czy procka E8400 bądź E3110. Wymian którego podzespołu byłaby sensowniejsza? A może lepszym rozwiązaniem byłoby kupić E7200+ati3850? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieco zmodyfikować swój zestaw (konfiguracja w sigu) pod katem zwiększenia jego wydajności w grach, mogę wydać jakieś 450zł i mam dylemat - kupić ati4850 czy procka E8400 bądź E3110. Wymian którego podzespołu byłaby sensowniejsza? A może lepszym rozwiązaniem byłoby kupić E7200+ati3850? :-)

HD4850-odczujesz niezłego kopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apetyt wzrasta w miare jedzenia - wymiana mojego Pentium Dual Core E2140 @ 3000 MHz na jakiegoś powiedzmy E8400 ma generalnie sens czy nie ma co się szarpać i poczekać, aż większość gier będzie potrafiła korzystać z 4 rdzeni i kupić wtedy właśnie jakiegoś quada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

1) Czy przejściówka z DVI na HDMI wpływa w jakiś sposób na jakość obrazu? Podejrzewam że nie ale zapytać nie zaszkodzi ;P

2) Na jakim poziomie jest pobór prądu przez HD 4850 (ile Wat przy pełnym wykorzystaniu)? Czy zasilacz 450W (komp z siga) da radę?

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze do tematu żeby nowego nie zakładać.

W wypadku mojego configa co by mi dało większego kopa?

Np Radek 4850/4870 czy nowy procek np e8400?Szlag mnie trafia jak w SupremeCommanderze kiedy jest bardzo dużo woja pocisków itp to nawet na detalach low jest masakra-podejrzewam więc że to procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to e2140@3G już jest wąskim gardłem dla tego HD4850 jednak nie jest to wielka strata w wydajności. Tak że nie ma się co gorączkować i za wszelką cenę wymieniać cpu. A co do oczekiwania aż większość gier będzie wykorzystywała 4 rdzenie to jeszcze chwile poczekasz , bo jak na chwilę obecną nie wszystkie potrafią wykorzystać 2.

 

@AndiX

1. nie

2. 110W , powinien sobie poradzić

 

@Gosu

HD4850 będzie ostro hamowany przez twój procesor , zaś zmiana procesora na e8400 wiąże się ze zmianą platformy na intela , czyli dodatkowymi kosztami

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

1) Czy przejściówka z DVI na HDMI wpływa w jakiś sposób na jakość obrazu? Podejrzewam że nie ale zapytać nie zaszkodzi ;P

2) Na jakim poziomie jest pobór prądu przez HD 4850 (ile Wat przy pełnym wykorzystaniu)? Czy zasilacz 450W (komp z siga) da radę?

1. Nie powinno wpływać bo to cyfrowo leci (chyba że się rozłączy :) )

2. Chieftec GPS-450AA-101 A 450W jest w sam raz.

..

2. 110W , powinien sobie poradzić

...

Z laptopem ale z pewnością nie z HD4850

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3341&p=22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laptopem ale z pewnością nie z HD4850

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3341&p=22

nie podawałem ile ciągnie cały system, tylko sama karta , przyjmując że nieobciążony system pobiera jakieś 120W , to zHD4850 pod pełnym obciążenie mamy 230W (czyli pomyliłem się o 2W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,a w takim razie żeby było taniej,to np jakiś dobry Phenom dałby rade ?

Jeśli nie będzie alternatywy to niebawem wymienie i platformę i grafę.W kolejności platforma (płyta,procek) potem dokupię grafę.

Co byś konkretnie polecał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,a w takim razie żeby było taniej,to np jakiś dobry Phenom dałby rade ?

Jeśli nie będzie alternatywy to niebawem wymienie i platformę i grafę.W kolejności platforma (płyta,procek) potem dokupię grafę.

Co byś konkretnie polecał?

x1950 PRO jest słabszym ogniwem w grach niż X2 @2.8 GHz.

Dlatego wcześniej wypada wymienić kartę graficzną.

Sporo zależy jeszcze od konkretnej gry bo w niewtórych CPU też

by się przydało mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za sugestię.

Jeśli chodzi o gry,to np SupremCommander Forged Alliance,tam podejrzewam że procek nie wyrabia,chodzi o sytuajce gdzie są mega rzeznie,masówki itp.

Trudno powiedzieć na 100% co jest przyczyną nawet w konkretnej grze i sytuacji.

Zależy to między innymi od rozdzielczości monitora.

Równie dobrze może być tak że na HDD jest plik

stronicowania w zbyt wielu fragmentach.

Tu jest sporo wyników w różnych grach z różnymi CPU (od X2 2.GHz) i dość szybką kartą:

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

Można też spróbować upewnić się co jest przyczyną zmieniając trochę taktowania

karty graficznej i procesora na różne sposoby.

Można też dowiedzieć się czegoś uruchamiając w tle menadżera zadań i potem obejrzeć

wykres użycia CPU oraz pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...