Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 3

Rekomendowane odpowiedzi

1920x1200, V-SYNC off, bufor klatek 1, DX11, MSAA X4, ALFA - poprawiony, SSAO tryb: SSAO;

tekstury, naturalne oświetlenie, teren, otoczenie na: wysoki

cienie: średni; POST FX i Geometria na: ULTRA; Roślinność i Woda na: Bardzo Wysoki:

Czyli (chyba) max ustawienia do wybrania poza cieniami:

Przejazd/przejście od Rezydencji dr Earnhardt'a do Medusy, dzień, trochę strzelania:

Wg Frapsa min 12, max 48, średnio 36,79 FPS;

 

Użycie gpu 100%, i5 stock 2.66 (2.8GHz przez TB), GTX 660 stock (fabryczne OC MSI / TwinFrozr), stery Bety 310.64, w7 x64;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już zostało powiedziane na temat strzelania, niestety jestem w stanie wiele wybaczyć, ale jeżeli fundamentalna rzecz w gatunku leży i kwiczy to wtf? Przecież to są fundamenty, jak bym kierował projektem to bym mu dał cancel-a od razu. Dla mnie to jest niepojęte, to tak jakbym minął się z wymaganiami projektowymi o 180 stopni, albo zamiast kółka zrobił trójkąt. Kompletnie nie rozumiem recenzji, gdzie te stare czasy... litości. Carmack-owi jak się udal Rage tak się udał, z różnych względów, ale fundamnetlna rzecz była tam wzorowa, bo ma chłopak zdrowy mind-set.

 

Nie dotykać tego z kilometra radzę.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie ze mechanika strzelania w FC3 lezy ale ogolny Fun z gry jest na wysokim poziomie znacznie lepszym niz FC2

moze po tysiacach krytycznych glosow poprawia to w kolejnej czesci Dołączona grafika

 

Ale grafika jest calkiem OK Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika[/img]

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac ze modeling tej postaci zrobili godnie jak na obecne gry

zeby tak sie przylozyli wiecej do topografi terenu , dla przykladu mozna znalezc ;) lodz w jaskini znacznie powyzej poziomu morza .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla mnie jak na razie mocne rozczarowanie.

 

Ukończone mam 17 % gry - 13 z 38 misji watku głownego.

 

Na poczatek negatywy

 

O odrzucie było już dużo wspomniane, więc powiem tylko - bardzo słabo. Niby drobiazg, ale irytujący - brzydka mapa i wkurzająca minimapa, na której podane jak na tacy skrzynie, liście itp. Kompletny bezsens. Misje poboczne słabiutkie. Idź 15 metrów dalej zabij kogoś, albo przynieś coś i wróć. Do tego wszystko podsunięte pod nos jak w szukaniu nieśmiertelników. Zbieranie skór, zeby wykonac przedmiot też jakaś porażka. Wolałbym już kupować. Kasy z kolei ma się tyle, ze nie wiadomo co z tym robić i po co w ogóle jest. Liczba wrogów niewielka, praktycznie zawsze 5-6 osób. Zachodzą niby z boku, ale ogóle to AI słabiuśkie. Zero wyzwania.

 

Inne atrakcje sandboxowe w ogóle dla mnie nie trafione. Tubylców mordują, a oni organizują wyścigi. Albo można sobie nożami porzucac. Atrakcja...

 

Watek główny jak na razie też nie zachwyca. Głownie idź zabij paru kolesi to się dowiesz co dalej.

 

Drzewko rozwoju postaci ok, ale punktów xp zbiera się tyle, ze nie ma problemu z wyborem jednej z trzech gałezi. Praktycznie kasuje się wszystko jak leci.

 

Na plus -pierwsze minuty w grze, "kwasowe" momenty, kilka fajnych postaci no i przede wszystkim Vaas. Niestety jak na razie to zbyt mało bym się poczuł wbity w fotel.

 

Ogóle czuję się jakby ktoś mnie prowadził za rękę. Pierwsze Far Cry było duuuużo lepsze.

 

Chodzi płynnie na cieniach medium i ssao w full hd nie spada poniżej 37 klatek.

 

Zobaczę jeszcze kilka misji, ale jak to dalej ma tak wyglądać to dziękuje. Kurcze na prawdę nie wiem za co te oceny 9/10. Wtopiona kasa :/

Edytowane przez uziel101
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1200, V-SYNC off, bufor klatek 1, DX11, MSAA X4, ALFA - poprawiony, SSAO tryb: SSAO;

tekstury, naturalne oświetlenie, teren, otoczenie na: wysoki

cienie: średni; POST FX i Geometria na: ULTRA; Roślinność i Woda na: Bardzo Wysoki:

Czyli (chyba) max ustawienia do wybrania poza cieniami:

Przejazd/przejście od Rezydencji dr Earnhardt'a do Medusy, dzień, trochę strzelania:

Wg Frapsa min 12, max 48, średnio 36,79 FPS;

 

Użycie gpu 100%, i5 stock 2.66 (2.8GHz przez TB), GTX 660 stock (fabryczne OC MSI / TwinFrozr), stery Bety 310.64, w7 x64;

 

Max by był gdybyś załączył HDAO zamiast SSAO. Wtedy FPS spadnie o kilka klatek (4-5).

 

Zamówiłem właśnie tą kartę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęciwie (Athlon Drugi 4 x 3.0 - 4 GB RAMy i Radosław 5700 z gigiem RAMy) i tak nie uświadczę ultra jakości, więc nie narzekam Dołączona grafika

Ustawienia optymalne (część na High, część na Medium) i 1920x1080, wygładzanie razy 4 chyba i póki co, zwolniło mi zauważalnie, jak goniłem świnie po łące ;D Z ciekawości wypróbuję jutro DX11, chociaż podejrzewam, że przeniosę się wtedy do Starego Kina ;D

 

Pomijając strzelanie, do którego trzeba się przyzwyczaić - najlepiej zainwestować w łuk i umiejętności związane z cichym rozpruwaniem oponentów) - reszta jest całkiem miodna i chętnie wypróbuję jeszcze snajperkę, jak mi w wytatuowane łapki wpadnie ;> Po dwójce byłem nastawiony na nie, ale zmieniłem zdanie i póki co, największym rozczarowaniem tego sezonu jest dla mnie Dishonored ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epxer nie hdao, hbao to najwyzszy tryb.

 

Po filmikach na yt zaryzykowalem i kupilem. Mam fc2 na konsole i o ile w 2 po prostu nie dalo sue grac o tyle 3 to zupelne przeciwienstwo. Ciesza drobiazgi i rzeczy do odkrywania. Polowanie mogli sobie darowac, gra ma kilka niedociagniec ale z braku obecnie dobrych nowosci jestem zadowolony z zakupu.

 

Wszystko na max 1920x1080 dx11 bez mlaa i mam srednio 70-80fps. Rzadko kiedy spada do 6x.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

@epxer nie hdao, hbao to najwyzszy tryb.

 

 

HDAO jest dla ATI, HBAO dla NV. Można wybrać jedno i drugie tu i tu, ale niewłaściwy tryb będzie gorzej chodzić, a i chyba gorzej wyglądać. U mnie HDAO na ATi wygląda najlepiej, ale obecnie testuje bez jakiegokolwiek AO, bo dla mnie to zbędny zjadacz FPS. Inna sprawa że w tej grze ani to za dobrze nie wygląda, ani za dużo mocy nie potrzebuje. SSAO wygląda ochydnie, przede wszystkim na postaciach, dając grubą czarną obramówkę.

 

I sorry, ale absolutnie nikt nie uwierzy w twoje 60+ FPS - http://www.pcgameshardware.de/Far-Cry-3-PC-217540/Tests/Far-Cry-3-Test-Grafikkarten-CPU-Benchmarks-1036726/

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi wierzyc. Ta strone mozesz sobie w buty wsadzic, tam zawsze podaja fps z kosmosu tak jakby odpalali wszystko na aa 8x. Bede w domu to wlacze benchmarka w frapsie i wrzuce wynik.

 

mario na 7950 ma 60+, ktos wczesniej na mlaa x2 tez ma 60+. amazing Dołączona grafika Po co miałbym kłamać? Pieniadze za to dostaje? nie -_-

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wiem jak gra chodzi u znajomego na GTX 670, oraz u innych ludzi, i się to mniej wiecej pokrywa. Na poboczach mapy to i ja miałem nieraz 50-60 FPS. Jak się wejdzie w środek dżungli gdzie jest dużo cieni to jest ogromny spadek.

 

Jeszcze nie spotkałem nikogo kto by miał ponad 60 FPS cały czas, a tym bardziej nie na czymś takim jak HD 7950.

 

 

A jak już to MSAA, bo kilka razy ten sa błąd zrobiłeś.

 

 

EDIT.

 

BTW, ciekawi mnie w takim razie fenomen CoDa, gdzie dźwięk broni jest jeden z najgorszych wśród shooterów, a coś takiego jak recoil czy drop też praktycznie nie istnieje. Gra ze zciach!ym fundamentalnym aspektem sprzedaje się w milionach egzemplarzy każdego roku?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd

 

 

Tak jak juz wczesniej pisalem , bez tego MSAA moj sredni framerate to okolo 55 klatek minimum 45 max ponad 80

smialo mozna powiedziec ze na lekko podkreconym Radku 7950 i sterach 12.11 Beta8 mozna plynnie pograc w ustawieniach bliskich maxymalnym

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tobie wierzę. Średnie 55 i minimum 45 to nie 70 i 60. Sporo poczytałem testów i tematów na forach (neogaf, guru3d), i osiągnięcie stałego 1080p60 na pojedynczej karcie jest bardzo trudne do osiągnięcia, oczywiscie na max detalach bez AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wow, odmiany ao, to ciekawe. Se poczytaj kto które opracował. U mnie na ATi lepiej wyglądało HDAO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ATi lepiej wyglądało HDAO.

 

Następne głupoty , kto co opracował? Zaraz napiszesz , że mlaa opracowało ati albo amd? Dla niektórych ssao lepiej wygląda i co z tego?

 

Widzę , że pisanie bredni jest w cenie Dołączona grafika

 

Problemy z obrazem czy wydajnością w przypadku włączenia hbao na amd nie mają nic wspólnego z kompatybilnością , czasem problem stoi po stronie implementacji samego efektu lub stronie sterownika , gra wymaga patcha i tyle lub ewentualnie poprawki w sterowniku. Według twojej cudownej teorii w bf3 gdzie masz hbao i ssao , gra powinna wyglądać lepiej na nv i działać lepiej. W tej ostatniej kwestii było tak do niedawna , hbao w bf3 jest zaimplementowane za pomocą direct compute.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem gre, a właściwie głowny wątek. 30% gry, 14/18 wież odkrytych.

są dwa 2 zakończenia. teoretycznie Dołączona grafika

 

nic, nie jest tym czym się wydaje.

 

wybrałem zakończenie pod lewym myszy :P

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm

 

 

W spoilerze napisz cos wiecej o zakonczeniu , ja odktyle mcala mape , uzbroilem sie po zeby i teraz sie poprostu rozkoszuje zabijaniem

w ciagu 2-3 h powinienem zakonczyc glowny watek.

 

nie czytaj, jeżeli nie chcesz znać jednego z zakończeń Dołączona grafika

Citra to grubsza sprawa.

 

 

nie, tylko pomoc tłamsionym tubylcom.zacząłem sie domyslać, chyba po zabiciu wytautowanej bestii i rozmowie z murzynem z flaszką. bylo to widać z resztą widać wcześniej. przy "fazach" z Vaasem.

Cirta daje nam ostatecznie wybór. Zabić osoby o które walczyliśmy w zasadzie od początku gry. przyłaczenie sie do niej i tym samym zostanie najbardziej zajebistym na tej wyspie.

wybrałem opcje uratowania przyjaciół. wtedy rozżalony murzyn przez przypadek zabija Citre, celując we mnie. ostatecznie postać wraca do swojego życia(tak mysle:)

 

 

 

drugiej opcji nie testowałem.

to jakieś 45min gry od ostatniego sejwa. na dziś wystarczy Dołączona grafika

Edytowane przez Sarkazm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm

 

 

W spoilerze napisz cos wiecej o zakonczeniu , ja odktyle mcala mape , uzbroilem sie po zeby i teraz sie poprostu rozkoszuje zabijaniem

w ciagu 2-3 h powinienem zakonczyc glowny watek.

 

jak to robisz? :) bo ja nie potrafie, daje grze juz trzecia szanse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to robisz? Dołączona grafika bo ja nie potrafie, daje grze juz trzecia szanse

 

Moze poprostu ..... slomiany zapal ??

 

W threadzie o BF3 tez bylo wielu zapalonych graczy , 3 miesiace po premierze 90% sie wypalilo

slomiany zapal....?

brak czasu

ogolna niechec do zycia ;) itp

mozna by tak gdybac

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Następne głupoty , kto co opracował? Zaraz napiszesz , że mlaa opracowało ati albo amd? Dla niektórych ssao lepiej wygląda i co z tego?

 

Widzę , że pisanie bredni jest w cenie Dołączona grafika

 

Problemy z obrazem czy wydajnością w przypadku włączenia hbao na amd nie mają nic wspólnego z kompatybilnością , czasem problem stoi po stronie implementacji samego efektu lub stronie sterownika , gra wymaga patcha i tyle lub ewentualnie poprawki w sterowniku. Według twojej cudownej teorii w bf3 gdzie masz hbao i ssao , gra powinna wyglądać lepiej na nv i działać lepiej. W tej ostatniej kwestii było tak do niedawna , hbao w bf3 jest zaimplementowane za pomocą direct compute.

 

Ty to masz jeszcze lepsze podejście do ludzi niż ja.

 

Skoro masz takie dobre informacje, to się tym dziel i edukuj ludzi. Wszystko co wiem wiem z internetu, wszystko co tam przeczytam mam automatycznie przyjmować jako brednie, i pytać ciebie o prawdę? A masz chociaż jakieś materiały/źródła potwierdzające co napisałeś? Bo samo napisanie jest tyle samo warte gdy jest faktem jak i bredniami.

Następnym razem zamiast wyśmiewać brednie podaj linka do faktów i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja rozczarowuje. Gra na moim sprzęcie wymaksowana chodzi na tyle dobrze, że spokojnie da się grać, ale nie jest to pełna płynność (której bym sobie życzył). Olewam DX11 i gram w DX9 - też wygląda ładnie a lepiej chodzi Dołączona grafika

 

Jak na razie super - taki poprawiony i rozbudowany Far Cry 2.

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyłączyć MSAA. Gra ustabilnia wówczas framerate (w moim wypadku niemal stałe 60 klatek z bardzo rzadkami spadkami o 5-10 klatek). Oczywiście by nie było widać różnicy zalecam 1080p :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak słabo grają tym czołgiem czy co ?

 

2ga bitwa ze stockowym działem

 

Victory! Map: Airfield 3 grudnia 2012 12:09:38

Vehicle:: T-54

Exp: : 1 576 (x2) Credits: : 27 438

Achievements: : Mastery Badge: "3rd Class"

 

3cia bitwa z działem od T-44 (wcześniej kredytów zabrakło :) )

 

Victory! Map: Siegfried Line 3 grudnia 2012 12:19:27

Vehicle:: T-54

Exp: : 1 009 Credits: : 36 249

Achievements: : Mastery Badge: "2nd Class"

 

Podoba mi się ta maszynka :)

Jeszcze tylko doświadczenie na moduły, zakupić ulepszenia i będzie zabawa :)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...