Skocz do zawartości
ryba

[artykuł] Intel Core 2 Duo E8600 - Dwurdzeniowy Król

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

W tym miesiącu Intel wypuścił na rynek najnowszy, a zarazem najszybszy, dwurdzeniowy procesor z serii E8x00. Mowa tutaj o E8600. Niby nic nowego i ciekawego, jednak wiele osób od dłuższego czasu ostrzyło sobie apetyt na nowe i zarazem chyba ostatnie dziecko z rodziny procesorów Wolfdale. Co takiego skrywa w sobie ten niepozorny procesor? Zapraszamy do krótkiej relacji z użytkowania.

Czytaj całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie może, ale właściwie nigdy mnie to nie obchodziło =p

 

Jak sprawdzić (gdzie odczytać) z którego tygodnia jest procesor? I czy da się to zrobić bez rozrywania pudełka?

 

I czy jadąc dzisiaj do sklepu dam radę trafić na e8200 lub e8400 z serii po 20 tygodniu tzn. chciałbym mieć możliwość uzyskania na nim stabilne 4Ghz. Czy wydaje się to być możliwe?

 

Obecnie mam e4300 odkupiony od użytkownika forum, jeśli poszukam dobrze to znajdę jeszcze może jego screeny odnośnie tej sztuki pracującej w pełni stabilnie 3.8Ghz na chłodzeniu wodnym (pójdzie na sprzedaż po wymianie na coś z serii e8xxx)

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie może, ale właściwie nigdy mnie to nie obchodziło =p

 

Jak sprawdzić (gdzie odczytać) z którego tygodnia jest procesor? I czy da się to zrobić bez rozrywania pudełka?

 

I czy jadąc dzisiaj do sklepu dam radę trafić na e8200 lub e8400 z serii po 20 tygodniu tzn. chciałbym mieć możliwość uzyskania na nim stabilne 4Ghz. Czy wydaje się to być możliwe?

 

Obecnie mam e4300 odkupiony od użytkownika forum, jeśli poszukam dobrze to znajdę jeszcze może jego screeny odnośnie tej sztuki pracującej w pełni stabilnie 3.8Ghz na chłodzeniu wodnym (pójdzie na sprzedaż po wymianie na coś z serii e8xxx)

Na procesorze i pudelku jest napis Q820...., to 20 to wlasnie tydzien, a Q8 to rok. Czyli interesuje Ciebie tylko 20 i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Spi16M to sport,dla niektorych to wazne ;)

Ryba,piszesz:

"Zmianie uległ jedynie mnożnik. Magistrala systemowa i pamięć podręczna pozostają bez zmian" ..a screen z cpu-z pokazuje 360x10 to chyba nie jest 3.33Ghz tylko 3.6Ghz ;)

 

ogolnie to szybko,krotko i na temat ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spi16M to sport,dla niektorych to wazne ;)

Ryba,piszesz:

"Zmianie uległ jedynie mnożnik. Magistrala systemowa i pamięć podręczna pozostają bez zmian" ..a screen z cpu-z pokazuje 360x10 to chyba nie jest 3.33Ghz tylko 3.6Ghz ;)

 

ogolnie to szybko,krotko i na temat ;)

Moja wina, nie w tym momencie co trzeba zrobilem printscr ;)

 

Rafał, tutaj nie chodziło o pokazanie stabilności, a różnice w wydajności pomiedzy procesorami.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze uznasz moje pytanie za glupie ale ciekaw jestem a napewno to wiesz przy tej ilosci sprzetu badanego przez Ciebie czy mocne beda spadki wydajnosci e8600 wzgledem qx9650 w 3dm06 w tescie cpu?? powiedzmy zegar na 4,5?? dla Ciebie to pewnie oczywistosc mnie jednak to Ciekawi hm u Ciebie w tescie akurat zegary byly inne ale w markach quad to quad 9300 byl niewiele lepszy od e8600 w 2006 i gorszy w 2005:)wiec zaciekawilo mnie to:) bo wychodziloby na to ze przy mozliwosciach tego cpu jesli idzie o oc to mozna by sie kusic o calkiem niezly wynik w markach:)

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze uznasz moje pytanie za glupie ale ciekaw jestem a napewno to wiesz przy tej ilosci sprzetu badanego przez Ciebie czy mocne beda spadki wydajnosci e8600 wzgledem qx9650 w 3dm06 w tescie cpu?? powiedzmy zegar na 4,5?? dla Ciebie to pewnie oczywistosc mnie jednak to Ciekawi hm u Ciebie w tescie akurat zegary byly inne ale w markach quad to quad 9300 byl niewiele lepszy od e8600 w 2006 i gorszy w 2005:)wiec zaciekawilo mnie to:) bo wychodziloby na to ze przy mozliwosciach tego cpu jesli idzie o oc to mozna by sie kusic o calkiem niezly wynik w markach:)

Takt w takt quad ma 2x wiecej pkt w CPU tescie. Tak pi razy drzwi.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Super_PI :P

 

 

Jak 2.05v dla sportu to ja się nie pytam o max :D

Max? Az sie nie spali cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem hm czyli zeby dogonic 4 jajowca na 4ghz musialbym miec e8600 na 5 kreconego?? wybacz pytam tak z czystej ciekawosci...i tak nie rzucam sie na zadne wyniki to jedynie dla mnie mila zabawa na ktora e8600 pozwala ale tak jak myslalem do 2006 zabardzo sie nie nadaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem hm czyli zeby dogonic 4 jajowca na 4ghz musialbym miec e8600 na 5 kreconego?? wybacz pytam tak z czystej ciekawosci...i tak nie rzucam sie na zadne wyniki to jedynie dla mnie mila zabawa na ktora e8600 pozwala ale tak jak myslalem do 2006 zabardzo sie nie nadaje...

nie wiem ile potrzeba miec na dual core, zeby dogonic quad core na nizszym zegarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile potrzeba miec na dual core, zeby dogonic quad core na nizszym zegarze.

heh dzieki za cierpliwosc oki nie zadaje wiecej glupich pytan czekam na swoja sztuke zobaczymy jak sie to bedzie mialo w praniu...ogolnie artykul w stylu krotko zwiezle i na temat ale znalazlem tam to co chcialem w wiekszosci i zdecydowalem sie na tego procka...gratuluje wyniku uzyskanego na nim...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...